Tänased valikud loovad homset reaalsust. Iga valik, igal hetkel. Nii teadlik kui teadvustamatu. Nii see, et valid muutuse, kui ka see, et lased vanal edasi kesta. Väline elu pakub külluslikult toitu ja tugevdust hädaldamisele ja hirmudele ning just hirmude kaudu ongi inimest võimalik juhtida ja valitseda. Kui inimene pole kontaktis oma Tõelise Olemusega ega tea, et on võimas ja surematu Valgusolend, kelle vägevaimad trumbid on Teadlikkus, Vaba Valik, Armastus ja Kaastunne, siis elab ta ohvrienergias ja tema elu juhib Hirm, eelkõige surma ees, aga hirmul on palju nägusid.

Tõelise olemusega kontakti omamata elab inimene madalates sagedustes ja on kergesti juhitav, allutatav ja programmeeritav. Madalates sagedustes on loodud illusioon nagu puuduks inimesel valikuvabadus. Kuidagi peab ju ära elama... Ja ometi on praegu, kaose ja lõpu aegadel, just parim aeg ärkamiseks ja vanadest mustritest loobumiseks ning uute ja sobivate loomiseks.

Siinkohal meenub mõistulugu Pimedusest ja Valgusest. Kui sa tuled koju ja toas on pime, kas sa astud siis sisse ja hakkad pimedusega võitlema või selle kohta arvamust avaldama? Ei. Sa vajutad lihtsalt lülitile ja paned valguse põlema. Üks lihtne, otsustav, teadvustatud liigutus ja kõik on muutunud. Teadmatus on asendunud selgusega, nähtava ja äratuntavaga.

Nüüd, üleminekuajal, ongi igapäevaselt ja pidevalt vaja teha just seda, otsustavalt loobuda Pimedusega võitlemisest ja lihtsalt panna Valgus põlema. Alustada saab vaid iseendast. Võtta vastutus ja otsustamisõigus enda kätte tagasi ja hakata oma vaba valikuõigust ja tahet kasutama, igapäevaselt ja läbivalt, ilma protestita. Muudad ennast, muutub maailm.

Mida rohkem on muutujaid ja muutjaid, omal vastutusel väärikalt ise valikuid tegevaid Minasid, seda suuremad on maailmast tagasi peegelduvad muutused. On tõsi, et elu koosneb pisiasjadest. Iga teekond, ka kõige pikem, algab esimeset sammust. Esimesele sammule aga eelneb otsus see samm astuda. Tasapisi, aga järjekindlalt hakkab elu muutuma just selles suunas, kuhu panustad oma energiat ja tähelepanu. Tilkuv vesi on võimeline isegi kivisse augu uuristama. Pehme ja meelekindel voolamine võidab jäiga ja muutumatu.

On vaja vaid teadvustamist ja otsust, et käivitada suuri protsesse iseenda sees ja maailmas. Me oleme ühendatud, mis toimub ühega, toimub kõigiga. On aeg.