Kõigepealt planeeri varakult. Selleks, et vältida viimase hetke paanikat, tarbetute asjade ostmist ja säästa raha, on mõistlik mitu nädalat varem välja mõelda, mida pühadeks tarvis läheb ja teha vajalikke oste läbimõeldult.

Paki kinke loominguliselt. Äkki polegi tarvis kinkepaberit ja kenast paelast piisab? Kui siiski soovid kinke pakendada, siis sobivad selleks hästi vanad ajalehed ja paberkotid. Kinke tee loomulikult südamega.

Väldi patareisid. Patareid on keskkonnale ohtlikud, seega võiks valida ilma patareideta kingid. Võta dekoratsioonid loodusest. Looduslike materjalide kasutamine mitte ainult ei säästa raha, vaid näeb ka ilus välja.

Väärtusta kuuske algusest lõpuni! Kõigepealt mõtle - kas jõulupuud on kindlasti tarvis? Kui lähed puud otsima riigimetsa, siis järgi puu valimisel ja langetamisel RMK reegleid (www.rmk.ee/kuuseke) Kui ostad puu kaubanduskeskuse juurest, siis uuri, kas tegu on kohaliku istanduse puuga. Puu võib olla kasulik ka pärast pühi - sobib hästi küttematerjaliks, loomade söödaks või multšiks.

Kata laud mõistlikult. Vali toidulauale võimalikult palju kohalikke, mahe ja õiglase kaubanduse tooteid. Vähenda pidulaual liha kogust. Planeeri toidukogused nii, et toitu ei läheks raisku. Kui jääb üle, siis jaga teistega.

Head keskkonnasõbralikku detsembrit kõigile.