Kosmonautikapäev 2019: KUU PÄEV

Tänavu möödub 50 aastat inimese astumisest meie lähima taevakeha Kuu pinnale. 21. juulil 1969. aastal Apollo 11 missiooni tulemusel toimunud "Väike samm ühele inimesele, kuid tohutu hüpe inimkonna jaoks" on toonud kaasa muudatused, mis kestavad tänaseni. Selle sündmuse meenutamiseks kogunevad Tallinna Teletorni inimesed, kellel on rääkida meenutusi möödunust ja ennustusi tulevikust. Rääkimata juba põnevatest vandenõuteooriatest, mis on elujõulised kuni tänase päevani. Esimesest sammust pool sajandit hiljem ootab inimkond pikkisilmi uusi samme Kuule, mida lubatakse juba viie aasta pärast.

Kosmonautikapäeval esinevad:

Priit Ennet - Kuule kippumise lugu

Priit Ennet on eesti teadusajakirjanik ja Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees. Töötab Eesti Rahvusringhäälingus, Vikerraadios, kus teeb igapäevaseid "Vikerhommiku" teadusuudiseid ja juhib teadussaadet "Labor". Oma töö eest pälvis ta 2018. aastal Eesti Keele Instituudilt Parima selge sõnumiga tarbeteksti auhinna ja riikliku Parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija peapreemia.

Mart Noorma - Inimkonna tee tagasi Kuule ja Eesti roll selles

Mart Noorma on Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor ning ettevõtte Milrem Robotics teadus- ja arendusdirektor. Tehnikadoktor, kes on oma olemuselt füüsik. Noortesarja "Rakett 69" kohtunikuna püüab Mart keerulisi kontseptsioone lihtsalt selgitada. Suure pildi ja elu mõtte selgitamisel kasutab üsna vabameelselt füüsikalist loogikat. Ilmselt edukalt, olles Postimehe aasta inimene, Valgetähe kavaler ning Vikipeedia sõber.

Igor Volke - Moodsad müüdid Kuust

Igor Volke on Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni elustaja. Eesti ufoloog, kes on 1980. aastate algusest registreerinud ufonähtusi, keskkonnaanomaaliaid ja paranähtusi ning jälginud aastakümneid inimkonda, ühiskonda ja kosmost ning nendevahelisi seoseid. Tema sulest on ilmunud mitu raamatut, viimati "Täiendatud ufopäevikud" 2017. aastal.

Muusikat teeb ansambel Kosmosemoos.

Kõik on oodatud!


Kosmonautikapäev 2019 Teletornis

Aeg: reede, 12. aprill 2019 kell 18-21

Koht: Teletorni kinosaal 2. korrusel

Sissepääs: Teletorni aastapiletiomanikele tasuta, teistele sissepääs 3€. Vajalik eelregistreerimine aadressil teletorn@teletorn.ee. Lisainfo: Teletorni kodulehel ja Facebookis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid