Me oleme seksuaalsed olendid. Seks on kogu inimeksistentsi lähtepunkt. Seksuaalenergia on ürgvõimas jõud, ilma selleta poleks elu. Lapse areng algab sel hetkel, kui vanemad seksisid.

Seksuaalsuse roll on aja jooksul palju muutunud. Seks pole enam sugugi mitte vaid järglaste saamise teenistuses. Tänasel päeval on seks naudinguallikas ja partnersuhte oluline komponent. Kuidas aga seksuaalsus kujuneb? On see kaasasündinud või kujuneb see kuidagi elu käigus?

Räägime sellest, kui olulised on esimesed eluaastad, meie esimesed kiindumussuhted vanematega ja kuidas need kujundavad meie hilisemat seksuaalset mina.

Tänases saates võtame luubi alla lapse esimesed eluaastad, lapse- ja noorukiea.

Saatekülaline on pere- ja seksuaalterapeut Lemme Haldre.

Kuula "Peresaadet" SIIT.

Saate autor: Katrin Saali Saul

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Esimese hooaja saateid on Vikerraadio kodulehelt ja äpist järelkuulatud juba üle 160 000 korra. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid