Olen valinud sinu oma armsamaks mitmel põhjusel. Aga kõige rohkem lummab mind sinu naiseliku südame külgetõmme. Ma hindan sinu paljusid omadusi, näiteks intelligentsust, huumorimeelt, taiplikkust - ent ma hindan neid jooni ka oma lähedaste sõprade, õdede-vendade ja ka töökaaslaste juures. Eriliseks anniks on mulle see ainulaadne naiselik armastus, mida sa mulle pakud. Sinu naiselik olemus täidab mu elu armastusega, mis on nii intiimne ja õrn, et sinu juuresolekul mu süda avaneb. Ma mõistan, et sinus on veel nii palju muud, aga olen valinud sinu oma armsamaks - mitte ainult sõbraks - selle jumaliku valguse pärast, mis sinu naiselikust olemusest kiirgab ning täidab mu südame ja valgustab mu maailma küllusliku ilu, inspiratsiooni ja armastusega.

Inimene kätkeb endas nii mehelikke kui ka naiselikke omadusi, kuigi väljendab neid elu erinevatel hetkedel erinevates proportsioonides.

Kui sul on lihtne eesmärkide poole tüürida, ent märksa raskem lasta kehal ekstaatiliselt tantsida, siis on sinu mehelikud jooned arvatavasti paremini arenenud kui naiselikud. Kui sul on lihtne voolata kaasa sensuaalsete naudingutega -ostlemine, tantsimine, armatsemine ja sõpradega lobisemine - ent märksa raskem viia lõpule pikaajalisi projekte, siis on sinu naiselik pool arvatavasti paremini arenenud kui mehelik pool.

Iga inimene võib endas arendada nii naiselikke kui ka mehelikke jooni. Mehelike omaduste abil saad õppida suunama elu selgemalt ja distsiplineeritumalt väga kindlate eesmärkide poole ja sinu süda teeb seeläbi maailmale suure kingituse. Naiselike omaduste abil saad õppida voolama armastavalt ka keset kaost - toatäis mürgeldavaid lapsi, emotsionaalses paanikas nuuksuv sõbranna -, kinkides seeläbi oma ääretut energiat ja küllust kui suurimat südamest tulvavat armastust.

Olgugi et sinus on nii mehelikke kui ka naiselikke jooni ja andeid, on sinu keskne seksuaalne olemus ainulaadne. Sinu seksuaalne olemus on sinu seksuaalne identiteet. Sellel pole midagi pistmist kehalise soolisusega. Ole mees või naine, seksuaalse olemuse määrab ära see, millega sinu süda kõige rohkem samastub: kas selle igikestva draamaga, mis keerleb armastusetulva ja eluvalguse tantsu ümber või missiooniga leida see muutumatu ja igavene vabadus, mille annab teadlikkus. Kas samastud pigem armastuse tõusude ja mõõnadega oma südames või vabaduse otsimise seiklustega? Kas sulle toovad pisara silma armastusfilmid või filmid õiglusest ja kõikide vaenlaste vallutamisest vabaduse saavutamise nimel? Kas sind liigutab pigem armudraama või vabadusmissioon?

Millised armsama sõnad sind seksuaalselt kõige enam erutavad? Kujutle, et su armsam ütleb: "Ma usaldan sind ja sinu missiooni ning järgnen sulle kõikjale." Nüüd aga kujutle, etta ütleb: "Ma armastan sind ja imetlen selle valguse ilu, mida ma sinus näen, ja ma nõudlen su südant nii sügavalt, nagu ma armastan enda oma."

Kui su seksuaalne olemus on maskuliinne, erutab sind armsam, kes usaldab sinu võetud suunda sedavõrd, et on valmis end sulle allutama, andma ekstaatiliselt järele sinu läbistava armastuse jõule ja sulle kõikjale järgnema.

Kui su seksuaalne olemus on feminiinne, erutab sind armsam, kes näeb su südamevalguse ilu ja tunneb su armastuse sügavust, jumaldab su kiirgavat südant ja vallutab su elu oma jõulise pühendumusega.

Meheliku olemusega inimene naudib väljakutseid olla silmitsi surmaga, ületada kõikvõimalikud takistused vabadusmissiooni teel, ja siin pole vahet, kas tegemist on majandusliku, poliitilise, kunstilise või vaimse vabaduse otsingutega. Isegis pordivõistluse vaatamine - sport on rituaaliseeritud sõda, väljakutse või vabadusvõitlus - võib olla emotsionaalselt nii liigutav, et meheliku olemusega inimene hüüab ja kisab jalgpalli vaadates rohkem kui armatsemise ajal. Kas see meenutab sind või pigem sinu kunagist või praegust kallimat?

Enamiku (mitte kõigi) naiste seksuaalne olemus kaldub rohkem feminiinse poole, kuid naiselikkuse ja mehelikkuse vahekord varieerub ning iga inimese seksuaalne olemus on ainulaadne. Sulle võib küll meeldida oma mehelike annete najal elus edeneda, aga sinu sügavam olemus on arvatavasti naiselikum, mis igatseb armastuse voolu rohkem kui vabadusvõitlust, kuigi sa ei pruugi siiani selgelt teada, mida sa tegelikult tahad.

Mehelik "mine!" ja naiselik "voola!" võivad ühest küljest olla sulle loomupäraselt omased, aga teisalt võid sa neid kasutada kaitsekestade ja turvatunde loomiseks. Need kestad ajavad segadusse ja takistavad sul pakkuda mehele, perele, sõpradele ja maailmale oma kõige sügavamat armastust, mis lähtuks su tõelisest seksuaalsest olemusest. Sa varjud tahtmatult märkmiku taha ja peidad end töösse, aga samal ajal igatsed, et nähtaks ja hinnataks su tõelist seksuaalset olemust, su keha ihkab nii väga olla võetud, ent sinu armastuse sügavaim tuum jääb märkamatuks ja puudusesse.

Näiliselt oled mures selle pärast, kuhu sa oma elus kulged, kuigi tegelikult võid sügaval sisimas muretseda hoopis selle pärast, kellega koos lähed ja kuidas armastus voolab. Sa lased kiskuda end maskuliinsesse võitlusse vabanemise nimel ja alustad vabastusmissiooni, ometi on sinu feminiinse südamekülluse keskmes hoopis tähtsam küsimus armastuse sügavast õndsusest või selle puudumisest. Muidugi pole midagi halba selles, kui hoolitsed karjääri ja iseseisvuse eest, aga tõelise rahulduse saamiseks tuleks riskida ja avada oma süda suurelt, pakkuda armastuse sära kõigile olenditele ja anda end oma väärika mehe, kallite pereliikmete ja sinu armastust vajava maailma käsutusse. Pole tähtis, kui edukas sa oled tööalaselt, ainuke elamisviis, mis ei tekita sinu naiselikus südames tühjust ja puudustunnet, on armastada.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust "Tõeline seksuaalsus".