Madala enesehinnanguga inimese tunneb ära selle järgi, et ta kahtleb endas. Kas see ikka on minu tunne, minu otsus, ta ei ütle välja oma tõde, ei julge oma arvamust välja öelda, sest ta kardab, et see ei ole õige, et keegi teine teab paremini. Ta ei julge oma tundeid ka tunda ega väljendada, sest talle on kogu aeg antud tagasisidet, et tema tunded on valed, et ta ei tunne õigesti. Siis ühel hetkel inimene otsustabki, et hea küll, sina tunned mind paremini kui mina ise, et ütle siis, mida ma pean tegema, kuidas on õige. Aga see õige tunne on alati meie endi sees tegelikult olemas, lihtsalt me ei ole alati kontaktis sellega.

Enesehinnangut saab parandada teadvustades oma tundeid ja mõtteid, millega sa iseennast materdad. Kas sa süüdistad ennast või mis tunne see on, mida sa ei usu, ei usalda endas. Terve enesehinnanguga inimene julgeb väljendada oma arvamust, usaldab oma sisetunnet, on aus enese suhtes, ei peida enda sisse mingeid mõtteid ega tundeid.

Et terve enesehinnanguni jõuda, on vaja teadvustada, mis takistab mul ennast väljendamast, oma tunnet usaldamast, vaadata need takistused kõigepealt üle. Takistuseks on tavaliselt hirm, et mind ei mõisteta või mind mõistetakse hukka, kui ma oma tegeliku arvamuse välja ütlen. Kõigepealt on vaja aru saada, et see, kuidas ma mõtlen, ei toeta mind. Alusta sellest, et mõtled, et oled valgus ja armastus. Kui on mingi konkreetne tunne, mida sa ei taha endas aktsepteerida, siis proovi hakata mõtlema, et sa oled see tunne. Ma olen julgus või vaba eneseväljendus. Niikaua kui mõtled, et sul midagi puudub, lood sa eitust. See on nii ükskõik millise probleemi puhul. Niikaua kui sa lood eitust, ei loo sa lahendust, vaid eitust juurde.

Afirmatsioon või taotlus peab kindlasti olema ilma eituseta, positiivses sõnastuses. See võib olla ka täiesti neutraalne, aga kui sa tahad endale luua julgust või midagi muud positiivset, siis loo seda, mitte ära võitle millegi vastu. Niikaua kui sa võitled, annad sa väga palju energiat ära ja see ei aita sind.

Kasvõi kirjuta need mõtted ja tunded üles, mille puudumine või olemasolu sind su elus takistab ja pööra need väärtused ümber, asenda positiivsete ning edasiviivatega, ning pööra tähelepanu sellele soovitud poolele.

Loo seda, mida sa tahad, et oleks. Loomise all ma mõtlen seda, et mõtle teadlikult sellest, mida sa oma ellu tahad, mida sa vajad. Kui näiteks mõtled, et sul ei ole julgust, siis hakka hoopis mõtlema, et olen julge. Esimene samm on hakata mõtlema selle peale, siis saab see ka materialiseeruda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid