Mõnikord võime avastada, et keegi on kade meie elus oleva armastuse, loominguliste või muude saavutuste peale. Spirituaalse teekonna tähtis osa on õppida selliste, vahel väga peidetud probleemidega oma elus toime tulema. Mõnedel juhtudel võime vajada teatud asjade kogemist, et saada ühendust valuga, mida teised kannatavad, nii et võiksime tõusta mõistmise ja kaastunde uuele tasandile.

Mõnikord võib asi olla ohverdamises, nii et keegi teine saaks õppida ja areneda. Teiste sõnadega, me ei saa kunagi kellelegi süüdistavalt osutada. Me ei saa järeldada, et terve inimene on järelikult pühak või haige inimene patune. Me ei saa kunagi järeldada, et rikkal inimesele on hea karma ja vaesel halb karma. Meie vaatenurk pole alati hinge vaatenurk. Me saame vaid paluda halastust, õiglust ja võrdset kohtlemist kõigile inimestele. Me peame aitama neid, kes on maadligi, kes leinavad, kes on psühholoogilises mõttes segaduses, sest nad on olnud nii ohvrid kui pahategijad. Meil kõigil on hinges armid, millega peame elama iga päev. Me peame pöörduma violetse leegi poole universumi karma, maailma karma ja isikliku karma muutmiseks, et elu saaks vabaks. Ja kui me saadame teistele violetse leegi ja andestuse, siis elab see meie enda maailmades ja moodustab puhvri negatiivse karma ja kõige halva ees.

Sinu möödunud elud kosmilises peeglis

Kuidas on lood sinu enda möödunud elude karma lahendamisega? See nõuab sinult tegelemist oma psüühikaga. Alles siis, kui oled end spirituaalselt piisavalt ette valmistanud minevikuolukordade, mis mõjutavad su praegusi elusündmusi, psühholoogiliseks uurimiseks, juhatab ülestõusnud meister su sinu kosmilise peegli ette ühes retriitidest, kui lahkud oma kehast.

Ma räägin pisut sellest, mis juhtub, kui oled selleks kogemuseks valmis. Etapid sinu elust, või rohkemast kui ühest, libisevad sinu eest mööda. Sa oled otsekohe teadlik oma karma tagajärgedest, kui elad uuesti läbi need emotsioonid, varem mõeldud mõtted ja teod. See võib olla valus kogemus, aga su Kõrgem Mina toetab sind õrnalt ja kindlalt, et saaksid minna tulevikule vastu lootusega, mis põhineb teadmisel, et sinu kätes on Püha Vaimu armu läbi muutumise vägi. Sa näed varsti vajadust suunata nendele stseenidele ja mälestustele violetne leek, kuni tasakaal on saavutatud. Ja sa tead, et sul on vaja tööd teha. Meister käsib sul minna tagasi oma füüsilisse kehasse, kus loodi füüsiline karma, ja töötada kõik läbi jumaliku armastuse ja violetse leegi abil.

Kui emotsionaalse ja mentaalkeha vajalik puhtus on saavutatud, siis ütleb meister, et sa oled valmis järgmiseks teraapiaseansiks. Üks ülestõusnud meister, kes annab oma õpilastele retriidis selliseid kogemusi, lubab: "Need õppetunnid, mida õpib kehast väljas olev hing une ajal, ei lähe raisku, vaid need talletatakse alateadvusesse ja eneseteadvusesse ning need ilmuvad pinnale just piisavalt, et "tuua esile hinge mälestused ja viia meid edasi otsustavate tegude poole".

"Et meie sisemise hinge kogemusi kiiremini integreerida, kui see on taas ühenduses meie viie meelega ärkvelolekuseisundis, kasutab meister assotsiatiivset tehnikat või kummaliste olukordade korraldamist, milles hinge mälestus pääseb valla, mõnikord emotsioonilaviiniga, ning see elatakse läbi kui hingelise arengu ja karma pöördepunkt ning seejärel elatakse see läbi violetse leegi kaudu."

/.../

Andestamine

Ehkki me ei saa minna ajas kakskümmend või kuuskümmend aastat tagasi või teise elusse ja heastada sel ajal tehtud tegusid, saame me pöörduda violetse leegi poole - selle spirituaalse energia poole, Püha Vaimu poole, mis aitab meil muutusi luua. Kogu valu ja kõik haavad, mis on salvestunud meis endas, saame lahendada omaenda neljas madalamas kehas, omaenda alateadvuses ja hinges, samuti saame seda teha teiste puhul, keda oleme oma tegudega emotsionaalselt või muud moodi vigastanud.

Me võime saata selle violetse leegi kellele tahes, kes on kunagi olnud koormatud millestki, mida meie oleme teinud. Ja see violetne leek on kingitus meie südamest ja Jumala südamest, et tervendus oleks täielik. Ma tean, et see on meie kõigi sügav soov. Andestamine on violetse leegi loomuses. Kui sa annad violetse leegi kellelegi, kes on sulle halba teinud, siis sa ei saa loota muutust sellisel juhul, kui sul on mingil oma olemuse tasandil tema suhtes endiselt negatiivseid tundeid. Näiteks kui oled sellele inimesele andestanud teadvuse tasandil, aga alateadvuses mitte. Kunagine kibestumine, viha, haiget saamine ja ebaõiglustunne on ikka veel alles. Niisiis ütleb su olemuse ratsionaalne, mõtlev osa: "Hästi, ma andestan sulle. Sa sõitsid autoga mu lapsele otsa ja ta sai surma. Ma saan aru, et sa ei saanud seda õnnetust ära hoida. Ma andestan sulle." Aga sa ei andesta, sest olemuslikult on sul endiselt kohutavalt valus lapse kaotuse pärast. Võib-olla suunad ise seda endale teadvustamata oma viha isegi Jumala vastu, et ta lasi sellel juhtuda.

Traumaatiliste kogemuste puhul on see paljude inimestega niiviisi. Näiteks naine, kellel on elus kõik olemas - suurepärane mees, raha, seltskond - kaotab äkki oma mehe vähi tõttu ja jääb üksi. Ehkki ta seda sõnades ei väljenda ega pruugi sellest isegi teadlik olla, on ta muutunud ega võta enam kunagi Jumala nime suhu. See viha, mis tema alateadvuses on - kelle vastu see tegelikult suunatud on? Jumala vastu. See kajastub meelolus, teiste inimestega suhtlemisel. See ei kao ära. See hakkab lahenema alles siis, kui suudame öelda Kõigevägevamale Jumalale: "Ma olen täiesti löödud. Miks mul on see haigus? Miks ma oma kodu kaotasin? Ma ei saa aru, miks sa lasid sellel minuga juhtuda. Sellest hoolimata ma ütlen, et selline kohtumõistmine on õige ja õiglane." Jumala tahtega leppimine on absoluutselt vajalik. Kui sa pole Jumalaga leppinud, siis pole sa leppinud ka Jumalaga, kes asub sinus või sinu kaaslases. Me võime andestusest rääkida, aga kuni hing pole paranenud ja karma tasakaalustatud, puudub täielik lahendus.