Kõik see muutus hetkel, kui ma otsustasin iseenda sees, et ma soovin endale pikki ja terveid juukseid ega pole nõus selle mõttega nagu ma ei saaks ise valida täpselt milline ma olen.

Nüüdseks on ka teaduslikult tõestatud, et geene on võimalik muuta ning need ei määra meie elu, tervist ega välimust.

Kõik, mis loeb, on see, kuidas me ise end näeme, kuidas me end iseeenda sees tunneme.

Küsi endalt esmalt, kuidas sa mõtled oma juustest? Kas sa mõtled neist nii nagu meid kõiki on õpetatud, et juuksed on kõigest surnud kude, või näed sa juukseid osana oma elavast kehast?

8 aastat tagasi ja praegu. Kõik ei olene toitumisest, vaid mõtlemisest.

Mõned peamised punktid, et juukseid kasvatada:

  • Kõige tähtsam: ma otsustasin, et minu juuksed kasvavad pikaks ja terveks. Ma näen juukseid millegi väga erilise ja tähendusrikkana.
  • Minu elus ei ole stressi (kuna ma olen nii otsustanud).
  • Ma hakkasin juukseid igapäevaselt ülespanduna kandma. See on väga oluline, kuid tuleb teha vahet juukseid lõhkuvatel soengutel ning kaitsvatel soengutel. Googelda "protective hairstyles". Kaitsvad soengud hoiavad juukseotsad tervete ja tihedatena.
  • Ma sõin ainult toortoitu ning paastusin toorõunamahlaga. Väga palju värsket rohelist ning metsikuid, puhtaid taimi loodusest. Söön absoluutselt iga päev värsket rohelist.
  • Ma ei shampoonita juukseid (kui kasutate shampooni, pidage meeles, et see on loodud peanaha puhastamiseks, ärge laske shampooniveel läbi juuksepikkuse joosta, see kuivatab juukseid.)
  • Õige hooldamise viis vastavalt juuksetüübile ja -poorsusele.
  • Ma ei lõika juukseid. Meile soovitatakse olenemata juuste seisukorrast neid korrapäraselt (paari kuu tagant) lõigata. Kuid mõtle sõnumile, mille sa sellega juustele annad: ma ei soovi, et mu juuksed kasvaksid pikaks, sest lõikan neid korrapäraselt lühemaks.
  • Kaks parimat toidulisandit juustele tulevad ajurveeda maailmast: ashwagandha ja amla. Need on adaptogeenid, mis aitavad meie kehal olla tasakaalus ja hoida eemal stressi. Need toetavad neerupealseid ning tulemuseks on kaunid juuksed.
  • Ma armastan oma juukseid. Ma kammin neid õrnalt, lasen oma mehel neid kammida ja punuda ning lapsel enda pead silitada. Kannan oma juukseid lahtisena oma mehe ees. Nii kasvavad juuksed tugevad ja elujõulised, kuna on täidetud energiaga.

Autor: Mari Metsallik

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid