Mis on meestejooga?

Meestejooga on hatha-joogal baseeruv väestav joogastiil, mis on kombineeritud erinevatest joogaharjutustest, hingamisest ja lõdvestusest. Eesmärk on aktiveerida meesenergia, tugevdada lihaseid, arendada painduvust ja tasakaalu, ergastada meelt ja end väestada. Tegemist on praktikaga, mis loob nii kehas kui ka meeles tasakaalu ja harmoonia ning annab suurepärase zen-enesetunde. Lõpus teeme sügavlõõgastava meditatsiooni.

Mille poolest meestejooga erineb naistejoogast?

Meestejooga ei erine tavalisest joogatunnist. Kui, siis mõned harjutused, mis on otseselt mõeldud meeste väe aktiveerimiseks. Näiteks läbi sügava hingamise kätekõverdused, kükid, raputamised jne.

Keskendub meestejooga rohkem harjutustele, lõdvestusele või hingamisele? Mis on neist kõige olulisem?

Eesmärk on läbi erinevate harjutuste jõuda sisemisse rahusse, taastada kontakt meesenergiaga, õppides keha tunnetama ja kuulama, vabastades sisemised pinged ja emotsioonid. Kõik on oluline. See on detailideni perfektne teraapia, et olla suuteline armastama ennast ja teisi.

Raivo Juhanson Foto: erakogu

Hingamist peetakse uueks joogaks. Kui oluliseks peate teie meestetervise seisukohalt teadlikku hingamist?

Hingamine on väga oluline. Võib öelda, et isegi kõige tähtsam. Läbi teadliku hingamise on inimesed suutelised mõjutama sümpaatilist närvisüsteemi ja sellega koos parandama immuunsust. Hingamine aitab lõdesvtuda ja leida üles rahu- ja tasakaalupunkti.

Kui oluliseks peate, et mees viiks end lisaks füüsilistele joogavõtetele kurssi jooga filosoofiateadmistega? Käivad need kaks kokku või võib tundi tulla ka vaid kehatervise parandamise eesmärgil?

Alati on hea viia end kurssi filosoofiateadmistega, aga see pole kõige tähtsam. Peamine on teha otsus, et kutsuda ellu uusi kogemusi ja seeläbi kasvada. Kui pole kogemust, siis on raske anda hinnangut, kas see sobib minu ellu või mitte. Oluline on mõista ja aru saada erinevate harjutuste olemusest, hingamistehnikatest ja keskendumisest. Jooga lõppeesmärgiks ongi tegelikult jõuda tasandile, kus praktiseeritakse täiesti üksinda, olles kehaga täielikus kontaktis, kuulates keha märguandeid, olles samal ajal enda vastu leebe ja armastav. Meestejoogasse on oodatud kõik mehed, kes soovivad kogeda midagi uut elus.

Millised on kõige võimsamad muutused, mida olete tänu joogale kogenud ja teiste juures näinud?

Mees, kelle alluvuses töötab üle 160 inimese, elas pidevas ärevuses ja stressiseisundis. Vastutus ja kohustused muutusid nii suureks, et viimased kolm aastat ei suutnud ta magada rahustiteta ja unerohtudeta. Peale kolmenädalast joogas käimist jõudis ta sellisesse sisemisse rahusse ja tasakaalu, et loobus kõikidest tablettidest. Oluline on teadvustada, millises seisundis teen täna elus otsuseid: kas hirmu- või rahutasandist.

Mis on meestejooga ABC?

Kõige olulisem on valmisolek ja otsus osaleda. Me ei võistle omavahel, kes on parem. Oleme need, kes oleme ega anna hinnanguid. See on pigem kvaliteetaeg endaga, et jõuda elus paremasse kohta.

Loe lisaks kirjastuse Pilgrim poolt välja antud raamatuid David Deida "Tõelise mehe tee",

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid