Lilled pakuvad alati silmale rõõmu ja meelitavad qi-d juurde. Korteris on kõige paremad potililled ja värsked lõikelilled. Kui lõikelilled on närtsinud, siis tuleb need kohe ära visata, sest surnud lilled tekitavad negatiivset qi-d. Kiirustavale inimesele soovitaks hoopis kunstlilli. Kuid ka nende eest tuleb hoolitseda, et need oleksid tolmust puhtad ja ei hoiaks sellega kinni stagneerunud qi-d. Kuivatatud lilled ei ole feng shui seisukohast head.

Kõik lilled on üldiselt head ja mida värvikamad need on, seda parem. Viiel lillel on aga feng shui-s oma eriline tähendus ja neid peetakse eriti head õnne toovaks.

Pojeng kehastab armastust, rikkust ja au. Uskumuse järgi toovad õitsvad pojengid majja rikkust.

Krüsanteem on õnne ja naeru lill. See sümboliseerib mugavust ja lõõgastumist. Pojengid ja krüsanteemid on lilled, mida näeb Hiina uusaastapidustustel kõige rohkem.

Valged magnooliad ja orhideed kehastavad naiselikkust, head maitset ja rõõmsat meelerahu.

Lootos, budistide püha lill, sümboliseerib puhtust. See on mõistetav, sest ilus lootoseõis kerkib mudast ja istub võidukalt veepinnal.

Kõik taimed tekitavad qi-d ja aitavad luua koju harmooniat ja tasakaalu. Neile on parimad kohad ida, kagu ja põhi. Taimi saab kasutada ka teravatest nurkadest põhjustatud sha-de tõkestamiseks. Sha-d on sirged negatiivse energia jooned, mis toovad kaasa halba õnne ja hädasid. Näiteks sõidu- või jalgtee teie korteri eesukse suunas on sha. Kui naabruses olev elamu on nurgaga teie kodu poole, siis moodustavad kaks teie poole suunduvat seina nooleteraviku, mis on samuti sha. Lilled takistavad halva sha liikumist ning harmoniseerivad kodust õhkkonda.

Allikas: R. Webster "Feng shui korteris"