1. Vesi annab kehale tagasi selle, mille alkohol välja viib - vedeliku. Joo puhast vett nii napsitamise vahel, enne magamaminekut kui ka hommikul ärgates. Kahe klaasi reegel kõlab: üks klaas enne voodissepugemist, teine üles tõustes. Erand lubab jätta vee joomata, kui voodi pikali visates ringi käib. Siis kannaks vesi alkoholi mööda keha laiali veel kiiremini.

2. Pohmellikokteilid loksutavad paika veresuhkru, vee-mineraalainete ja happe-aluse tasakaalu.

  • Lisa 300 ml veele 1/2 tl soola ja 2 sl suhkrut ning joo ära. Kui kardad oksele hakata, joo väikeste lonksudega. Ja ega seeoksendamine nõnda paha olegi, sest viib kiiremini välja nii alkoholi enda kui ka selle ainevahetuse jäägid.
  • Sega 5 klaasis vees 1 tl soola, 8 tl suhkrut, 1/2 klaasi apelsinimahla või 1/4 klaasi purukslitsutud banaani. Lonksa päeva jooksul. Kokteil säilib külmikus 24 tundi.

3. Mesi sisaldab puuviljasuhkrut, mis kiirendab alkoholi ainevahetust ja vähendab tänu sellele ka pohmellivaevusi. Limpsi lusikalt, ampsa röstsaial või lonksa joogina. Mõnusa pohmellirohu saad meest, sidrunist ja kuumast veest.

4. Banaan kubiseb kaaliumist, mis su kehast purjutades ja pissides lahkunud on. Peale selle on temas puuviljasuhkrut fruktoosi ja viinamarjasuhkrut glükoosi, mis mõlemad mürke seedida aitavad. Kui kardad, et sa hommikul end voodist välja ajada ei jaksa, pane paar banaani juba õhtul öökapi peale ootama.

5. Ingver on ammutuntud iivelduse- ja okseravim. Näri peolt koju minnes suhkrustatud ingverit. Kodus lonksa aga ingveriteed, milleks keeda 4 klaasis vees 10 minutit 10-12 ingveriviilu. Kurna, lisa 1/2 klaasi mett ning 1 apelsini ja 1/2 sidruni mahl.

6. Aspiriin enne pidu ja enne uinumist! Paar aktiivsöetabletti enne põhku pugemist samuti.

7. Nux Vomica on lisaks söögipohmelusele ka suurepärane homöopaatiline joomapohmelli ravim - pane iga nelja tunni tagant keele alla sulama kolm 30C (homöopaatiliste ravimite lahjendusaste) terakest. Eesti apteekides minu teada neid terakesi ei müüda, meie naaberrikide omades küll.

8. Uni on keha viis end taas kokku lappida. Tõmba kardinad ette, lülita telefon välja ja lase nurru südamerahuga. Alkoholiuimast väljamagamiseks kulub umbes 10 tundi. Kui kaua täpselt, sõltub maksa alkoholiseedimise võimest.

Kainene nutikalt!

Bulgaaria selgeltnägija Vanga soovitab kainekssaamiseks juua kanget musta teed meega või tass kuuma ja ilma suhkruta musta kohvi või panna kuklale kompress külma vee ja 1 sl äädika segust.

Purjuta nutikalt!

Ära joo tühja kõhu peale, eriti 40-kraadist alkoholi, sest mao limaskestale teeb see hullult haiget.

Ära marke omavahel sega, sest siis jõuab organismi toksilisi lisaaineid eri tüüpi jookidest.

Ära joo šampanjat, mullivett ja muid kihisevaid jooke, sest need viivad alkoholi kärmelt verre uitama.

Mida tumedam rüübe täna, seda karmim olemine homme.

Autor: Marika Makarova