Me oleksime palju rõõmsamad, kui püüaksime enese sees ja kõikjal meie ümber olevate tervislike ja rõõmsate seemnetega ühenduses olla. Meil tuleks õppida küsima: "Mis valesti ei ole?" ja olla siis ühenduses sellele küsimusele vastuseks leitud asjadega.

Nii maailmas kui meis endis, meie kehas, tunnetes, ettekujutustes ja teadvuses on väga palju komponente, mis on terviklikud, värskendavad ja ravivad. Kui iseennast ära blokime ja end oma kurbusevanglasse sulgeme, ei saa me nende ravivate komponentidega ühenduses olla.

Elu on täis paljusid imesid nagu sinine taevas, päikesepaiste, lapse silmad. Näiteks ainuüksi hingamine võib olla väga nauditav. Mina naudin hingamist iga päev. Kuid paljud inimesed tunnevad hingamisest rõõmu vaid siis, kui neil on astma või nina kinni. Selleks, et hingamisest rõõmu tunda, ei pea me ootama, kuni meil tekib astma. Nende väärtuslike asjade teadvustamine, mis annavad õnnetunde, ongi kõige õigem teadveloleku praktiseerimisviis. Selliseid komponente leidub meie sees ja kõikjal me ümber. Meil on võimalik neist igal elusekundil rõõmu tunda. Nii istutame endasse rahu-, rõõmu- ja õnneseemneid ning need muutuvad tugevaks.

Õnnelikkuse saladus peitub õnnelikkuses endas. Me saame päikesepaistest, üksteise olemasolust ja oma hingamise imelisusest igal hetkel ja igal pool rõõmu tunda. Meil ei tarvitse selleks kuhugi reisida. Me saame nende asjadega ühenduses olla nüüd ja praegu.

Allikas: Thich Nhat Hanh "Meelerahu igas sammus", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid