Spetsiaalselt #omapuu jaoks loodud portaal err.ee/omapuu ootab kõikide oma puu istutanud inimeste pilte ja elamusi - sinna saab lihtsasti pildi üles laadida ja näeb ka interaktiivset Eesti kaardilt, kuhu puid on istutatud. Sotsiaalmeedias kasutagi märgusõna #omapuu.

Portaalist err.ee/omapuu leiab ka väga huvitavat ja kasulikut infot puude istutamise teemal:


Eesti Rahvusringhääling tähistab mais keskkonnakuud

ETV2 eestvedamisel kümme aastat tagasi alguse saanud keskkonnakuu on tänaseks laienenud kõigisse ERR-i programmidesse.

Traditsiooniliselt toob ETV2 maikuu teisipäeva ja neljapäeva õhtuti vaatajateni värsked ja haaravad dokumentaalfilmid, mis avavad maailma seninägematul moel. Tänavu on teemade seas nii aktivistide ja loomakaitsjate võitlused, Donald Trumpi vanamoodne suhtumine kliimamuutusse kui ka keskkonnasäästlike toodete valed, moetööstuse ahnus ja looduse reostamine. Filmidele eelnevad Eesti ekspertide kommentaarid.

Pühapäeval, 6. mail tähistavad ETV ja ETV2 loodusepäeva temaatiliste programmidega

ETV koondab sel päeval oma tähelepanu Eestimaa loodusele. Eetris on "Osooni" klipid Eesti looduse hetkeseisust, räägitakse meie looduse elurikkusest, puutumata aladest ja loodusturismist. Kaardistatakse reostuse allikaid ja kõneletakse teadlaste rollist looduskaitses. Päeva jooksul on ETV eetris loodusfilmid "Arukad puud", "Emajõe veemaailm", "Läänemere needus" ja "Habras maailm".

ETV2 näitab samal õhtul filmi "Enne veeuputust", kus näitleja, keskkonnaaktivist ja ÜRO rahusaadik Leonardo DiCaprio uurib, kui kaua on meil veel aega, kuni ökosüsteem kokku variseb.

ETV+
kajastab keskkonnakuud ja alustab 13. mail saatesarjaga "Roheline keskkond", mille teemade seas on ökomõtlemine, taaskasutus, looduse praegune olukord, saaste ja mitmed teised keskkonna probleemid.

Keskkonnakuule pühendatud saated on eetris ka ERR-i raadioprogrammides

Vikerraadios alustab lehekuul "Vikerhommikus" uus rubriik "Looduskalender", kus loodusajakirjanik Kristel Vilbaste ja keskkonnasõbraliku ilmavaate edendaja Mattias Turovski jagavad kuulajatega huvitavaid ja harivaid killukesi looduses toimuvast.

Teadussaade "Labor" võtab teadusajakirjanik Priit Enneti eestvedamisel looduskuus teravdatud tähelepanu alla kosmosejaama Maa keskkonnateemalised valupunktid: saaste, prügi ja mürgid; maakasutus ja planeediga laamendamine; kliimaprobleemid; massiline liigikadu.

Reedel, 4. mail kell 14.05 on keskkonnalainel kultuurisaade "Vasar" ning looduseteemasid käsitlevad "Ökoskoop", "Huvitaja", "Uudis+" ja paljud teised Vikerraadio saated.

Eestimaa loodusest ja keskkonnast räägitakse maikuus ka mitmetes Raadio 2 saadetes ning Klassikaraadio otsib üles loodusest inspireeritud muusikateosed.

Raadio 4 tähistab looduskuud hommikuprogrammis "Suurepärane nelik", kus maikuu esmaspäevadel tuuakse kuulajateni keskkonnateemaline raadioviktoriin ja loodusrubriik.

Maikuus pöörame oma pilgu tasakaalus elukeskkonnale, loodusele ja koos tegutsemisele. Igal eestimaalasel võiks olla oma puu, mis annab jõudu, loob ühiseid mälestusi ja rikastab meie elukeskkonda. Seetõttu kutsuvad Eesti Rahvusringhääling, Eestimaa Looduse Fond ja Teeme Ära talgupäeva meeskond üles sel nädalavahetusel, 5. ja 6. mail istutama oma puu.

ERR ootab pilte istutatud puudest err.ee/omapuu.

Muutused algavad meist! :)