Hiina näolugemiskunstis hinnatakse inimese silmade üldist harmoonilisust. Mõlemad silmad peaksid paiknema kogu ulatuses ühel joonel, nii et kumbki ei oleks üles ega allapoole viltu. Hästi tasakaalus olevad silmad näitavad, et tegu on ausa, heatahtliku, kohusetundliku ja hooliva inimesega.

Suured silmad: keskmisest suuremad silmad vihjavad julgele, tundlikule, karismaatilisele ja juhivõimetega inimesele.Sageli võib leida suuresilmalisi inimesi kõrgetelt ja vastutusrikastelt ametikohtadelt. Ka teatriga seotud inimestel on tihti suured silmad. Suuresilmalised naised kalduvad olema tavaliselt hea maitsega. Enamasti nad aga harilikke perenaiste toiminguid ja kohustusi ei naudi. Suurte silmadega inimesed on vastassugupoole jaoks tavaliselt väga ligitõmbavad.

Väikesed silmad: kekmisest väiksemate silmadega inimesed ei väljenda oma mõtteid sageli väga sõnaosavalt. Nad kalduvad pigem sisevaatlustele ja väldivad oma isiku esiletõstmist. Väikeste silmadega naised on pigem ranged ja ligipääsmatud. Kui aga nende süda on kord vallutatud, jäävad nad enamasti püsivalt truuks. Tihtilugu on selliste silmaega inimesed ka üsna armukadedad.

Suurte iiristega silmad: selliste silmade omanikud on õrnad, rahulikud, kaastundlikud ja konservatiivsed. Ehkki nad on muutuste vastased, suudavad nad siiski ümbruskonnaga kohaneda. Seiklusvaimu puudumise tõttu kipuvad nad tegema ohuolukorras halbu valikuid.

Väikeste iiristega inimesed: sellised inimesed, eriti mehed, kipuvad oma elu üle nurisema. Nad pole oma eluga rahul ja torisevad alatasa. Nendega on raske koos töötada, samuti kipuvad nad alatasa ühiskonna ja käitumisnormide vastu eksima. Sellistest inimestest võivad saada ka erakud. Kui iiris on väga väike, siis on inimesel lausa jõhkardi kalduvused.

Allikas: Timothy T. Mar "Näolugemiskunst"

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid