Elus tuleb ette aegu, kus kirg ei ole väga oluline ning siis on jälle perioodid, kus seks ja seksuaalne ihaldusobjekt täidavad suure osa me aegruumist. Neil hetkil tiirlevad kirest tiined mõtted, vaid ihaldusobjekti ümber. Enesetunne pendeldab naudinguharjade ja valutamise vahel. Kirest minnakse segaseks ja tehakse hulle tempe.

Meil ilmselt kõigil on elus olnud hetki, kel rohkem, kel vähem, kel ammu ja kel praegu, mil tahtsime tunda kirge, sügaval südames ihkasime teha kirest tõugatuna midagi pöörast.

Lähisuhteid mõjutab kõige enam meie kaks inimlikku baasvajadust, mis on oma olemuselt vastandlikud:

1. Vajan turvalisust, püsivust, rahu ja usaldust. Etteaimatav on turvaline! Kõik see moodustab elukeskkonna, mida me nimetame "kodu". Seda on vaja mu perele ja lastele.

2. Vajan ka uudsust, seiklust, riski, ohtu. Tahan kõndida tallamata radu, tahan müstikat, tundmatut, üllatust. Seda meie turvaline kodu ja pikka paarisuhe enamasti ei paku. Aga just see on erootiline ja äratab meis seksuaalsuse, paneb elujõu voolama.

Vaatleme neid kaht baasvajadust koos Vikerraadio "Peresaate" seekordse külalise Marina Paula Eberthiga kire kontekstis.

Kuula "Peresaadet" SIIT.

Saate autor: Katrin Saali Saul

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.