Palju õnne - sinu pikaajaline looming on nüüd lugejate soovil manifesteerunud ka käegakatsutavasse vormi ehk Alkeemia taroskoop, mida oled teinud juba aastast 2013, ilmus äsja esmakordselt ka paberkandjal. Avanguks klassikaline spordireporteri küsimus: mis tunne on?

Väga hea meel on! Olen viimased seitse aastat Alkeemia taroskoopi teinud - nädala, kuu ja aasta ülevaateid - ja lugejanumbritest ning tagasisidest näeme, et see läheb meie lugejatele korda ja huvitab inimesi väga. Oleme saanud ka palju kirju, et tore oleks kui suur ja ülevaatlik aasta ülevaade, kus on kirjas igale tähemärgile tuleva aasta ennustused kuude kaupa, oleks käepärast ka mugavas formaadis paberkandjal, mida on lihtne igakuiselt sirvida. Ja nüüd ongi see pikaajaline plaan teostunud ning tulemus sai väga sisukas ja kena, nii et olen tõesti rahul.

Millal sa esmakordselt tarokaartidega tegelema hakkasid ja kuidas need sinu
ellu ilmusid?

Maagia ja müstika on mind köitnud lapsest saadik. Juba väiksena sai proovitud erinevaid ennustusviise ja tulevikku vaatamist, siis küll oli see pigem lihtsalt mäng, mis pakkus oma salapäraga rõõmu ja põnevust. Esimesena sattusid mulle kätte mängukaardid ning nendega ennustamist õpetavad raamatud. Seda sai juba keskkooli ajal sõbrannadega proovitud. Lisaks proovisime kõikvõimalikke muid ennustusviise, alates ruunidega ja lõpetades vanarahvatarkustega.

Kuid siis, ilmselt keskkooli lõpuklassis, jõudsid minuni tarokaardid. Sain need kingiks oma vanaemalt. Vanaema ema oli meil suguvõsas tuntud kui selgeltnägemisvõimetega naine. Tema unenäod ja nägemused olid tihti täide läinud. Vanaema rääkis, et ka tema ise oli nooremana mängukaartidega ennustanud ning kuidagi olid ka tarokaardid tema kätte sattunud. Temal nendega suuremat kontakti ei tekkinud ning ta otsustas need hoopis mulle kinkida. Nii need minuni jõudsidki ning sealt sai alguse nende tundmaõppimine ja tuleviku vaatamine.

Mis sind tarokaartide juures võlub ja köidab?

Tarokaardid on äärmiselt sisukad ja laiahaardelised. Mida rohkem nendega tegeleda ja seda teemat uurida ja praktiseerida, seda põnevamaks ja avaramaks, sügavamaks ja mitmetasandilisemaks muutub ka tegelemine tarokaartidega. Neilt saab vastuseid nii oma sisemaailmas toimuvate protsesside uurimiseks ja oma alateadvuse paremaks tundmaõppimiseks kui ka tulevikku vaatamiseks. Samuti saab neid kasutada mediteerimisel.

Kuidas kaardid sinuga räägivad?

Kaardid räägivad läbi piltidel olevate sümbolite keele. Samuti on väga oluline tunnetus. Üks ja sama kaart saab anda väga erinevate nüanssidega vastuseid. Ning sellisel puhul on just sisetunne see, mis juhatab selle õige vastuse saamiseni.

Mis on tarokaartide olemus ja tähendus? Kuidas need töötavad ja
toimivad?

Kui rääkida tarokaartide ajaloost, siis on väga mitmeid versioone, kuidas kaardid on meieni jõudnud. Esimesed märgid tarokaartide kohta Euroopas pärinevad 14. sajandist. Väidetakse, et kaardid jõudsid Euroopasse kaugelt Indiast või Hiinast, samas on ka viiteid, et need
tõid siia hoopis mustlased, maurid või araablased. Seega on ka kaartide Euroopasse jõudmine omamoodi salapärane.

Taro kaardipakk koosneb 78-st müstilisest kaardist, mis jagunevad Suureks ja Väikseks Arkaaniks ning mida kutsutakse ka suureks ja väikeseks saladuseks. Kaartidel on sümbolid, mis on pärit alkeemiast, astroloogiast, numeroloogiast, kabalast ja ka psühholoogiast.

Kaardipakke on väga paljude erinevate kunstnike poolt kujundatud. Igaüks peaks leidma endale sobiva stiili ja kujunduse, mis just temaga räägib ja mille piltide abil on kaartidega kõige parem ühendust saada.

Kõige levinumad ja algajale õppimiseks kõige lihtsamad on kindlasti Rider Waite'i tarokaardid - nende alusel on koostatud enamus taro käsiraamatutest ja sümbolite süsteemidest, seega on neid väga lihtne jälgida ja tähendusi omandada.

Taro kaartidega ennustamise puhul on oluline tähelepanelikkus ja sümbolite keele tundmine ja õige vastuse tunnetamine.

Mida inimesed enim teada tahavad?

Kõige enam huvitavad inimesi ikka need meile kõigile tähtsad teemad - eelkõige kõik armastuse ja rahaga seonduv. Muidugi küsitakse ka üleüldise käekäigu, tervise ja töökoha kohta. Tihti soovitakse ka teada, milline oleks õige valik, mida teha. Kahjuks või õnneks tarokaardid sellisele küsimusele vastust ei anna, sest oma elu eest otsustamise kohustus ja vastutus jäetakse alati inimesele endale.

Kuidas sündis Alkeemia taroskoop ja mis sulle selle tegemise juures meeldib?

Hakkasin 2013. aastal tegema Alkeemia lugejatele ennustust, kus vaatasin taro kaartidega igale tähemärgile ilmnevaid metafüüsilise mõõtme mustreid. Tarokaartide ja horoskoobi ühendusest sündiski taroskoop - selle tabava nime mõtles välja muide mu toonane kolleeg Ingrid Peek, kes oli sel ajal oma muude tegevuste seas ka üks Alkeemia toimetajatest.

Taroskoop on põnev kuna annab võimaluse piiluda veidi tulevikku ja aimata saabuvaid
energiad ning neid meie lugejatega jagada.

Meeldib ka see, et Alkeemia.ee lugejatele läheb meie taroskoop korda: juba aastaid on tegemist meie portaali ühe loetuima teemaga - ja seda nii nädala, kuu kui ka muidugi suure ja ülevaatliku aasta taroskoobi puhul. Tore on teha midagi, mis pakub lugejatele huvi ja rõõmu.

Mis sa arvad, mis on üldse sedalaadi ennustuste fenomen - miks me tahame
teada, mida tulevik toob?

See on ju inimestele nii omane - unistada saabuvast ajast, kus kõik on parem, ilusam, põnevam ja külluslikum. Eks see tulevikku vaatamine peakski siis andma aimu, et kas see, mis saabub, toob loodetud rõõmu või on ees ootamas midagi pöördelist, mida võiks samuti ju teada. Inimene on alati otsinud oma eluteel kulgemisele juhatust, tulgu see siis väljast- või seestpoolt.

Kui nüüd avada veidi äsjailmunud Alkeemia taroskoop 2021 sisu, siis mida tarokaardid tulevaks aastaks näitavad? Mis on järgmist aastat iseloomustavate tendentside peamine sõnum?

Oleme jõudnud eluetappi, kus kõik meist mõistavad, et ainus tee on edasi. Enam ei ole võimalik klammerduda mineviku või mugava oleviku külge.

Aasta toob endaga kaasa suuri muutusi, millega kohanemine võtab kindlasti aega. Kuidas keegi täpselt muutuste jõudu tunnetab, on individuaalne. On inimesi, kellele tundub, et kõik on sama ja midagi ei ole muutunud, samas on palju neid, kes tunnetavad edasiliikumist lausa
igapäevaselt. Muutused toimuvad küll juba mõnda aega, kuid ometi on palju neid, kes on ikka veel justkui ooterežiimil ja soovivad tagasi saada n-ö endist elu. See on aga võimatu.

Väliste muutuste kõrval tuleks tähelepanu pöörata oma hingele ja vaimsele arengule. Paljud praegu käimasolevad protsessid nõuavad avatust, julgust ning teadlikku soovi õppida ja kasvada.

Valmis tasub end panna ka tõeliselt suurteks uudisteks, kuna on näha millegi sellise saabumist, mis mõjutab nii iga üksiku inimese maailmapilti kui ka suuremas plaanis meie kõigi elukorraldust.

Katrin Oidraga ajas juttu Marta Klaar

*

Alkeemia taroskoop 2021 annab teada, millised muutused terendavad ees tuleval aastal: millised sündmused ootavad igat tähemärki ees armastuse, töö, külluse, suhete ja tervise vallas.

Alkeemia.ee tegevtoimetaja ja tarokaartide asjatundja Katrin Oidra hakkas 2013. aastal lugejatega jagama, mida näitavad tarokaardid igale tähemärgile. Tarokaartide ja horoskoobi ühendusest sündiski taroskoop. Tänaseks ülipopulaarne taroskoop jõuab kuus 350 000 portaali lugejani ja 55 000 Facebooki jälgijani.

Alkeemia.ee alustas tegevust 2011. aastal ja koondab kokku olulise info ihu, hinge ja meele (body-mind-soul) arendamise valdkondadest. Psühholoogia ja eneseareng, armastus ja suhted, toit ja tervis, keskkond ja inimkond, olme ja ulme, müstika ja metafüüsika, filosoofia ja futuroloogia ning palju muud avarat ja arendavat leiab aadressilt alkeemia.ee.

Alkeemia taroskoop 2021 on müügil alates 4. septembrist kõikides raamatupoodides üle kogu Eesti ja internetis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid