Viimase aja meediakajastused on loonud fooni nagu oleks Eestis ports lapsi, kes ootavad lapsendamist - tegelikkuses ootavad paljud hoopiski asenduskodu, eeskostet või hooldusperet. Ehk siis palju on lapsi, kes vajavad vanemlikku hoolt, kuid kelle bioloogilistelt vanematelt pole (veel) nende vanemlikke õigusi ära võetud.

Ühiskonna teadlikkuse tõstmiseks saigi Tervise Arengu Instituudi algatusel loodud dokumentaallavastus "Südames sündinud".

Lavastus põhineb intervjuudel. Lapsendajad ning hooldus- ja eestkostepered jagasid oma kõige salajasemaid ja erilisemaid lugusid. Nad rääkisid, kuidas nad hakkama saavad, milliseid raskusi on vaja ületada, mida peaks teadma enne lapse perekonda võtmist. Ja loomulikult jagasid nad lapsevanemaks saamise rõõme, sest tegelikult on rõõmu kõige rohkem. "Südames sündinud" ongi lavastus nendest vanematest ja nende lastest, armastusest ja hoidmisest, kokku saamisest ja kokku kasvamisest.

"Peresaates" kohtusid saatejuht ja ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak, Maria Peterson ning Tervise Arengu Instituudi projektijuht Enelis Linnas, et harutada lahti küsimusi nagu: Mis vahe on lapsendamisel ja hoolduspereks olemisel? Millised inimesed sobivad kasuvanemateks? Millised näevad välja lapse perre toomise ettevalmistused? Mida erilist on kasuperedelt õppida? Milliseid imesid kasupered kogevad?

"Peresaade" kõlab Vikerraadio eetris neljapäeva õhtuti kell 19.05. Saadet saab igal ajal järelkuulata Vikerraadio kodulehel: https://vikerraadio.err.ee/peresaade. Esimese hooaja saateid on Vikerraadio kodulehelt ja äpist järelkuulatud juba üle 160 000 korra. Saatejuhtidele saab kirjutada aadressil peresaade@err.ee.

Katrin Saali Saul jätkab saates peamiselt paarisuhete teemadega. Uue hooaja teemaderingis on truudus ja truudusetus, hingehaavad, valetamine, ohvrienergia, seksuaalsuse kujunemine, alkoholi mõju ajule ja suhetele, õed-vennad, ärevus ning see, miks on harjumusi nii raske muuta.

"Peresaate" uus hooaeg alustab täienenud koosseisus: lisaks pereterapeut Katrin Saali Saulile hakkab saadet juhtima ka ajakirja EMA peatoimetaja ja kolme lapse ema Merle Liivak, kes keskendub õnneliku lapsepõlve ja lapsevanemate uue aja väljakutsete teemadele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid