Naised teavad, et paraku tahtmatult ka neile, kellele ei sooviks. Sellest olen aru saanud, kuulates enda sõbrannade värvikaid lugusid eri sorti psühhopaatidest, jälitajatest ja muudest klammerdujatest, kes on sama meeldivalt kleepuvad nagu närimiskumm su lemmikkingade talla all.

Aga kuidas ise mitte sellisena mõjuda, kui oled tõesti kohanud sellist meest, kellest oled nii sisse võetud, et võiksid heameelega tema käevangus kasvõi hommepäev valges kleidis altari ette hüpata?

Mul on üks teooria. Usun, et paljud paarisuhted on lõppenud eos ja juba enne, kui nad oleksid võinud tõeliselt õide puhkeda. Seda mitte põhjusel, et vastastikune sümpaatia oleks puudunud, väärtused ei oleks ühtinud või kehakeemia oleks kuidagi mäkra mänginud. Hoopiski seetõttu, et see õrn taim lämmatati juba eos liigse ja liiga intensiivse tähelepanuga ükskõik kumma osapoole poolt. Hirmus, kui nii juhtub, et potentsiaal millekski võrratuks on olemas, aga see jookseb liiva pelgalt oskamatusest nii haruldast olukorda adekvaatselt ja õrnalt käsitleda.

On üks imelihtne asi, mida saad omalt poolt teha, et sellist olukorda su elus enam või üldse ei tekiks ning kui on oht selleks, siis tunneksid selle eos ära ja oskaksid vähemalt enda seisukohast lähtuvalt ja käitumist korrigeerides sellest teadlikult ja edukalt välja tulla.

Oletame, et oled leidnud enda Ryan Goslingu ja tundub, et tahaks ta vallaliste turult ära napsata, lipsu külge panna ja endale nautimiseks kodustada. Millel tasuks silm peal hoida, et su südameprojekt õnnestuks? Põhimõtteliselt ainus, mida võiksid kõrgendatud tähelepanuga jälgida, on see, et kui teed ühe sammu temale lähemale, siis ootad ära nii-öelda rohelise tule ja tema sammu sulle vastu, enne kui astud järgmise. Mitte poolt tema sammu ega isegi kolmveerandit sellest, vaid terve sammu. Vastasel juhul ületad tee praktiliselt kollase või halvemal juhul punase tulega ja millal varem on jalakäija selline käitumine liikluses lõppenud muu kui mittesoovitud tagajärgedega.

Kuigi kiusatusi võib olla miljon - jätta enda hambahari pärast koosveedetud ööd nagu muuseas tema juurde, kirjutada talle iga tunni tagant, et igatsed teda, kuigi tema pole veel vastanud su esimeselegi kiindumusavaldusele sel päeval, hakata meelega jätma enda riideesemeid tema juurde, hõivata küsimata selleks terve sahtel või mis veel hullem, hakata õrnalt vihjama ja meest töötlema, et ta võiks sulle juba enda korteri varuvõtme usaldada jne.

Kui sa mehele samuti väga meeldid, siis varem või hiljem ta palub ise sul neid asju teha või kingib sulle võtme enda südamesse, aga seda alles siis, kui ta ise on selleks valmis. Soovimatut survet avaldades kohtad peaaegu alati selle vastujõudu ja mees võib selle pinge tõttu täielikult emotsionaalselt sulguda või muul moel blokki minna.

Luba siis asjadel kiirustamata areneda loomulikus, spontaanses ja ühises tempos. Kannatlikkus ei pruugi alati olla voorus, aga inimsuhetes enamasti on. Harva kohtab kahte teineteisega sobivat inimest, kes oleksid vähemalt suhtluse algul sarnases vaimses või emotsionaalses seisundis. Seepärast soovitangi juhul, kui mees teeb oma samme aeglasemas ja endale sobivas tempos, seda täielikult aktsepteerida ja olla kannatlik. Oodata ta järele, enne kui teed enda järgmise sammu. Preemia seda tehes ei lase end tavaliselt kaua oodata ning kui olete teineteisele juba armastust avaldanud, võib teie ühine sümfoonia alguse saada ja seda tõenäoliselt suuresti tänu sellele, et olid tundetark.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Margus Vaheri raamatust "Tee mehe südamesse"

Armastus on ainus alkeemiline element, mida tunnen. Raamatus kirjeldan nii sõnalisi kui mittesõnalisi vahendeid, kuidas käituda ja mida teha, et mees tunneks end suhtes tõeliselt armastatuna. Kui tahad suhtesse kvalitatiivset muutust tuua, siis saavutad selle kõige tõhusamalt isikliku eeskuju kaudu. Mehel on lihtsam avarduda naiseliku armastuse, empaatia ja õrnuse tunnetamise ning kogemise kaudu. Mees võtab vastu, naudib ja pee¬geldab seda omakorda tagasi enda armsamale. - Margus Vaher

Naised raamatust:

Lust ja rõõm oli lugeda, nii mahlakalt ja hästi kirjutatud. Lugesin, totakas nägu peas, oli kohti kus naersin südamest ja oli kohti, kus pidin pühkima pisaraid. Meeldis Marguse siiras ausus iseenda suhtes, värvikad näited. Soovituslik (tegelikult pigem kohustuslik) lugemisvara nii meestele kui naistele. Minu jaoks aasta üllataja tiitel kuulub Margusele, aitäh! - Epp Kärsin

***
Autor on imehästi kirjasõnadesse surunud tragöödia, romantika ja dokumentalistika. Raamat, mida soovitaksin nii oma parimale sõbrannale kui suurimale vaenlasele, sest sellest õpivad kõik - nii mehed kui naised, nii nõiad kui printsessid, nii noored kui vanad! Aitäh, et tood äratundmisrõõmu täis naerupisaraid tüüpilise eestlase nutupisarate sekka. - Merilin Taimre aka Paljas Porgand

***
Minu kui suhteliselt toimeka ja kuiva kirjandust täis üliõpilase ellu tõi see raamat kõvasti huumorit ja naeru, samastumist ja jällegi vastandumist, samas avastasin ennast salamisi pisaraid pühkimast, lühidalt, täielik emotsionaalne karussell. Aitäh, Margus! - Brigita Murutar

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid