"Suurim väljakutse elus on jääda iseendaks maailmas, mis üritab sind muuta selliseks, nagu on kõik teised."- autor teadmata

Siin on mõned küsimused, mida endalt küsida ja läbi mõelda. Eriti hea, kui paneksid need ka enda jaoks kirja.

■ Millist elu sa endale tahad? Milliseid tegevusi tahad teha, milliseid inimesi enda ümber, millist tööd, millist elukeskkonda?

■ Mis on sulle oluline siin elus? Kes on sulle oluline? Millised inimesed teevad sind rõõmsaks?

■ Millised on lihtsad rõõmud, mis teevad su päeva ilusaks? Kas on see hommikukohv rõdul? Lemmiksarja vaatamine enne tööleminekut? Pikad jalutuskäigud? Muusika? Pühapäeval poole päevani magamine? Reisimine? Mõtle just ENDA rõõmudele.

■ Millised igapäevased tegevused on sinu jaoks ebameeldivad? Tülitsemine elukaaslasega? Pidev koristamine ja nõudepesu? Palk saab otsa juba esimese nädala jooksul pidurdamatute kulutuste tõttu? Ajapuudus? Alati vihasele naabrile vastuseta "Tere!" ütlemine?

■ Milline on sinu unistuste elu? Kui mõtled läbi, mis teeb sind õnnelikuks, siis märkad, kui vähe on see tegelikult seotud asjadega. Kui sa selgitad enda jaoks välja, mis on su õnne valem, siis on üpris lihtne üleliigsest lahti lasta. Hoia siht silme eest ja hakka pihta üleliigse eemaldamisest.

Kui sa tahad maailma muuta, siis mine koju ja armasta oma perekonda. -Ema Teresa-

Kõlab küll vana klišeena, aga mulle on oluline mu perekond. Tõesti on! Ma tahan, et abikaasaga veedetud aeg oleks kvaliteetne. Ma tahan temaga arutada maailma asju, rääkida unistustest ja naerda koos. Reisida ja avastada elu, koos selle valu ja võluga. Lapsele tahan ma näidata lihtsat elu. Ma tahan hüpata temaga lompides, teha muru peal kukerpalle ja lugeda lõputu arv raamatuid. Ja et mitte kunagi ei peaks ta minu suust kuulma lauset "Ära hüppa loiku, riided saavad mustaks". Pesen riideid kasvõi iga päev, peaasi et materiaalsed asjad ei saaks lahedast ajakasutusest tähtsamaks. Sellepärast on hea osta kasutatud rõivaid ja siis need süümepiinadeta ribadeks mürada ning iial ei pea ütlema lapsele, et ära mine sinna mudasse roomama, sest sul on praegu seljas "linnariided". Mis on õigupoolest üldse linnariided, kui me elame Tallinnas?

Kui küsida inimestelt, mis on nende prioriteedid, siis vastavad päris paljud, et perekond. Aga kas ikka on? See on justkui mingi soov ja unelm ja arvamus endast, aga tegusid vaadates on näha hoopis midagi muud. Isasid, kes on kodust palju eemal. Emasid, kes istuvad lastega mängimist teeseldes, nina nutitelefonis.

Autor: Kaisa Lattu

Allikas: Kaisa Lattu "Oma vähem, ole rohkem", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid