Sa võid omada kõike. Aga "kõige" all mõtlen ma palju rohkemat kui materiaalseid mugavusi või saavutusi. Ma mõtlen terviklikkuse taastamist, rahu naasmist su olemusse, sellesse, kuidas sa oled mõeldud olema - ühenduses Jumaliku Teadvusega. See taastamine määratleb uuesti, mida tähendab olla inimene. Teadvuse valgus eemaldab illusoorsed loorid, võltsid identiteedid, ebateadlikud mustrid ning lahendamata mälestused, mis peituvad su keharakkudes. Samuti lahustab see kurbuse, hirmud ja viha, mis kerkivad üles sinu sügavustest.

Praegu määratleb inimene olemist kannatuste, piirangute ja hirmu võlts narratiiv. See sisaldab eraldatusetunnet ja lõputut võitlust selle eest, et leida rahulolu suhete, füüsilise omandi ja saavutuste kaudu. Samuti sisaldab see süütunnet, pidevat tunnet, et elu lihtsalt juhtub sinuga ja sina oled võimetu midagi muutma - ning kõik see viib rahulolematuseni. Vahel on see rahulolematus väga nõrk, justkui kerge lõhn, mis on muutunud su kogemustes normaalseks. Sa ei tellinud restoranis õiget rooga ja veedad kogu söögiaja närviliselt, jälgides, mida teised inimesed tellisid, mõeldes, kuidas see kõik maitseb, selle asemel et olla koos oma abikaasaga täielikult kohal. Su parim sõber vaimustub oma meditatsioonikursusest, niisiis tuled enda omast ära ja lähed sinna, aga leiad, et ei saavuta sama häid tulemusi. Sa veedad saalis kogu selle aja, mis peaks olema pühendatud su teadvuse avardamisele, tundes, et oled närvis ja mõeldes, kas sa tegid ehk vea. Sa muudad meelt riiete suhtes, mille ostsid oma parima sõbra sünnipäevapeo tarbeks. Kas see on õiget värvi? Liiga uhke? Liiga kitsas? Kui oleksid viibinud poodides kauem aega, kas sa oleksid siis leidnud odavamad rõivad? Sa ostad, saadad ostu tagasi ja tellid uue asja, sest tahad, et teised näeksid sind sellisena, kuidas sa end ise sisimas tunned. Sa õigustad kõike, öeldes, et sul on kõrged nõudmised, aga tegelikult püüad sa saavutada mugavust, kindlust, rahulolu ja eneseväärikust välise abil. See kahjustab ka sinu suhteid ega anna su partnerile ausat võimalust. Sinu sõbranna saab kihlasõrmuse oma partneriga kohtumise teisel aastapäeval. Sinu partner keeldub end sidumast, ehkki olete käinud sama kaua aega. Su mõistus ei lakka kunagi loomast ja ümber vaatamast nimekirja omadustest, mis sellel inimesel peaksid olema, ja sa tugevdad oma uskumust, et oled partnereid valides täiesti läbi kukkunud. Sa veendud üha kindlamalt, et kusagil mujal peab olema keegi, kes on sinu jaoks parem. Sinu abielu pole sugugi kindlal pinnal ja nüüd on su naine hakanud sotsiaalmeedias uuesti suhtlema oma vana ülikooliaegse kallimaga. Ta tundub olevat selle üle, et leidis ta pärast kõiki neid aastaid, õnnelikum kui igal õhtul, mil astud pärast rasket tööpäeva uksest sisse. Sind on ennegi petetud ja sa teed kohe järelduse, et nüüd ootab sind seesama. Sa hakkad kaaluma lahutust, et sina poleks jälle see, kes maha jäetakse.

Autentsuse taastamine lõpetab kõik need mõttemängud. Siis ei sõltu su rahu välistest teguritest. Kui leiad ühenduse oma Tegeliku Minaga, siis kõik valikud, mida sa teed, on õiged, igas olukorras. Hädaldamisele või ebakindlusele pole enam ruumi. Sinu igapäevast elu läbib sügava, pideva ja täieliku ühenduse energia. Sa seisad tugevamal, kõrgemal sisemisel tasandil, olles vaimustuses elust selle paljudes vormides. Rahulolematus langeb maha nagu surnud lehestik kevadise tuulepuhangu käes. Kui sa leiad ühenduse oma Tegeliku Minaga, siis kõik valikud, mida sa teed, on õiged, igas olukorras. Hädaldamisele või ebakindlusele pole enam ruumi. See ühenduse taastamine sisaldab ka elurõõmu ja tänulikkuse taastamist selle eest, mida sa kunagi võtsid endastmõistetavalt: su silmad näevad armsate inimeste nägusid, kõrvad kuulevad su lapse naeru, jalad lähevad hommikusele sörgile ning kopsud hingavad sügavalt ja täielikult. Piiramatutes võimalustes, mis pidevalt ilmuvad käesoleva hetke avaruses, on teadlikkus: põgus suhtlemine inimestega, keda sa vaevu tunned, lemmiklaulu kuulmine pärast pikka päevatööd, päeviku kirjutamise aeg, tunne, et oled lähedal loodusele ja kõrgemale jõule.

Olla autentne inimene tähendab hoida sisimas oma teadlikku rõõmu, külluse, rahu, armastuse ja täitumuse kogemust - olla ühenduses universumiga - elada sind ümbritseva maailma voolus ja hetkes. Kõik see on sinu sünniõigus. See on tõeline võimalus. Kui tuba on täis pimedust ja sa tunned end ebamugavalt, on su esimene reaktsioon seista sellele vastu või püüda seda kontrollida. Kui see ei toimi, siis järgmiseks tahad seda eemale tõugata, aga see on füüsiliselt võimatu. Seejärel püüad sa läbi rääkida, mis osutub täiesti kasutuks. Kui ka see ei toimi, algab sõda. Aga pimedus ei vasta. Pimedus jääb.

Samamoodi on sul kalduvus võidelda, vastupanu osutada või kontrollida asju, mis erinevad nendest, mille kohta sind on mõjutatud uskuma, et need on teed õnnele. Sa võitled ebaadekvaatsuse, piiride, kannatuste ja kõige selle vastu, mida sa kardad. Aga su võitlus ei too kunagi rahu. Me kõik tahame olla armastatud, tunnustatud ja midagi väärt. Ja niisiis oled sa leppinud mõjutamisega ja varjanud, maskeerinud oma Tegelikku Mina. Sa elad eraldatuses, nähes maailma minu ja sinuna, meie ja teiena, sõbra ja vaenlasena, õige ja väärana. Sa veedad palju aega, püüdes jätta teatud inimestele teatud muljet, justkui oleks sul tarvis maailmaga manipuleerida, et see su väärtuse ära tunneks. Sa oled "kena", sest nii on sulle õpetatud. See on pealispindne viisakus. Sa haarad kinni võltsist lubadusest. Sa elad minevikus ja tulevikus. Sa viid end valust kõrvale alkoholi, narkootikumide, mängurluse, seksi, sotsiaalmeedia ja muuga. Kurbus hakkab kasvama. Sa käid teraapias, loed eneseabiraamatuid ja võtad osa lugematutest seminaridest või retriitidest. Sa saad ajutist kergendust, aga lõpuks ümbritseb sind jälle pimedus. Su jõupingutustest pole midagi kasu.

Kuidas seda pimedust eemaldada? Teisel põhimõttel. Sa paned tule põlema - ehk siis paljastad oma Tegeliku Mina valguse. See tähendab, et sa viid tähelepanu välise ebakõlalt ja kakofoonialt oma sisemusele ning saad teadlikuks kõigest, mis on su sees - ebamugavusest ja lahkhelidest, sisemistest seisunditest, mis panevad sind tahtma põgeneda või peitu minna. Sa lased teadlikkuse valgusel paista oma tunnetele, mõtetele ja motiividele, just nagu munk näitas valgust praole kujus. Sa hakkad nägema, mille eest sa oled põgenenud, mida eemale lükanud ja millele vastu seisnud. Sa lakkad otsimast rahulolu millestki, mis on sinust väljaspool. Sa hakkad oma stsenaariumi uurima, selle asemel et lihtsalt pimedana oma rolli mängida. Kui su teadlikkus kasvab, siis savi mureneb ja su loomulik valgus ilmub nähtavale, ehtne kuld päevavalguse käes.

Allikas: Panache Desai "Väärtusta ennast", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid