Tänapäevasest Serbia pealinnast Belgradist paari kilomeetri kauguselt, Vinča külast avastati 1908. aastal Euroopa suurim eelajalooline asula, mille elanikele anti nimi küla järgi. Iidne asula kaevati välja aastatel 1918-1934 ning selgus, et tegu oli varem tuntud kultuuridest erineva tsivilisatsiooniga.

Tüüpiline Vinča linn koosnes keeruliste arhitektuuriliste planeeringutega mitmetoalistest majadest, mis olid ehitatud puidust ja kaetud mudaga. Hooned paiknesid kõrvuti, moodustades tänava ning linnas tegeleti nii kaubanduse, taime- ja loomakasvatuse kui ka metallurgiaga. Vinča asukad kasutasid oma protokirja, mille korrapäraselt reastatud sümbolid edastasid sõnumeid nii skulptuuridel kui ka muudel keraamilistel esemetel, mille tõttu Vinča sümboleid peetakse maailma vanimaks nn eelkirjaks, mis seni on avastatud.

Vincansymbols

protokiri

UFO-entusiastidele pakub kõneainet Vinča kultuuri hämmastav arengutase ning nende kummalised humanoide kujutavad kujukesed. Ühe teooria kohaselt kujutab Vinča kunst nende jumalaid ehk kosmosest Maale saabunud tulnukaid, kellel olid suured kolmnurksed pead, hiiglaslikud mandlikujulised silmad, pikad kitsad ninad ning ebaproportsionaalselt väikesed ninaotsad ja suud.

Osa olendeid meenutavad ka inimese ja rohutirtsu või mõne roomaja hübriidi. Sarnaseid kujutisi on leitud ka teistest iidsetest tsivilisatsioonidest ning arvatakse, et just maavälised olendid edastasid inimestele vajalikke teadmisi ning tehnikaid, et nende tsivilisatsioonid saaksid areneda uuele tasemele. Enamikku Vinča humanoidsetest olenditest on kujutatud kui valvureid ning võib eeldada, et mõnda neist peeti heaks, teisi aga halvaks.

vincaufod

vinca-arheologija-srbija-500x330

cabezas-y-diosas-vinca

Arheoloogid on seisukohal, et Vinča kummalised kujud on loodud näiteks narkootiliste ainete või alkoholi tarbimise tagajärjel tekkinud hallutsinatsioonidest või kollektiivse alateadvuse projektsioonidest. Välja on pakutud ka teooria, et tegu on haiguse või ajukahjustuse tõttu moondunud reaalsuse kujutamisega.

Fotod: ancient-wisdom.co.uk, ancient-code.com

Allikas: Telegram.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid