Kui me soovime, et meie armastussuhe laabuks, peame enesele selgeks tegema, mis on see, mis teeb meie emot­sionaalse ja seksuaalse intiimsuse meie jaoks ainulaadseks. Ma tahan, et minu partner mind armastaks. Aga ma tahan, et mind armastaksid ka minu lapsed, minu perekond ja lähedased sõbrad. Mis siis on see eriline armastus, mida ma oma partnerilt ootan? Kuidas peaks minu intiimsõber mind puu­dutama, et see oleks hoopis teistmoodi kui minu laste ja lähe­daste sõprade puudutused?

Me peame piiritlema oma ootused ja eelistused ja lõpetama nõudmise, et meie partner oleks meile elus kõik. Üldiselt, kui sa soovid head seksuaalset partnerlust, ära nõua temalt, et ta käituks sinuga nagu sinu lähedased sõbrannad. Naisena pead sa oma emotsioone jagama teiste naistega, sest nemad mõistavad sind ning nendega tunnete ja mõtete jagamine mõjub tervendavalt ja kosutavalt. Kui sa aga kohtled oma intiimsõpra nagu sõbrannat, siis ta võib depolariseeruda. Sinu sõbrannadel on sind palju kergem mõista ja sulle kaasa heliseda ja alles siis, kui oled nende juures oma tundeid kosutanud, mine oma intiimsõbra juurde. Luba temal sind armastada ja tervendada omal ainulaadsel moel. Luba oma elu kõige lähedasemal mehel sind armastada ja tervendada nii, nagu ainult tema seda oskab.

Selgita välja, mis teeb teievahelise armastuse ainulaad­seks. Kas te olete teineteisega rahul, kui tema viib prügi välja ja sina pühid põrandat? Aga mis oleks siis, kui sina viiksid prügi välja ja tema pühiks põrandat? Leia need pisiasjad, mis teie kooselu armastuseluks teevad. Mõned kindlad tegevused võivad teda tema mehelikus armastuses toetada ja talle jõudu juurde anda ning mõned teda hoopis nõrgestada ja tema me­helikku energiat hajutada. Samuti suudaksid sina süüa tehes säilitada oma avatud südame ja keha, aga majaomanikuga maksuasju ajades sa seda ehk ei suudaks. Kes teab? Tunneta, milliseid omadusi annab üks või teine tegevus sulle ja sinu partnerile.

Jagage majapidamistööd nii, et see toetaks emot­sionaalset täiuslikkust, seksuaalset polaarsust ja armastust. Sina ja sinu mees olete teineteisele palju enam kui pelgalt majakaaslased. Armastajatena olete teineteisele ainulaadsed. See, kuidas te jagate majapidamistööd, on üks osa teievahelistest unikaalsetest suhetest. Ka see võib olla kingitus ja suurendada vastastikust armastust, austust ja seksuaalset polaarsust.

Allikas: David Deida "Sellised need mehed ongi", kirjastus Pilgrim