Neil, kel suhe oma õe või vennaga on hea, on väga vedanud. See on nii harukordselt tore, kui keegi, kes on tehtud justkui samast savist, mis sinagi, mõistab sind, hoolib sinust ja on sinu jaoks olemas siis, kui sul teda vaja on.

Te olete ainsad inimesed maailmas, omades sama geneetilist algmaterjali. Ta on sinu kõrval olnud läbi su kasvamise aja, ta mõistab su päritolupere ja kõiki nende veidrusi. Ta teab su lapsepõlve saladusi, teab su üleskasvamise rõõme ja kui lapsepõlves on juhtunud midagi ebameeldivat, siis on ta vandeseltslane ka su valus, vihas või häbis.

Õed-vennad on meie esimesed konkurendid. Sugugi mitte aga iga kord pole see eluterve konkurents, vaid mõnikord tahaks ikka lõplikult kõrvaldada selle isendi. Kasvamine koos õdede ja vendadega - see on olelusvõitluse ja diplomaatia kool.

Saates tuleb juttu:

*Konkurentsist, mida lapsepõlv koos õdede-vendadega õpetab
*Kompleksidest, mida see konkurents tekitab
*Kuidas sünnijärjekord mõjutab laste rolli perekonnas ja omavahelisi suhteid.

Saatekülaline on pereterapeut Monika Koppel.

Saate autor: Katrin Saali Saul

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid