Legend räägib, et Kristuse rist oli tehtud õunapuust ja tema võttis enda kanda Aadama sooritatud patu. Enne Kristust kasutati ristilöömist kui surmavat karistust kurjategijatele. Pärast Kristuse surma sai ristist kristluse sümbol ja õuna peetakse päästjaks.

Vene muinasjuttudes on tihti räägitud noorendavast või igavest elu andvast õunast. Usuti, et õun aitab ka surnu ellu äratada ja ravib kõik haigused. Sellised maagilised õunapuud kasvasid muinasjuttudes tavaliselt kaugel maal, kus neid valvasid võimsad hiiglased.

Vanade iirlaste pühaks puuks oli just metsik õunapuu, seda peeti Maaema puuks. Iirlased ei tohtinud raiuda ega saagida püha puud, sest see võis lõppeda surmaga. Druiidide puudehoroskoop ütleb, et õunapuu on naiselik, võimas puu, mis võib viia nii kiusatusse kui anda teadliku valikuna taassünni ja igavese elu.

Jaapanlastel on õunapuu üks esimesi okultismi puid, mida kasutatakse tihti esoteerika ja maagia tundmaõppimisel. Õunapuul kasvavaid vilju ehk õunu kasutatakse samuti maagias.

Punane õun tähistab armastust, kollane kuulsust ning roheline jõukust. Õuna söömine ja õuntest tehtud siidri joomine lisab südamesse armastust. Roheliste õunte abil saab enda ellu tuua küllust, kuid mustad maagid kasutasid neid ka needmiseks - rohelise õunaga saadeti rahulolematust, haigusi ja riide. Samas kui küpse ja punase õunaga võib ellu tuua kõike head - armastust, usaldust ja tarkust.

Kui tahad õunapuuga tugevat kontakti luua, et see puu sind aidata saaks, siis soovitatakse süüa õuna ja samaaegselt käia ümber õunapuu vastupäeva ning kiita puud sõnadega: "Õunakene noorukene, kenakene ja roosakene, nüüd oled sina minus nii nagu mina sinus. Aita mind, õunapuu, nii nagu oma õde, nii nagu oma tütrekest, nii nagu oma emakest".

Õunapuu on abiks just naistele. Kes pole jäänud rasedaks, aga soovivad saada emaks, siis maagiliste rituaalidega saab endale lapseõnnne paluda. Seda tuleb teha hiliskevadel, kui õunapuu on õites. Tule puu juurde (see on seesama õunapuu, kellega said sügisel sõbraks), võta tüvest kahe käega kinni ja kallista ning paita teda, suru end puutüve vastu, öeldes: "On lehmal üks vasikas, on hobusel üks varss, on kanal üks tibu. Õunapuul on õunu, palju õunu, lugematu arv õunu. Õunapuu, kingi palun minule, Jumala sulasele (nimi), üksainuke mitte oksal, aga minu üsas. Õnnista pojaga või tütrega, et uhkeldada nemad saaksid sinu väega!" Nende sõnadega võta üks õis, kuivata see ja pane väikese valge riide sisse ning kanna kaasas oma vöö kohal. Olgu see õis kinnitatud haaknõelaga või siis õmmeldud üheksa pistega riide sisse. Kanna seni, kuni viljastud.

Õunapuu jagab vabatahtlikult oma energiat noortele naistele, kelle naiselikkus on alles ärkamas. Kui naised soovivad erootilisi emotsioone tunda või end armastatuna tunda, siis võib proovida õunapuu all magada. Hästi mõjub see igal juhul, aga eriti tervitatav on see noortele ja kogenematutele tüdrukutele. Arvestada tuleb sellega, et kui see puu on metsik, siis puuduvad ka inimesel, kes tema all puhkab, moraalireeglid. Kes ihkab keelatud vilju, sellel jääb palju õppimata. Nii et ole siiski ettevaatlik kiusatustega. Õunapuu onju piibliski märgitud kui pattulangemise sümbol.

Kui soovid armumaagiat katsetada ja panna kedagi endasse armuma või kirge kuumana hoida, siis hoia õuna käes, kuni see soojaks läheb, ja anna oma armsamale süüa. Kui ta selle ära sööb, leiad kindlasti temalt vastuarmastuse.

Armumaagia rituaal

Võta õun ja seo vartpidi niidiga kinni. Kasvava kuuga tee väike lõke ja hakka õuna niidi otsas lõkke kohal päripäeva keerutama. Kellel kõige enne niit läbi põleb, saab endale kaasa, kellel aga niit läbi ei põle, jääb üksikuks.

Kallima nägemine unes

Täiskuu ajal võetakse värske õun ja lõigatakse pooleks. Pool õuna süüakse ära ja pool pannakse padja alla, öeldes: "Kallis,tule ja näita ennast". Kallim tuleb öösel ja näitab ennast unes, siis võid hommikul teise poole õunast ära süüa.

Allikas: Anu Pahka "Nõiakatla tarkuseterad", kirjastus Pilgrim