Isegi kui ta sind silitab ja su rindasid suudleb, tunned sa, et tema armastus ulatub su ihust kaugemale, jõuab su südamesse ja selle kaudu palju-palju kaugemale. Sa tunned, kuidas mehe armastus kõiki piire ületab, kuidas tema pühendumus avab sind lõpmatusele, jumalikule piirideta armastusele, Jumalale. Järk-järgult muutub su soov jumaldatud olla suuremaks.

Need etapid arenevad sedamööda, kuidas su igatsus aastate jooksul süveneb. Sa lainetad ühest etapist teise ka hetk hetke järel. Esimese etapi ajal sa tahad, et su keha imetletakse. "Märgake mind, et tunneksin end ilusana!" Teise etapi ajal tahad olla füüsiliselt veetlev, aga soovid ka, et väärtustatakse sinu seisukohti ja tööd. "Olen edukas ja intelligentne naine. Kuulake mind ja väärtustage mind tervikliku isiksusena!" Kolmandas etapis oled valmis, et sind jumaldatakse sellisena, nagu oled, nagu armastuse valgust, mis väljendab elujõudu. "Olen valgus. Võta mind, kui julged!" Sa ei ole vaid keha, millesse siseneda, või meel, mida jagada. Oled elu valgus, sama elav nagu armastus, mis igatseb avaneda iga elusolendi südames. Sind liigutab armastuse jõud, mis hõlmab midagi palju enamat kui kliitor või karjäär. Sinu tõelist väge ei piira keha ega loo meel, vaid sinu tõeline vägi tulvab nagu armastuse jõud, sama elav ja hele nagu universum.

Südamepõhjas igatsed sa olla armastuse valgusena jumaldatud, ometi võid leppida mehega, kes tekitab sinus tunde, et ta vajab sind vaid su keha ja meele pärast. Sa tunned valu, kui märkad, kuidas sa ise oma südame sügavaimat igatsust ignoreerid ja ei oska valida ja inspireerida sügavat meest - et seda teha, on sul vaja osata vahet teha armastuse esimesel, teisel ja kolmandal etapil.

Armastamise esimeses etapis ei väärtusta sa oma sügavaimat südamehäält, kuna eelkõige tahad tunda, et mees sind tahab ja vajab. Sa eirad oma südame märguandeid, et mees pole tasemel, et ta valetab nii endale kui ka sulle, sest sa kardad teda kaotada. Sa surud end alla, et meest mitte ehmatada või solvata, aga su energia leiab teisi väljapääse ja karistab meest salamahti selle eest, et ta ei armasta sind nii, nagu sina tahaksid. Võib-olla lepid oma rolliga mehe vägivaldse viha sütitajana, sest isegi tema vihane reaktsioon on parem kui igasuguse reaktsiooni puudumine. Võib-olla kiidad mehe tugevust, et tema enesehinnangut tõsta. Võib-olla loobud enda vajadustest, et meest teenida. Su süda tahab nii väga olla nähtud ja armastatud, et sa teed enam-vähem kõike, lootuses pälvida ja säilitada mehe armastust.

Sa ei usalda ennast enda eest hoolitsema ja ootad meeleheitlikult, et mees sinu eest hoolitseks. See on esimese etapi naiselik puuduse kannatamine. Armastamise teises etapis sa otsustad kõige sügavama südamesoovi tähelepanuta jätta, et pühenduda iseseisvuse saavutamisele, nii et saaksid muretult endaga hakkama. Olgugi et süda igatseb ikka mehe tõelist armastust, mis sind Jumalale avaks, lükkad sa intiimelu kalevi alla, sead esikohale tööalased saavutused ja ise enda eest hoolitsemise. Et vaigistada võitlust oma südame sügavaima sooviga olla mehe armastusest läbi raputatud, hakkad sa vältima suhet tugeva meheliku ja jõulise ning pühenduva mehega: sa kas elad üksinda või sõlmid suhteid meestega, kes on nii suures segaduses või nii turvalised, et jätavad sulle ruumi teha kõike, mida vähegi tahad. Sa tahad ellu piisavalt ruumi, et oma mehelike suundumuste järgi ise talitada, ja seeläbi sa kas tõrjud tõeliselt mehelikud mehed endast eemale või valid mehed, kelle armastuses pole ehtsat mehelikkust, selgust, sügavust ega vastupidavust, et sinu vastupanumüüri läbida ja sügavale su ellu, kehasse ja südamesse siseneda. Isegi pärast seda, kui oled oma maskuliinseid omadusi kasutades saavutanud majandusliku edu ja loonud endale meelepärase elu, on sul raske head meest leida. Arvatavasti oled suunanud end kindlama käega kui enamik mehi, keda kohtad. Sinu kehas, hääles ja hingamises harjumuseks kujunenud mehelik hoiak tõmbab ligi sihituid mehi, kes vajavad sinu maskuliinset juhtimist, mitte aga kirglikult terviklikke sügava eesmärgiga mehi, kes tunneksid tõmmet siseneda su naiselikku kehasse ja südamesse kogu oma meheliku pühendumuse, eheduse ja austusega. Sinu süda muudkui ootab, hoiab end ikka meheliku sirgjoonelisuse müüri taha - kas üksinda või suhtes - ja sa hakkad kahtlema, kas sul ongi üldse kunagi võimalik kohtuda mehega, kes su südant armastavalt ja täielikult endale nõudleks. Sa pole leidnud - või pole lubanud oma ellu - meest, kellele usaldavalt oma südame kõige sügavamat igatsust välja näidata.

Armastamise kolmandas etapis sa tead, et ükskõik kui edukas või iseseisev sa ka poleks, igatseb su süda ikkagi, et temasse sisenetakse ja teda avatakse. Sa soovid nii väga loobuda igasugusest enesekontrollist, soovid lasta armastusel läbi keha ja südame voolata, nii et see sind üleni valdaks. Sinu igatsus end armastusena kinkida muutub tugevamaks vajadusest, et mõni mees sinu eest hoolitseks või et sa ise hakkama saaksid. Sa tõmbad ligi ja inspireerid ainult sellist meest, kes on sama sügav kui sügavalt sa oma igatsust praegusel hetkel väljendad. Seega on väga tähtis, et sa igal hetkel teaksid, milline naine sa parajasti oled.

Esimeses etapis oleva naisena püüad sa pälvida mehe tähelepanu sellega, et pakud mehele armastust, isegi kui tema sellest huvitatud pole. Sinust saab "jalamatt", kes on valmis mehe huvipuuduse välja kannatama lootuses, et mehele armastust pakkudes saab mehe armastus talle varem või hiljem osaks. Sa usud, et sügaval sisimas ta armastab sind ja et ta lihtsalt ei saa sellest praegu aru, ja nii oledki valmis mängima mehe huvipuuduse all kannatavat ohvrit ning samal ajal ootama, püüdes teda köita ja ahvatleda. Sa tead, et temas on potentsiaali sind armastada, tema ise lihtsalt veel ei tea seda.

Teises etapis oleva naisena sa väsid oma armsama vähesest pühendumusest, tema võimetusest või tahtmatusest sinu südant nõuelda ja lõpetad üritamise. Su süda sulgub ja su õrn ja hell keha ümbritseb end kaitsva kilbiga, et vältida võimalikust tõrjumisest sündivat valu. Sa kaitsed oma puutumata südant erinevate tegevustega: kuulad muusikat, teed karjääri, koristad kodu ja lobised sõpradega. Õpid kehtestama piire, mis sulle haiget ei tee, arendad oma maskuliinset sihiteadlikkust ja usaldad iseennast, et ei peaks mehe toetusest puudust tundma. Aga sügaval su südames on ikka igatsus. Ilma sügava meheta, kes aitab sul armastuse kursil püsida, võib su keha hakata krooniliselt mehistuma. Sa tõukad end oma eesmärkide poole ja pole vahet, kas oled edukas või mitte, su keha jääb lahti raputamata, avamata ja kuivaks. Sa võid ju arvata, et tähtis on ennast ise armastada, oma armastus kaitsvalt endale suunata, aga sel moel ei saa jumalik armastus sind avanema panna ja endale nõuda.

Kolmandas etapis oleva naisena õpid sa piire kõrvaldama ja hakkad oma südames olevat sügavat igatsust väljendama, näidates välja nii oma armastust kui ka haavatavust. Sa õpid avatult lõdvestuma, nii nagu su süda igatseb. Sa õpid armastust usaldama. Usalda armastust - mitte meest või iseennast. Mitte ükski inimene ei vääri täielikku usaldust. Aeg-ajalt kõigub iga mehe armastus ja nõrgeneb pühendumus. Ka sinu võime ennast armastada lööb tihti kõikuma, nagu oled ilmselt korduvalt märganud. Ainult armastus - see armastus, mis igatseb avaneda iga elusolendi südames, jumalik armastus, mis elab avatult nagu praegune täielik hetk - on väärt täit usaldust. Selle asemel et pühendada end mehele või iseendale, on sul võimalik usaldada, alistuda ja elada avatult nagu armastus.

Armastusena avanemist saad harjutada kas üksi või pühendudes kahe keha ühtsuse kogemisele. Kui valid kahe keha ühtsuse kogemise, siis on tähtis tunnetada, et ega sa ei too oma mehe olekut ettekäändeks, et ennast kaitsta ja olla nõrgem, kui sa tegelikult oled.

Armastamise esimeses etapis käitud nõrgemana lootuses, et kõigega leppides pälvid vastutasuks mehe armastuse. Teises etapis kaitsed end sellega, et hoiad oma sügavat armastust vaos, lootes muuta ennast valu vastu immuunseks. Sa võid isegi tuimaks muutuda. Kolmandas etapis kingid sa mehele armastuse ka siis, kui ta sulle haiget teeb, sest sa oled elav nagu armastus; sest mehe ilmajätmine armastusest oleks sama, kui keelduda avanemast ja oma sügavaimat igatsust väljendamast. Sa pakud ennast mõõtmatu armastusega, kes sa tegelikult oledki.

Armastuse nimel - Jumala nimel, avalalt jumalikku armastust kehastades - pakud sa oma avatud keha nagu armastuse käpiknukku, su elu on nagu armastusetulv, sa pakud oma hingamist, häält, liigutusi ja tegemisi armastusest kantud kingitustena. Su süda võib olla haavatud - nii mehe huvipuuduse tõttu kui ka sinus tekkinud tundest, et sa pole ihaldusväärne - ja ometi saad langetada otsuse oma süda ja keha annina avada. Saad vaadata oma armsamale silma ja lõdvestuda. Lõdvesta hingamine ja siruta välja oma tundlad, lase armastusel südamest välja kiirguda ka siis, kui tunnetad mehe valu ja hirmu ja tajud, et ta armastus on alles peidus. Sa võid nutta. Sa võid kisada. Sa võid väriseda. Aga sa ei sulgu. Sul on võimalik harjutada avanemist ka siis, kui tunned südames valu ja kehas stressi; ka siis, kui tajud, et su mees vankumatult armastusele vastu seisab; ka siis, kui tajud ennast alaväärsena.

Armastus on sinu distsipliin ja see pole alati kerge. Kõigepealt armastad sa ennast, sa armastad ka oma kaitsemüüre ja sulgumist. Seejärel hakkab su armastus tasapisi hõlmama ka teisi. Takistamaks kalduvust endasse sulguda, näitad sa oma igatsust kallimale avalalt välja. Sa näitad selgelt välja, et su süda on avatud ja et igatsed armastust; sügava hingamise abil vabastad keha valust ning vabaned vastupanust ja puudustundest, nii et su süda on valmis nägema kallima südant ja igatsust - lõpuks hingad sa oma südame nii avatuks, et tunnetada igaühe igatsust. Selle praktika käigus lainetavad su meeleolud endiselt, aga sinu armastusest pehmenenud keha elab täiel rinnal, justkui lakkamatult ennast kinkides, su süda on lõdvestunud ja avatud ja valmis selleks, et anduda hetkele või oma mehele, kes sind endale nõuab, ja sinu armastuse sügavaid ande kiirgab kõigile.

Kui sa elad suletud südame ja pinges kehaga, siis tõmbad ligi mehe, kes on sinuga sarnaselt hirmul ega ole valmis sulle pühenduma muul ajal kui ainult siis, kui sa talle naudinguid pakud. Kui elad avatult - isegi siis, kui südamel on valus - tõmbad ligi mehe, kes on sinuga sarnaselt valmis avanema, nii et te üksteist tunnetate ja vastastikku jumaldate.

Autor: David Deida

Allikas: David Deida "Tõeline seksuaalsus", kirjastus Pilgrim