Meis kõigis on nii mehelikku kui ka naiselikku energiat. Näiteks kui sa sööd midagi maitsvat ja mõtled: "Njämm, see on nii hea!", siis oled sa omas naiselikus energias. Sa oled ühenduses oma meeltega, tunnetad oma keha kogemusi. Kui sa naudid midagi meelelist - imeilusat päikeseloo­jangut või sidet loodusega -, siis olenemata sellest, kas sa oled mees või naine, oled sa sel hetkel oma naiselikus ener­gias.

Mõned inimesed blokeerivad oma meheliku energia. Kõigil, kelle mehelik energia on takistatud, on raskusi oma tegemiste lõpetamisega. Neid segavad sõbrad ja perekond ja nii nad hüppavad ühe toimingu juurest teise juurde. Oma projekte lõpetavad nad väga harva. Sageli on nad mingis sõltuvuses, olgu see siis narkootikumid, liigsöömine või suhe mõne inimesega. Väga sageli juhtub, et vahekorras, kus üht poolt kuritarvitatakse, on just kannatanul raske suhtest loobuda, kuigi see oleks tema huvides, sest ta on sattunud sellest suh­test sõltuvusse.

Kui sinu mehelik energia on vähe arenenud, leiad sa, et sul on raske ennast distsiplineerida, millegagi regulaarselt tegelda, püstitada pikemaajalisi eesmärke ja neid täita. Samuti on sul raske loobuda oma aja ära elanud suhetest.

Miks summutab naine oma naiselikku energiat? Polaarsuse kunst ei eelda endas ühe energia allasurumist. Näiteks ei pea naine selleks, et olla seksikas, oma mehelikku energiat tagasi hoidma. Polaarsuse kunst eeldab endas mõle­ma energia arendamist, samuti oskust teadlikult lõõgastuda oma loomupärases energias.

Teatud protsent naisi eelistab jääda ka intiimsuhtes mehe­likku energiasse. Näiteks on mõned naised intiimvahekorras rohkem "kodus" oma mehelikus kui oma naiselikus energias. Kuigi suurem osa naisi, kui nad on rahulikud ja õnnelikud, lähevad vahekorras üle naiselikule energiale.

Millised on naised, kui nad on oma mehelikus energias? Nad tahavad juhtida ümbritsevaid inimesi ja kontrollida nende elusid. Nad ei vaja abi ega soovi end avada sõpradele ja armsamatele. Selle asemel eelistavad nad istuda oma märkmiku taga ja tegelda mõne projektiga. Mõned naised on sellised loomupäraselt, sest sel moel on nad kõige rõõmsa­mad ja rahulikumad. Teatud aegadel päeva jooksul kasutavad sellist energiat kõik naised. On aga ka naisi, kes on harjumuspäraselt oma mehelikus energias, aga ei ole seejuures õnnelikud ja rahulikud. Nad on kinni jäänud. Mehelik energia on neile kaitsemehhanismiks. Selle võis tekitada mingi sisemine lahkheli või stress. Neid võis mõjutada ka ühiskondlik arvamus, vanemate kasvatus või traumaatiline lapsepõlvekogemus. Miski on igatahes juhtinud nende käitumise spektri mehelikule poolele. Võib olla ka, et nad õppisid naiselikku energiat maha suruma juba lapsepõlves, kuna kogesid naiselikena valu. Seda võis põh­justada seksuaalne ahistamine või lihtsalt halb kohtlemine. Naisel, keda kummitavad sellised lapsepõlvekogemused, võib olla väga raske väljendada oma naiselikku energiat.

Mõistes ennast, võime kasvada ja üle saada nii lapsepõlves kogetust kui ka ühiskondlikust arvamusest, kõigest, mis piirab meie võimet nautida intiimelus kirge. Võime jõuda arusaamisele, kuidas me alateadlikult neutraliseerime ja suretame oma suhteid, ja õppida end muutma. Me võime avastada hoopis uusi võimalusi, kuidas suurendada naiste ja meeste vahel polaarsust ja vastastikust väärtustamist.

Mida ma pean tegema, et olla naiselik? Et olla naiselik, ei pea tegema midagi erilist. Pole tarvis mõtelda: "Jumal hoidku, kuidas seda teha?" Väga tähtis on meelde jätta, et väljaspool sinu sisemist olemust ei ole vaja midagi teha. Selleks, et oma naiselikkust väljendada, on vaja lihtsalt rahuneda ning olla see, kes sa tõeliselt oled. Lõdvesta oma keha, rahusta süda ja hingamine. Sa veel imestad, kui lihtne see on. See ongi rahulik püsimine oma tõelises minas, püüdmata oma nahast välja pugeda.

Mehele on loomupärane naiselik jõud väga külgetõmbav. Sul ei ole vaja selleks midagi teha. Kui sa sisened mehi täis ruumi, tunned sa polaarsuse rünnakut. See, mitu korda sulle on öeldud, et sa ei ole kütkestav, ei loe sel hetkel midagi. Sinu universaalse naiseliku energia väljundid on sinu loomulik naiselik sära, rahulolu ja õnnetunne ning avatud naisesüda. Sa oled ligitõmbav, kui sa oled rahul oma kehaga, sest see on inimliku elu naiselik väljendus.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust "Sellised need mehed ongi".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid