1. Sina oled rõõm

Päike on teejuht sellel teel ja meie ju ise olemegi osake päikesest ja kuust. Päike on meis alati olemas, keegi teine hommikul meie eest ei tõuse. Valik on Sinu, kas oled enam päikesevalgus või Kuu hämarus. Mõlemad on kogemist väärt tunded ning nende tasakaal on võti kohta, mida meie hing enim ihaldab.

Ükskõik kas Kuu või Päike, igapäevaseks teejuhiks vali osake nende valgusest.

2. Pisarad on ka tunne, luba neid endal kogeda

Hingehaavade täielik paranemine on tähtis osa terviklikusse protsessis. Kui pelgame iseenda emotsioone ja hoiame nende kogemist tagasi, siis hakkavad just need tumedamad tunded meie kehas kogunema ja elueenergiat välja viima. Eluenergia asemele juurdub kurbus, mida ühel hetkel on nii palju, et see tuleb kohinal välja.

Kui oled kurb, ole kurb. Luba endal kogeda ka Kuu hämaramaid külgi, sest nii õpid tundma igat nurka iseendas.

3. Alistu olemasolevale

Meil inimestena on sisemuses pidev tung asju muuta. Mõni kord jäävad need mäed tõesti liigutamata, sest see ei ole eesmärk ise. Me saame tegelikult kontrollida ja liigutada ainult seda, mis toimub meie sees. Kõik väline on puhas peegeldus.

Alistu teadmisele, et kõik on omal teel ja see ei ole sinu ülesanne teiste rada puhastada. Saa kõigepealt enda omagagi hakkama. Aita vaid siis, kui abi küsitakse.

4. Vaikuses tulevad vastused

Otsime siit, otsime sealt. Muudkui tarbime vaimseid praktikaid, et "iseendasse tulla". Kõik see on siiski vaid väline loomine, tõeline vägi kasvab sees. Kõige hirmsam on tõesti lihtsalt vaikuses istuda ja kuulata, mida meie olemus meile ütlema hakkab. See on normaalne, et esimesed vaikusehetked toovad tormi, sest oleme ju aastaid käras elanud. Kuid vaikuses tulevad vastused, mida me enim otsime. Välised praktikad loovad meile tasapinna, kust ühenduda oma sisemusega, kuid teadvus elab vaikuses.

Kui oled valikute ees, siis võta hetk ja kuula iseennast. Vastus istub sinu ja mitte kellegi teise südames.

5. Ela oma tões

Kui südames kipitab ja mõte tahab välja tulla, siis ütle välja. Kui olemus küündib väljapääsu poole, siis lase sel minna. Teiste arvamus ei loe siin mitte midagi. Antud on meile ainult üks kogemine selles kehas, miks valime siis kõndida seda teiste sõnade järgi? Arvamusi endast on meis ja meie ümber nii palju, et need varjavad ära selle, kes me tegelikult oleme. Sellel teekonnal lammutamegi esmalt maha selle, mille aastatega oleme loonud ning alles siis hakkame teadvustama tõde, mille väljenduseks on looming läbi vaimu käepikenduse.

Kui on hirm jätta või minna, sest talistuseks on maailma arvamus siis tea, et sinus on julgus, et astuda esimesed sammud teel, kus teiste hingede reageering sind enam ei puuduta.

6. Väärtusta seda, kes Sa oled

Miks otsime oma väärtust kellestki teisest? Miks ootame, et teised ütleks, kui palju oleme armastatud? Välised väärtused jäävad meiega seni, kuni inimesed, kes meile seda annavad, meie kõrvalt ära kaovad. Teised võivad öelda kaua tahes, kui ilusad ja andekad me oleme, kuid nii elame vaid illusioonis, mille purustamisel jääb järele vaid auk ja segadus.

Meie enda teha kas võtame vastu tunde illusiooni märgata ja väärtust enda seest otsima hakata või mitte.

7. Palun ära põgene

Kõik on meie ees kui selge vesi. Miks jookseme ja põgeneme selle voolu eest? Miks kardame kogeda armastuse ja tunnete vilju? Üksinduse valimine läbi eraldatuse on lõks. Arvame, et nii toome inimesed endale lähemale, kuid tegelikult lähme hoopis iseendast kaugemale.

Meie olemus vajab armastust ja valgust. Lõputult me seda läbi enda toota ei jõua, sest elueneria voolab meist sisse ja välja. Tõmba end lahti hirmudest ja ego valedest ja võta lõpuks vastu julgus kogeda kõike, millest enim põgened. Vaid nii näed ja õpid olema iseendana igas hetkes.

Autor: Karolin Vetevoog

Allikas: vetevogue.ee