Lühidalt öeldes on kõik nõiad loodusekummardajad. Võib ka öelda, et looduse austajad, kes tegelevad loodusmaagiaga. Nõiad on inimesed, kes austavad emakest loodust ja jumalat, tema loodut ja antut.

Wicca ainus reegel kõlab järgmiselt: "Sa tee, mida soovid, kui see kurja ei too."

Niisiis tunnustatakse vaba tahet ja kõigi inimeste õigust valida ise oma tee, kuni sinu valikud ei too teistele kannatusi. Nõidade seadustes on kirjas ka "kolmekordne seadus," mis tähendab, et kõik teod tulevad kolmekordselt tagasi. Ehk et kui sa teed halba, saad selle kolmekordselt tagasi, ja kui teed head, saad sellegi kolmekordselt tasutud.

Igaüks võib olla nõid, kuid on mõned inimesed, kellel oleks justkui sündinud anne nõiakunstiga tegelemiseks. Nõiaks olemisse ei tohi kergekäeliselt suhtuda, sellega kaasneb teatud vastutus ja kohustus. See tähendab, et enne kui sa saad end nõiaks tunnistada, pead sa nõiakunsti tõeliselt õppima ja alles siis otsustama, kas see on ikka sinu jaoks. Kas oled suuteline vabastama end kõigest negatiivsest, olema ja elama täiuslikus armastuses ja usalduses kõigi maagia seaduste suhtes? Kas oled valmis oma südames olema täpselt nii siiras ja hea, kui on vaja, et olla Hea Nõid? Sa pead seda vastust teadma, enne kui otsustad end nõiaks tunnistada.

Usun, et jumalikkuses on nii mehelik kui ka naiselik alge ja me oleme iseenda preestrid ja preestrinnad. Nõiad tähistavad aastaringi ning nende kalendris on kaheksa põhilist pidu ehk sabatit. Need tähtsündmused märgivad aastaaegade vaheldumist ning jumalannade ja jumalate lugusid. Siis tulevad nõiad kokku, et lauldes, tantsides ja lugusid läbi mängides jumalusi austada ning pühi tähistada. Sabatit peavad ka üksikud nõiad. Rituaalidele järgneb kindlasti pidulaud rohke toidu ja veiniga. Paljudes sabatites on mittenõidade jaoks midagi tuttavlikku, sest uuemad ususüsteemid on need samuti üle võtnud ja oma kalendrisse paigutanud. Nagu näiteks volbriöö.

Mina teen siis alati kas lõket või siis süütan vähemalt küünla ning mõtisklen elu-olu üle.

Beltane - 1. mai. Aasta tähtsuselt teine pidupäev, mida peetakse kui tulepüha ja millega tähistatakse uue saabuva aasta viljakust ja küllust. Eelneval ööl on kõikide nõidade kogunemiseöö, mil tehakse lõket ja nn lennatakse luua seljas. Võib kasutada järgmisi väetaimi: sirel, õunapuu, paju, putk.

Allikas: Anu Pahka "Nõiakatla tarkuseterad", kirjastus Pilgrim