Oma teekonnal on mulle suureks inspiratsiooniks olnud teised isehakanud. Mulle meeldib ütlemine, et kõik, mida sa tõeliselt vajad on juba sinu sees olemas. "Don't wait the others to light your fire. You have your own matches!"

Väline keskkond ja ümbritsev infoväli saab olla rikastavaks mitmekesiseks täienduseks sellele, mis on juba meie sees, aga ka selle puudumine ei saa peatada meie hingeteed.

Kord juhtusin kuulama doksaadet ameerika menukast maalikunstnikust Grandma Mosesest (Anna Mary Robertson Moses), kes alustas maalimisega alles 78 aastaselt. Grandma Moses pandi varases teismeeas mehele ja terve oma elu töötas ta farmis, aga kui naine leseks jäi, siis seadis ta esimese asjana sammud kunstitarvete poodi, küsis müüjalt, et oi, tahaks nii väga joonistada või maalida, aga pole kunagi seda õppinud. Armastus kunsti vastu peitis ennast Grandma Mosese sügavates hingesoppides ajast, mil ta väikese tüdrukuna koos õdede-vendadega ühe suure isa poolt ostetud paberi peale kambakesi joonistas. Sealt peale tundis ta, et see on tema unistus ja kirg. See on see, mis teda sisemiselt sütitab ja kogu hingest äratab. Kunstitarvete poe müüja julgustas vanadaami, et võtku pintslid, värvid ja lõuend ning hakaku pihta ja vaadaku mis saab, mille peale Grandma Moses õhkas, kuidas lõpuks ometi on tal maalimiseks võimalust ja aega. Terve oma senise pikalt elatud elu on ta pidanud oma lapsepõlve unistust ja hinge sädet maha suruma. Üsna pea sai naine kuulsaks, tema maalid võitsid kunstihuviliste südamed ja näituseid saatis ootamatu edu. Grandma Moses maalis veel saja aastaselt 25 pilti ja 2006 aastal müüdi üks tema maalidest 1,2 miljoni dollari eest. Grandma Moses oli kahtlemata isehakanu (loe iseendaks hakanu).

Sarnaselt polnud Queeni solist Freddie Mercury õppinud laulja, vaid kirjutas enda lõbuks laulusõnu ja läks sealt kaudu voolamisse. Või maailmakuulus moelooja Vera Wang, kelle tähelend sai alguse 40 aastaselt, sest varasemalt oli ta iluusiutaja ja ajakirjanik, kuid kelle sees pulbitses hoopis moekirg.

Kui ka sina oled isehakanu, sinu sees on kõhklusi ja kahtlusi, sest teised suruvad umbusuga sind maha, siis Grandma Mosese lugu on vaid üks väike terake, mida sulle inspiratsiooniks jagasin. Kui sa tunned mõne teema, valdkonna või tegevusala puhul, et sinu sisemine tunne on õige, su silmist särab inspiratsiooni sädemeid, südamest voolab loomingulist joviaalsust ja hingest vabanevad kirg, pühendumus, andmise tahe, siis on see sinu püha nauding, mis kuulub sulle, olenemata, kas sul on kellegi heakskiit või mitte. Sa ei pea eraldi kellekski saama.

Väljastpoolt tulevad teadmised on ainult täienduseks sellele, kes sa juba oled. Kvalifikatsioon ilma hingetundeta pole midagi väärt. Seevastu hingetunne koos kvalifikatsiooniga teeb sinust tõelise staari.

Ja neid kitsaks tõmbunud huulte ning kriipsuks joonistunud suudega ilmeid tuleb enda ümber lihtsalt nautida, sest nad tuletavad sulle meelde, et sul on midagi nii hästi, mida nad ei suuda tunnistada ega taluda.

Toetu oma hingetundele. Voola oma hingejõul. Sädele oma hinge inspiratsioonis. Tegutse oma hinge vibratsioonis. Sinu hing on sinu signatuur.

Autor: Ilona Karula

Allikas: algolemus.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid