Kaasaegses maailmas kannab inimese ja ühiskonna maailmavaate kujunemises, selle väärarengutes ja puudujääkides olulist vastutust teadus, eeskätt humanitaarteadus. Teadus on aidanud meid heaolu maailma ja samas vastutab meid kriisidest ja konfliktidest väljatoomise eest. Süveneb nõue homsete othude adekvaatseks prognoosimiseks ja vältimiseks seda enam, et teadlaste nõudmine ja vajadus vahendite järgi kasvab.

Järjest tõsisemalt tahame teada elu vaimsed tähendusi ja mõtet, materialistlikke ja müstilisi tõlgendusi. Kes meid kiirendab ja suunab - vanakuri, tööstus- või jälgimiskapitalism?
Kes meid päästab? Taevaisa inimene, tehisintellekt või tulnukad?
Milliseid märke võib leida Jumalaema kiriku põlemisest põrgutules?
Mis meist saab inimkonnana, kuhu ja kuidas edasi?
Neid mõttekäike valugustavad meile Ülo Valk ja Hasso Kull, kelle jutte modereerib ajakirjanik Rando Tooming.

Ülo Valk - eesti ja võrdleva rahvaluule professor. Mitmete rahvusvaheliste humanitaarkeskuste kaastööline. Usundilise folkloori sotsiaalsete kontekstide tundja, vähemuste ja alternatiivsete tõekspidamiste uurija. Eesti rahvaluules kuradi kujutamise spetsialist.

Hasso Krull - luuletaja, esseist, tõlkija. Süvenenud mütoloogilisse ja folkloorsesse maailma. Eesti mütoloogias koondanud tähelepanu triksteri kujundile. Tutvustab meile inimese kurnamist jälgimiskapitalismi tingimustes ning meie ellujäämisega sotud riske.

KalevaKeskuse arutelusari teemal: "Elu - vaimne, materialistlik, müstiline"

Nõmmel, sel laupäeval, 20. aprillil kell 14-16.30 Von Glehni Teatris, Pärnu mnt 326

Töötab ka kohvituba. Olete oodatud kaasa mõtlema ja ütlema!

Lisainfo Facebookist.