Üle kogu maailma on erinevates kultuurides välja kujunenud palju erinevaid elujõu juhtimise ja tervendamise praktikaid - reiki, Qi Gong, praanatervendus jpt, mille kõigi eesmärk on suurendada inimese väge, pakkuda ravi ja pikendada eluiga.

Harvadel juhtudel on praanatervendajad näidanud üles üsna üllatavaid "eriefekte". Alltoodud videos võib näha, kuidas hiinlasest tervendaja süütab palja käega ajalehenutsaka, peatab püssirauast välja kihutava kuuli, süütab LED-lambi ja surub söögipulga lauaplaadi sisse. Tema puudutusest saavad inimesed kas särtsu või hakkab tervendatava keha kontorollimatult liikuma.

Ka kokku kutsutud teadlaste konsiilium ei suuda toimuvat mõõta ega lahti seletada. Hoolimata sellest, et chi energia oli kohalviibijatele selgesti käega katsutav ja tuntav, ei suutnud teadlaste mõõtmismasinad midagi registreerida.

Videos üles astuv energiaterapeut selgitab, et ta kasutab eraldi nii yin- kui ka yang-tüüpi energiat (nais- ja meesenergia hiina traditsioonis) ja nende kokkusegamine võimaldab tal erinevaid tulemusi saavutada. Need eri tüüpi eluenergiad tulenevad inimkeha erinevatest piirkondadest. Kuid sellisel tasemel energiate manipuleerimiseks on eeldatav aastatepikkune pühendumine tervendajate salajasele eritreeningule ning igapäevasele meditatsioonipraktikale ja harjutamisele.

Selle filmiga soovib autor näidata, et need võimed pole siiski midagi sellist, mis oleks omane vaid vähestele erilistele inimestele. Võimas qi voolab absoluutselt igas elavas inimeses ning õppides seda tajuma ja juhtima, võib igaüks meist ennast ja teisi tervendada. Kõige lihtsam viis alustada elujõu energia tunnetamist on hõõruda peopesi kiiresti vastamisi 30 sekundit ning tunnetada, kuidas lähestikku hoitavate pihkude vahele hakkab tekkima energiapall.

Vaata videot, mida suudab inimene teha, kui ta on omandanud elujõu teadliku juhtimise oskused:

Allikas: Telegram.ee