Afirmatsioonid muutsid mu elu ja nad saavad muuta ka sinu elu, sest nad on äärmiselt olulised külgetõmbeseaduse, vaimse ärkamise ja muutumise puhul. Nad aitavad sul hoida positiivset meeleolu, sest afirmatsioonid on põhimõtteliselt kõik see, mida sa ütled ja millest mõtled. Meie sõnadel ja mõtetel on kaasas nii võimas energia, et muudame peaaegu kõik, mis me mõtleme ja millest räägime, oma reaalsuseks. Me kõik loomegi nõnda oma isiklikku reaalsust, aga ainult vähesed teadvustavad seda.

Enne kui me teadvustame endale oma mõtteid ja sõnu, kipume ütlema "Ma olen väsinud", "Mulle ei meeldi see töö", "Ma tahaks, et ma ei peaks seda täna tegema", "Mul on täna sitt olla" jne - aga seni, kuni meil on sellised negatiivsed mõtted, loomegi energeetiliselt endale sellise reaalsuse oma mõtete ja sõnade jõul. Afirmatsioonid on olulised, sest aitavad meil reaalsust luua - see toimib külgetõmbeseaduse järgi. Afirmatsioonid loovad tunde ja mida rohkem neid korrata, seda suuremaks see tunne ja usk muutub ning su reaalsus nõnda sünnibki: uskumusest saab tunne. Sellepärast on külgetõmbeseaduse juures väga oluline visualiseerimine. Oluline pole mitte detailne visualiseerimine, vaid piisab sellest, kui sa visualiseerid seda, mida soovid, senikaua, kuni sa seda tundma hakkad. Kui sa hakkad seda oma südames tundma, siis hakkad seda ka külge tõmbama.

On olemas uuring, mille käigus mõõdeti ajulaineid ja võrreldi neid südame energiaga, millest viimane oli selgelt tugevam. See tähendab, et kogu asi on tundes. Kui sa oskad sellest mõelda, siis oskad seda endale kinnitada (afirmatsioon), sa oskad seda ette kujutada jne. Aga siis, kui sa hakkad seda oma südames tundma, siis hakkad seda ka endale külge tõmbama, sest see energia on veel tugevam. You gotta fake it, till you make it! Usu seda senikaua, kuni sa hakkad seda tunnetama ja siis hakkad seda endale külge tõmbama.

Väga paljud inimesed on vaimse ärkamise teekonnal, sest nad on seda ise palunud, kasutades külgetõmbeseadust. Enamik meist soovivad olla paremad inimesed, elada paremat elu, olla kaastundlikumad ja teha maailmale head. Seega, me hakkasime seda endale kinnitama enne, kui me midagi sellist tegelikult tegema hakkasime. Enamik meist pole inglid, aga me kasutasime ära külgetõmbeseadust ja afirmatsioone, et luua endale positiivsem reaalsus ja meelepärane identiteet. Öeldakse, et su identiteet on nii paindlik, et see on illusioon. Vale! Illusioon on see identiteet, mille on loonud su ego, aga identiteet, mille on loonud su olemus, tunded ja jumalikkus - see on tõene. Ja sa tunned ära, kui oled selle tõelise identiteediga kooskõlas. Me kõik oleme sellel samal rännakul.

Harjumuste jõud

Paljudel tekib harjumus öelda, et nad on väsinud või et raha pole või midagi muud negatiivset. Kui nendest ütlustest saab harjumus, siis läheb see kõik sinu alateadvusesse, see on sinu mõistuse kiht, mis töötab ka siis, kui sa sellest teadlik pole. See suunab sinu käitumist, ilma et sa selle peale mõtleksid. Põhjus, miks sa suudad oma silmi pilgutada ilma mõtlemata, on sama, miks sa suudad kõndida ja oma käsi-jalgu liigutada ilma mõtlemata, samamoodi töötavad ka su organid. Sinu alateadvus annab neile kõigile kütust. Seega, kui sul on teadlikud ja korduvad mõtted, siis need lähevad su alateadvuses vohama, kutsudes üha enam esile tundeid, mille puhul sa ei pruugi aru saada, miks sul need tunded on.

Kui sa kordad endamisi mõttes "Oi, ma olen nii väsinud", siis sind haarabki stabiilne väsimus. Kui sellised mõtted muutuvad harjumuspäraseks, siis ladestub see sinu alateadvusesse ning sa tunnedki ennast iga päev väsinult, sind valdab energiapuudus ning sa ei saa aru, miks see nii on - sellepärast, et see on sinu alateadvusesse sisse imbunud kui harjumus. Paljud jäävad negatiivsusesse, ärevusse ja väsimusse kinni, mõistmata, et nende endi sõnad on selle põhjustanud.

Afirmatsioonid saavad aidata inimestel sellistest negatiivsetest meeleseisunditest välja tulla. Tean seda oma kogemusest, sest olen ise vabanenud ärevushäiretest ja sügavast depressioonist, kasutades afirmatsioone. Meie mõtted mõjutavad neurotransmitteri (virgatsaine) tööd ajus ehk me saame ise olla oma depressiooni tekitajateks ja seega ka seda ravida. Ma ei räägi äärmuslikest juhtumitest ja kliinilisest depressioonist, kus inimesel on tuvastatud neurotransmitteri tühjenemine ja muud sarnased probleemid.

Ma olen ise kogenud sügavat depressiooni, mul on olnud söömishäired, enesetapumõtted ja olen olnud "mustas augus". Minu enda mustad mõtted olid muutunud harjumuseks ja sellest tuligi depressioon. Arstid tahtsid määrata mulle antidepressandid. Mina ei soovinud sõltuda mingist tabletist ning mulle ei sobinud, et arstid ütlesid, et mul on depressioon ja raviks on tabletid. Nii hakkasin ma uurima, mis mu depressiooni põhjustab. Vaimne ärkamine aitab meil saada teadlikuks iseendast, sellest, kuidas me oma reaalsust loome ja kuivõrd võimsad me tegelikult oleme.

"Ma olen rõõmus", "Ma olen ilus", "Ma olen õnnelik", "Ma olen rikas", "Universum töötab alati minu heaolu nimel" jmt - leia endale ilus(ad) ja positiivne (-sed) afirmatsioon(id) ning korda seda (neid). Ühel päeval ärkad üles ja märkad, et oled ilma põhjuseta täiesti rõõmus. Miks? Sest sellest on saanud harjumus. Sinu uskumuste süsteem on sinu elu energeetiline vundament. Kui sa millessegi usud, siis seda uskumust korrates lood endale oma uskumuste arengukava. Kui sa ei usu, et miski on võimalik või usud, et sa pole midagi väärt, siis üpris tõenäoliselt nii juhtubki. Nii et usk on väga oluline.

Kui mina suutsin ennast välja tõmmata sellisest kohast ja oma negatiivsetest mõtetest, siis suudavad seda teha ka teised. Positiivsed afirmatsioonid ravivad depressiooni, ärevust ja muudavad kogu su elu, aga see nõuab tööd. Sa ei saa sellega hakkama ühe päeva ega nädalaga ja võib-olla ka mitte kuu ajaga, sest positiivsete mõtete mõtlemise harjumuseks muutmine nõuab aega. Et näha oma alateadvusesse ja hakata muutma oma vaimseid harjumusi, pead kordama endale positiivseid afirmatsioone iga päev. Tuleb varuda aega, et seda teha. Mida rohkem sa neid endale kordad, seda rohkem hakkab see mõjutama sinu alateadvust.

Paljud on kogenud, et ravimid ei aita depressiooni puhul. Miks? Sest võib-olla pead sa ise ennast aitama positiivsete afirmatsioonidega. Ära lase ühiskonnal ennast mõjutada, kui sulle öeldakse, et depressioonist ei saa vabaneda ilma ravimiteta. Kliiniline depressioon on raskem juhtum, aga üldine masendus, mida paljud kogevad, on ise ravitav ja see ei maksa midagi.

See on selline depressioon, kus sa tunned, et oled lihtsalt kurb, aga ei saa aru, miks. Selline oli minu elu pikaajaline kogemus. Kui mina sain positiivsete afirmatsioonidega sellest vabaks, lisades viibimist looduses ja taevalikku energiat ning ühtekuuluvust, siis suudad seda ka sina. Internetis leidub palju infot selle kohta, kuidas muuta oma negatiivsust positiivsete afirmatsioonidega. See muudab su elu, kui oled nõus selle nimel tööd tegema. Kui oled nõus selle nimel tööd tegema, siis oled võimeline saavutama mida iganes.

Positiivsed afirmatsioonid võivad aidata kaalu langetada, lõpetada muretsemine või luua, mida iganes soovid. Me ise loome nii oma reaalsust. Mis see on, mida sa enda kohta usud? Kas usud, et oled masenduses ja ärevuses? Kui jah, siis sa ise loodki seda. Positiivsetel afirmatsioonidel on oluline roll külgetõmbeseaduse toimimises ja visualiseerimises. Ma arvan, et paljud inimesed annavad liiga kiirelt alla. Kui sa suled silmad ning ei suuda visualiseerida oma unistust, siis proovi seda tunnetada. Sest tunne on veel olulisem.

Sa oled tugev - ära lase kellelgi endale öelda, kes sa oled või kes sa ei ole, mida sa tohid teha ja mida mitte. Pea meeles, et kui keegi sulle halvasti ütleb, siis suurima tõenäosusega ütleb see kommentaar rohkem tema enda meeleseisundi kohta kui sinu kohta. Pea vastu, see rännak ei ole kerge, aga see on kahtlemata väärt kulgemist. See ei ole juhus, et sa praegu seda teksti loed. Sa oled siin väga olulisel ja ilusal põhjusel - sügaval enda sees tead sa seda kindlasti. Ole tugev, jaga teistele armastust, ole lahke! Kui näed maas prügi, siis korja see üles, ava teistele uksi, isegi siis, kui nad seda sulle ei teeks. Aita vanureid, sest meie olemegi muutus, meie loome paremat maailma.

Üks tegu korraga, üks naeratus korraga, üks mõte korraga - sellepärast oled sa siin. Ole rõõmus ja ela oma elu sajaga!

Autor: Alana Greene

Allikas: Telegram.ee