Millest mees kõige enam rääkida kardab? Kindlasti enda hirmudest ja ebakindlusest või ebaõnnestumistest. Pole vahet, kas tööl või lähisuhetes. Kõik me oleme kuulnud ütlust information is power. Kahjuks ei kehti see ainult ülemaailmse spionaaži ja riikidevahelise võimusõja kontekstis. Paraku juhtub ka suhetes seda, et kui mees tõesti end avab ja tunnistab kas finantsprobleeme, mis teda kummitavad, või muid teda mõjutavaid muresid, siis pahatihti kogeb ta pigem varem kui hiljem, et sedasama teadmist kasutatakse tulises vaidluses argumendina tema vastu. Selles valguses ei tasu imestada, miks mehed enda murekohtadest väga pajatama ei kipu. Keegi ei soovi, et tema diskreetseid väljakutseid kui kaikaid kodaratesse pillutakse hetkel, mil ta kõige haavatavam on.

Meeste kõige kiivamad saladused puudutavad tõenäoliselt erektsiooniprobleeme, finantsilisi apse ja raskusi, ebapiisavuse tunnet ja teisi sama delikaatseid teemasid. Õnneks on palju ka neid suhteid, kus naine kunagi mehe haavatavust ja avatust kurjalt ära ei kasuta ning kus mõlemad on piisavalt empaatilised ja targad, et defineerivad suhtes ette tulevaid probleeme ja ebakindlust kui väljakutseid, mida koos lahendada. Kui ilusad on suhted, kus lihtsalt vormiliselt ei olda üksteise elukaaslased või abielupaar, vaid see väljendub ühises hingamises ka siis, kui ilmnevad veidi suuremad mured kui see, et külmkapis on piim vanaks läinud ja kes uue toob.

Ka naised ei sooviks ju kunagi, et mees nende ebakindluse suhtes tundekülmust ja hoolimatust väljendaks. Ükskõik kas naise valukehadeks on sünnitusarmid, probleemne nahk, järsku ilmnev iha puudus või kaal, mille seier kaheksakümne või saja kilo märki ekslema kipub. Me kõik oleme inimesed oma armsuste ja puudustega, ajaloo ja käitumismustritega. Oleme siis teineteisega hellad - nii on vähem pisaraid ning rohkem paitavat ja toetavat armastust.

Allikas: Margus Vaher "Aga miks mehed sellised on?"

Margus Vaher räägib oma uues raamatus "Aga miks mehed sellised on" avameelselt armastusest, seksist, petmisest ja kõigest sellest, millest muidu mehed ei räägi. 69 naiste ausat küsimust leiab 69 Marguse veel ausamat vastust. Lustime!

Raamatust leiad minu ausad ja humoorikad vastused armsate naiste küsimustele, mis on saabunud pärast minu kahe raamatu, "Tee mehe südamesse" ja "Kuidas armastada naist?" ilmumist minu meilile või FB blogisse "Mis tegelikult loeb?"." Margus Vaher