Kongressi liikmed ja Pentagoni ametnikud on juba mõnda aega väljendanud muret Ühendriikide sõjaväebaaside kohal lendavate tundmatute õhumasinate üle, mis kujutavad endast ohtu riigi sõjalennukitele. Nende päritolu määramise osas puudub üksmeel. Mõned usuvad, et tegu on droonidega, mille on infot koguma saatnud vaenulikud võõrriigid, mitte maavälised jõud.

Hiljuti avaldatud raportid kirjeldavad Ühendriikide mereväe kokkupuuteid "UFO-dega".

USA senati luurekomitee hääletas juunis selle poolt, et Pentagon ja luureagentuurid esitaksid nende kokkupuudete kohta avaliku analüüsi, pärast seda kui Pentagon oli ametlikult avaldanud kolm lühivideot, milles oli näha Ühendriikide lennukite vahejuhtumeid nende seletamatute nähtustega.

"Meie sõjaväebaaside ja polügoonide kohal lendavad tundmatud lennukid ning me ei tea, millised neist on meie omad ja millised mitte, nii et küsimused on igati õigustatud," kommenteeris eelmainitud komitee esimees ja senaator Marco Rubio juulis kohalikule Miami uudistekanalile WFOR-TV.

"Kui tegu on tõepoolest millegi planeedivälisega, siis on see avastus tõtt-öelda ehk isegi parem kui võimalus, et Hiina, Venemaa või mõni muu vaenulik riik on teinud tehnoloogias tohutu arenguhüppe," lisas ta.

Pentagoni avaldatud videotel on näha tuvastamata lendavaid objekte, mis liiguvad kiiresti ja mida filmitakse infrapunakaameratega. Kahes videos on kuulda, kuidas mereväe piloodid avaldavad hämmingut objektide liikumiskiiruse kohta. Üks oletab, et tegemist on drooniga.

President Donald Trump nimetas aprillis neid kaadreid "pagana huvitavaks" ja ütles Reutersile, et tahaks teada, kas need "on ikka ehtsad".

Mais sai CNN enda valdusse mereväe ohutuskeskuse "ohuraportid", mis kirjeldasid kokkupuuteid Ühendriikide mereväele kuuluvate lennukite ja "tuvastamata õhunähtuste" vahel.

"Tundmatu õhusõiduk näis olevat väike, umbes kohvri mõõtu ja hõbedast värvi," seisab raportis, mis kirjeldab 2014. aasta 26. märtsis toimunud vahejuhtumit.

Raportid kirjeldavad täheldatud objekte kui "mehitamata õhusüsteeme", mis on ühtlasi Pentagoni ametlik nimetus droonide kohta.

Mereväe videod avalikustas esmakordselt 2017. a detsembri ja 2018. a märtsi vahel To The Stars kunsti- ja teadusakadeemia, mille asutas bändi Blink-182 endine laulja Tom DeLonge. Akadeemia tegeleb tuvastamata õhunähtuste kohta saadaoleva teabe uurimisega.

Pentagon oli varemgi uurinud salvestisi kokkupuudetest tundmatute õhumasinatega ühe salastatud programmi raames, mis käivitati Nevada endise senaatori Harry Reidi eestvedamisel ja mis on nüüdseks lõpetatud. Programmiga alustati 2007. aastal ja selle tegevus peatati Pentagoni sõnul 2012. aastal, sest valitsuse hinnangul oli teisigi prioriteetsemaid programme, mis vajasid rahastamist.

Kõnealuse programmi endine juht Luis Elizondo ütles CNN-ile 2017. aastal, et tema arvates "leidub vägagi kaalukaid tõendeid selle kohta, et inimesed ei pruugi universumis olla üksi."

Allikas: www.cnn.com

Tõlkinud: Joonas Orav

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid