Enamus inimeste jaoks ei eksisteeri praegust hetke, sest ainus, millele nad on keskendunud, on järgmine hetk või ülejärgmine... Nii elataksegi oma elu ära, olles mõtetega tulevikus. Ja nii peab enamus inimesi ka praegusest hetkest hoopis olulisemaks tulevast hetke. Tahetakse jõuda sellesse tulevasse hetke mõistmata, et seda hetke ei eksisteeri mujal kui meie peas.

Seega, kui sa elad nii, et sinu mõtted on alati tulevikus, homses päevas või peagi saabuvas hetkes, siis sa eladki oma elu rohkem oma peas, kujutluses elust, mitte päris elus. Aga päris elu, meie tõeline reaalsus, eksisteerib praegusel hetkel. Kogu sinu elu toimub täielikult käesolevas hetkes. Isegi kui sa mõtled oma minevikule ja meenutad seda, siis saad sa sellele tagasi mõelda praegu - käesoleval hetkel. Kui sa mõtled tulevikust, siis saad sa sellele mõelda praegu.

Enamus inimestest elab nii, justkui oleks praegune hetk midagi sellist, mis on takistus, mis tuleb ületada tulevkku ehk paremasse olukorda või paika jõudmiseks. Aga see ei saabu mitte kunagi! See on kurb ja hullumeelne viis elamiseks. See teebki elu raskeks. Mõista, et on olemas praegune hetk, see hetk, milles sa viibid. Pööra kogu oma tähelepanu sellesse. See ei tähenda, et sul poleks plaani, kuhu sa oma elus edasi liigud. See tähendab, et see samm, mida sa hetkel astud, on kõige tähtsam. Sinu sihtkoht on teisejärguline.

See, millal ja kuidas sa oma sihtkohta jõuad, oleneb täielikult sellest sammust, mida sa praegu astud ja kui hästi sa seda astud. Mida iganes sa oma elus teed, anna endast igal hetkel parim. See juhatab sind järgmisse parimasse hetke. Niiviisi ei pea sa muretsema, mis sinu elus järgmiseks toimuma hakkab, sest sa tead, et oled andnud enda parima.

Me ei koge tulevikku tulevikuna, vaid ikkagi jällegi sellesama praeguse hetkena. Seda on oluline meeles pidada, sest elu toimub alati ainult siin ja praegu.

Vaata videot SIIT.

Loe lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Eckhart Tolle raamatuid "Uus maailm", "Siin ja praegu: kohaloleku jõud" ja "Siin ja praegu: kohaloleku harjutused".