"Ära jäta ennast oma raskete kogemuste ja mälestustega üksi. Su kogemus on küll ainulaadne, aga kindlasti mitte haruldane. Vägivalda, üksindust ja alavääristamist on väga palju kogetud. Oma looga aitad ka teisi sarnase kogemusega inimesi."

Tiina soovitab inimestel otsida ja isegi suurendada oma mugavustsooni, eriti oma lähisuhetes. Samas aga lahkuda ja üle vaadata oma harjumustsoon, sest just seal võib küll väga igav olla.

"Tähelepanu ehk armastus on meie elu loomise tööriist. Kui mitte ainuke, siis kõige võimsam ja olulisem. See, millele pöörame oma tähelepanu, tuleb meie ellu. Kodeeringute tõttu me ei tea, mida me tahame. Küll aga teame palju sellest, mida me ei taha, pöörates tähelepanu kogu aeg nendele asjadele. Ja kuna oleme maailmas, kus sarnane tõmbab sarnast, siis saame seda, mille on meie tähelepanu."

"Suurim kingitus partnerile oleks see, kui näeksime teda igal hetkel just sellisena, nagu ta tegelikult on. Kõik me tahaksime olla aktsepteeritud just sellena, kes me oleme, kuid paljudes moodsates uue vaimsuse õpetustes ja praktikates puudub neutraalsus. Õpetatakse olema jumalanna, kuningas, kuninganna, ingel või haldjas. Minu meelest on kõige võimsam olla inimene, just nüüd ja praegu."

Kolm reeglit universumiga suhtlemiseks:

  • Soovida saad ainult iseendale või läbi enda vaatevinkli.
  • Ära mõtle liiga täpseid lahendusi välja.
  • Me ei saa ebameeldivat enda juurest ära soovida.

Piisab, kui hakkad soovima ehk oma tähelepanu teravdama sulle meelepärases suunas. Järgmisel hetkel tead juba natuke täpsemalt, mida sa tahad, ja siis veel täpsemalt.

Näiteks: "Lõpeta elimineerimistehnika ja astu jah-poolele. Märka ja tunnusta kõike sinu jaoks huvitavat igas naises või mehes, kes su teele satub. Nii ütled universumile, et oled valmis nägema ja vastu võtma seda, mida tahad."

Keerulistest hetkeolukordadest aitab läbi minna:

  • Ära võta isiklikult.
  • Ära oota tema "kohtuotsust".
  • Mu sõna on sulle seaduseks ja sinu sõna mulle.
  • Ole temaga nõus.
  • Ta kuuleb ja näeb sind.
  • Reageeri ootamatult, muuda mustrit, jne.

Edasi loe soovitusi ja harjutusi juba raamatust, saad palju näpunäiteid, kuidas saada seda, mida sa tegelikult soovid.

Raamatut soovitas: Pille Teearu

Allikas: GoodNews.ww

Mis on armastus? Kas tahaksid oma kallimaga olla elu lõpuni õnnelikult koos? Kas armastus on igavene? Raamat, mida sa käes hoiad võib muuta su arusaama armastusest. Saad teada, miks suhted ei toimi, kuidas meile antakse üle sadu põlvkondi juurdunud uskumused armastusest, võimust, allumisest ja oma eluga hakkamasaamisest. Võid teada saada, et su senised enesestmõistetavused ei pruugi olla sinu omad. Kõik meie kannatused saavad alguse lapsepõlvest, suhetest oma vanematega. Nemad omakorda on saanud need oma esivanematelt ja andnud neid automaatselt oma järglastele edasi. Need valusad mustrid annavad endast märku kõige valusamalt lähisuhtes. Kui näed neid läbi ja muudad, siis lõpevad kannatused sinuga ega lähe su lastele edasi. Saad näpunäiteid, kuidas soovida oma ellu nii, et saaksid seda, mida soovid, kuidas ära tunda tagurpidi ja õigetpidi maailm ja millised valikud on sinu hüvanguks. Saad teada, kas su praegusel suhtel on võimalus kesta.

Tiina Tiitus on tuntud isikliku arengu ja suhtenõustaja ning oodatud lektor. Oma teises raamatus käsitleb ta ausalt ja julgelt eelnevate põlvkondade raskeid kogemusi, mis kajavad meie tänastes suhetes. Ta läheneb mehe-naise ja vanema-lapse suhetele uudse nurga alt, raputades õige-vale ja hea-halva uskumusi.