Suurt müstilist uksesarnast struktuuri Hayu Marka mägipiirkonnas, Titicaca järve lähedal Lõuna-Peruus on kohalikud juba ammu austavalt Jumalate linnaks kutsunud. Tegelikkuses ei ole sealt piirkonnast kunagi ühtegi linna avastatud ja ka inimeste elumajad on seal läheduses alles hiljutiseks nähtuseks. See kõrvaline ala on tuntud kui Hingede org või ka Kivide mets, sest seal asuvad kummalised kividest moodustised, mis meenutavad loomi, olendeid, ehitisi, dinosauruseid või tehislikke rajatisi. Kohalikud nimetavad kohta Aramu Muruks - ukseks, mille võtmeks on inimene, ja sellest uksest saab läbi minna vaid inimene, kes on päikesega harmoonias.

Puerta de Hayu Marka ehk Jumalate värav on raiutud kaljuseina, selle 7 x 7 meetri suuruse iidse moodustise keskel asub väiksem, 2 meetri laiune alkoov või "uks", ning väravaehitise kohal asub kummaline kivist kujutis, mis meenutab ussi või madu. Alkoovi sees on täheldatud olevat süvendit või lohku. On oletatud, et sellesse süvendisse saaks asetada ust või portaali käivitava ketta.

Kohalike sõnul on liivakivist moodustis Meru-nimelise jumala uks valgustustemplisse (Hayu Marka), räägitakse ka imelikke lugusid sellest, kuidas uks mõningatel pärastlõunatel pooleldi läbipaistvaks muutub. Usutakse, et kui katsuda ukseraami sisemust mõlema käega, võib kogeda kummalisi nägemusi - kujutlusi tulest või tähtedest, kuuldusi muusikalistest meloodiatest või nägemusi mäe all olevatest tunnelitest. Nimetatud nägemusi on aga kogenud vaid vähesed.

Legendid

Kohalikud pärismaalased teavad rääkida legendi "väravast jumalate maale". Selle legendi kohaselt ühinesid ammustel aegadel suured kangelased oma jumalatega. Nad läbisid värava, et saavutada uhke uus elu ja surematus. Harvadel juhtudel tulid kangelased lühiajaliselt läbi värava koos jumalatega ka tagasi, et "kontrollida kuningriigi maid".

Teine legend räägib ajast, kui Hispaania konkistadoorid saabusid Peruusse ning rüüstasid inka hõimudelt kulda ja vääriskive. Legendi kohaselt, mida saab lugeda raamatust "Andide saladused", põgenes üks inka Seitsme Kiire Templi preester nimega Amaru Meru (Lord Meru, Aramu Muru) oma templist koos püha kuldse kettaga ning peitis selle Kayu Marka mägedesse. Lõpuks jõudis ta ukseni, mida valvasid šamaanpreestrid. Ta näitas neile jumalate võtit ning seepeale viidi läbi rituaal. Rituaali käigus avas kuldne ketas portaali ning legendi kohaselt hakkas tunnelist paistma sinist valgust. Preester Amaru Meru andis kuldse ketta šamaanidele ning astus uksest otse portaali. Arheoloogid on arvanud, et väike käesuurune süvend paremal pool väiksema ukseava juures võib olla koht, kuhu sai paigutada ketta.

Huvitaval kombel meenutab Aramu Muru uks vaieldamatult Tiwanaku Päikeseväravat ning ka viit teist arheoloogilist leiukohta, mis kujutletavate sirgjoonte abil ühenduvad ja läbivad Titicaca järve ala. Kohalike sõnul on järve kohal nähtud tundmatuid lendavaid objekte - siniseid ringe ning valgeid ja vikerkaarevärvilisi objekte. Selle legendi ettekuulutuseks on, et ühel päeval avaneb jumalate uks "suuremalt, kui see tegelikult on" ning jumalad saavad oma päikeselaevadele naasta.

Ühinenud Ameerika sümbol

Peruu ennustuste kohaselt kuulusid kõik ameeriklased kunagi ühte spirituaalsesse traditsiooni ja ühe valitseja alla ning nii saab see olema ka tulevikus. Iidsetel aegadel olid ameeriklased ühendatud Amaru-ca, Ameru-ca või Ameri-ca nimelisel maal, mis tähendab tõlkes "Mao maad". Sel ajal oli madu müstilise tarkuse ja spirituaalsete võimete universaalseks sümboliks. Teise legendi järgi saigi Ameerika oma nime Aramu Muru või "Madu (tarkuse meister) Meru" nimelise preestri järgi, kes oli seotud müütilise Mount Meru, pooljumalate kodu mäega.

Aramu Muru pärines iidselt Mu-nimeliselt kontinendilt ning tema valduses oli mitmeid võimsaid objekte, nagu näiteks Päikeseketas, mis enne tema kodukohas tähtsas templis hoiul oli. Ta tõi endaga kaasa mitmeid pühasid rituaale ja sümboleid. Legendi järgi aitas Aramu Muru põlisameerika rahvaid, kui nad Mu (Lemuuria) ja Atlantise hävimise järel Peruusse jõudsid. Amaru Muru ühendas erinevad hõimud üheks väga arenenud kultuuriks, kes ehitas mitmeid suuri templeid, mis siiani Peruu maastikku kaunistavad.

Ehkki paljude jaoks on need iidsed sidemed unustatud, usutakse, et Aramu Muru vaim ei ole kunagi lahkunud ning ta vaatab jätkuvalt Valgustustemplist kogu Ameerika üle. Ka võimas Mu Päikeseketas on juttude järgi veel täitsa olemas - see asub püha järve alal. Usutakse, et müstiline jumalate värav resoneerib tänaselgi päeval inimeste kohalolu ja hääle võngete rütmis. Väravat külastanud inimesed on rääkinud lugusid sellest, kuidas ukseavaga ühenduses olles on võimalik näha kivikamaka sees asuvaid tunneleid.

Siiani ei ole keegi leidnud avaust, mis viitaks ukse avamisele. Professionaalide arvamus on, et ust kui sellist ei eksisteerigi, sest kogu struktuur on tahutud välja ühest tükist. Seetõttu levivad arvamused, et värav on kvantfüüsika põhimõtetel töötav iidne portaal, mille abil on võimalik liikuda ajas ja ruumis.

Vaata videot SIIT.

Allikas: Telegram.ee