Ideaalses maailmas on muidugi uuel partneril hing oma partneri eelmise ringi lapse suhtes tingimusteta armastusest pungil, aga me teatavasti ei ela ideaalses maailmas. Sageli näevad terapeudid oma kabinetis neid uusi partnereid, kes julgevad öelda: "Ma ei salli seda last. Ta on minust nii erinev - liiga aktiivne või liiga passiivne, liiga vaikne või liiga lärmakas, liiga lohakas või liiga pirtsakas. Matsutab süües, luristab nina, enda järelt ei korista ja keerab oma bioloogilise vanema ümber oma näpu, jonnib, manipuleerib, on ebaviisakas, võtab luba küsimata minu asju".

Oh, kui palju on siiski kuulda lugusid, kui uus partner pigem ei soovi, et lapsel oleks kodu ka nende juures, nii palju mugavam oleks, kui laps tuleks ainult mõned korrad kuus. Ja endalgi raha napib, pole vaja midagi nii palju kulutada eelmise pere laste peale! Ja ei tahaks teda ju ikka oma puhkustele kaasa võtta, meil on omad plaanid. Ja üldse, mis asja see sinu eks sõidab meie plaanidesse kogu aeg sisse!

Fookuses on teemad, millega uued partnerid peaksid arvestama:

*Kuidas suhtuda oma partneri lapsesse, kes on tal eelmisest suhtest?

*Mida peaks uus partner tegema, et tema suhe võõra lapsega oleks hea?

*Kuidas saada üle armukadedusest ja soovist olla vaid kahekesi koos oma uue partneriga?

*Milline suhe peaks olema oma partneri ekspartneriga?

Millised on "miinimumnõuded" uue partneri südamele võõra lapse osas?

*Õpi austama oma partneri suhteminevikku ja -olevikku. Sa ei pruugi suuta tema last armastada, aga Sa oled piisavalt hea ka siis, kui Sa suudad austada selle lapse õigusi ja vajadusi.

*Sina pead austama lapse vajadust saada osa kõigist oma bioloogilise vanema ressurssidest - tema ajast, energiast, rahast, ka mõtetest ja unistustest.

*Sina valisid pere loomise partneriga, kel on juba laps. Seega oled Sa valinud ka selle lapse. Laps on sundseisus, ta pole saanud Sind valida. Seepärast pead just Sina olema suuteline ületama endas emotsioone, mis takistavad Sul lapsega kohanemast ja lapsega ning tema vajadustega kohanema.

*Ära kipu talle olema ema või isa eest, kui tal on oma bioloogiline vanem teises kodus olemas, aga leia endas üles emalikkus ja isalikkus.

Saatejuht on pereterapeut Katrin Saali Saul.