Vahel lahvatavad armukadeduse leegid üle pea ning siis on keeruline oma tundeid, mõtteid ja väljaütlemisi valitseda. Astroloogiline sünnikaart annab inimestele kaasa teatud iseloomulikud omadused ning on mõned sodiaagimärgid, mille esindajad kipuvad olema armukadedamad kui teised.

Need on kolm sodiaagimärki, kelle esindajad on väga armukadedad:

1. Neitsi

Neitsi soovib olla alati kõiges parim, mis muudab tema jaoks elu mõnes mõttes nagu võistluseks. Ta on väga enesekriitiline ning annab endast kõik, et olla täiuslik. Ka armastuse ja suhete osas soovib selle sodiaagimärgi esindaja olla kõige nö osavam. Neitsi tahab, et hinnataks tema tarkust, ilu, täpsust ja korraarmastust. Kui talle hakkab tunduma, et tema partner ei näita piisavalt palju välja oma kiindumust ja imetlust, siis hakkab tema peas kohe põlema tuluke, mis suunab tema mõtteid võimalusele, et äkki on tema kallim leidnud kellegi, kes on ilusam, targem või osavam.Skorpionid ei ole just varmad inimesi usaldama. Nende jaoks on elu müsteerium, mis peidab nii palju erilisi emotsioone, kavatsusi ja kirgi, et tihtipeale nad ei julge iseennastki usaldada. Kuna Skorpion on veemärk, siis on tema tunded ka väga sügavad ning nendest ülesaamine ei ole kerge. Paljud skorpionid on oma tugevate tunnetega toimetulemiseks valinud kaitsemehhanismi, mis tähendab, et nad eeldavad alati halvimat, et mitte petta saada. Nad kasutavad ka kõiki võimalusi, et oma kallima potentsiaalsele ebaausale käitumisele jälile jõuda, kontrollides nii oma partneri käike kui ka püüdes aimata tema mõtteid.Lõvid on väga armastusväärsed, säravad ja kirglikud ning naudivad ja lausa vajavad tunnustust ja armastust. Kui nad märkavad, et nende partnerilt tulev tähelepanu on vähenenud, tunnevad nad end hüljatuna, ebakindlana ja pead tõstab kõrvetav
. Lõvil on suur ego ja kui see ei saa toitu, siis hakkavad nad üsna pea hauduma väga negatiivseid mõtteid. Lõvid võivad armukadeduse puhul saada oma enesekindlusele suure hoobi ning vajavad üsna palju aega, et oma haavu lakkuda ja taas oma kallimat usaldama hakata.