Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul on ettevalmistused üle-eestiliseks talgupäevaks sujunud hästi. "Head vastukaja on saanud nii laulu- ja tantsupeo juubeliaastaga seotud talgud, õueraamatukogude meisterdamine kui ka nurmenukutalgud, millele me tänavu üle Eesti rohkem tähelepanu pöörame," rääkis Tüür. "Samas on sadades paikades üle Eesti kavas traditsioonilisemad kevadised talgutööd ning praegu käivad usinad ettevalmistused ühiseks talgupäevaks eeloleval laupäeval."

Kuna talguveebis on erinevaid talguid kirja pandud juba nii palju, leiab iga huviline kindlasti endale sobivad talgud ja jõukohased talgutööd kas oma kodukandis või ka kaugemal. Töökäsi oodatakse igal pool, kuid enda kirjapanek Teeme Ära kodulehel on oluline just seetõttu, et talgujuhid saaksid paremini valmistuda nii tööde, töövahendite kui ka talgusupi varumiseks.

Veel pole hilja ka talguid kirja panna, inimesi kaasa kutsuda ning oma kogukonna või kodukandi jaoks vajalikud tööd ühiselt plaani võtta. Hiljemalt homme, 30. aprillil Teeme Ära kodulehel registreeritud talgupaikadesse jõutakse kätte toimetada ka talgute stardipaketi, mis sisaldab praktilisi nõuandeid ja valiku abivahendeid talgupäeva paremaks ettevalmistamiseks. Talgupäeva partnerite poolt talgujuhtidele mõeldud pakkumisi leiab SIIT.

Talgulised, kes plaanivad kaasa lüüa Teeme Ära talgupäeva raames peetavatel nurmenukutalgutel, saavad oma vaatluse tulemused sisestada värskelt valminud nurmenuku nutiveebi aadressil www.nurmenukk.ee. Kõik Teeme Ära kodulehel end osalejana kirja pannud talgulised võivad endale talguveebist välja printida või salvestada talguhundi passi, mis annab talgulistele mitmeid soodustusi. Talguhundi passi omanikele mõeldud pakkumised leiab SIIT.

Tänavune talgukevad kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaga, võttes fookusesse erinevad talguteemad. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku. Samuti kutsutakse eestimaalasi kaasa lööma õueraamatukogude meisterdamise algatuses ning osalema nurmenukutalgutel, mille eesmärgiks on aidata Tartu Ülikooli teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Kuid nagu ikka, on Teeme Ära talgupäeval teretulnud ka kõik muud tööd ja tegemised, mis kodukandis vajavad ühist ärategemist. Kõiki talguid saab kirja panna ja inimesi kaasa kutsuda talguveebis www.teemeara.ee.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, H&M, Vizeum, Omniva, Tele2, Nordic Hotel Forum, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA jt.

Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Terviseamet, Corny, Vilma, Bauhof, Salvest, Tallink, MTÜ Lilleoru, National Geographic Eesti, Balti Logistika ja Ecoprint. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Omniva.

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Talgute registreerimine talguveebis algas märtsis, stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse aprillist ning ühine üle-eestiline talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval. 2018. aastal korraldati üle Eesti kokku 2177 talgut, millest võttis osa 53 128 inimest ehk 4% eestimaalastest.

Täpsem info: www.teemeara.ee