Teadlikud unenäod

Üks kõige olulisematest unenäoliikidest on teadlikud unenäod - sa oled täiesti teadlik, et näed und. Kõik näib elav ja päris ning su meeled on erksamad. Sa võid mõjutada asetleidvaid sündmusi või luua täiesti uue reaalsuse.

Vahel on sul ahaa-kogemus või miski lülitab su teadvusesisse ja sa saad aru, et näed und. Sellest taipamisest sünnib muutumise, manifesteerimise ja loomise võimalus. Kui saad teadlikuks sellest, kuidas unenäoolukorda luua, siis õnnestub sul manifesteerimine ka ärkvelolekus väga hästi.

Teadlikule unenägemisele aitab kaasa "tootem", milleks võib olla mis tahes oluline asi. Sa kasutad mingit kujundit, mis tuletab sulle meelde, et näed und, niisiis vali midagi sellist, mis sulle seda kõige paremini meelde tuletab. Kehaosa, näiteks käsi või jalg, võib olla suurepäraseks tootemiks, sest ilmselt näed sa seda mis tahes unenäos. Ära vaheta oma tootemit, kui oled selle juba välja valinud. Mida rohkem sa sellega töötad, seda rohkem energeetilist laengut see omandab. Kui näed tootemit unenäos, lülitab see sisse su mälu ja sa muutud järjest teadlikumaks sellest, et näed und.

Teades, et näed und, võid hakata oma unenägu kujundama. Näiteks võid näha unenägu sellest, et oled toas, kus on palju inimesi, aga eelistad olla lilleväljal. Sa võid muuta oma ümbrust ja olla värviliste lillede hulgas. Või tahad ehk seal rahvarohkes toas mõne inimese juurde minna ja vestlust alustada. Sa võid uurida kõiki oma võimalusi ja kogemusi, saades aru, et näed und. Kujunda teistsugune ümbrus, hakka kellegagi vestlema, püüa probleemi lahendada, tee plaane või loo muusikat. Kõik see on teadlikus unenägemises võimalik. Pea meeles, et oleksid kannatlik, sest teadlikus unenäos püsimine nõuab teatud harjutamist.

Teadlike unenägude esilekutsumine nõuab mõnevõrrat ööd, ent see on osa seiklusest. Järgnev iidne tehnika on alustamiseks suurepärane. Selles harjutuses on tootemiks su käsi.

Tiibeti käetehnika

Keskendu oma käele, enne kui magama lähed, korrates seda afirmatsiooni (või samatähenduslikku afirmatsiooni, mis on su enda koostatud): "Nähes unes oma kätt, meenub mulle, et näen und." Uuri oma käe igat detaili. Õpi see nii selgeks, et suudad seda selgelt visualiseerida, kui silmad sulged. See ettevalmistus saadab sõnumi su alateadvusele, et pead oma käele unenäorännaku ajal tähelepanu pöörama. See tugevdab su taotlust meeles pidada, et näed und.

Kui end niiviisi programmeerid, suurendab see su teadlikku unenägemisvõimet ning manifesteerimisvõimet ärkvel olles. Kui tunned, et asi ei toimi, lõdvestu ja harjuta edasi. See ei võta palju aega. Kõige tähtsam, et sul oleks tore!

Unenäo inkubeerimine

Iidsetel aegadel olid meie esivanematel spetsiaalsed templid, kus tegeldi unenägudega. Enamik neist oli ehitatud "inkubatsiooniks". See on tehnika, mis aitab esile tuua spetsiifilised unenäod, saavutada nende detailirikkus ning neid tõlgendada, ammutades sõnumitest rohkem informatsiooni.

Traditsiooniliselt nälgisid indiaani šamaanid päevade kaupa, et teatud unenägusid esile kutsuda. Vanas Kreekas läksid preestrid ja preestrinnad mitmeks päevaks või nädalaks unetemplisse, et töötada oma unenägudega. Vahel puistati ümbrusesse värskeid ürte ning joodi ürdijooke, et saada soovitud tulemusi.

Sul võib olla unenägu - või mõni muu olukord -, mida sa täielikult ei mõista. Kui soovid sellest rohkem informatsiooni, võid seda inkubeerida, astudes järgnevaid samme:

1. Enne magamaminekut kirjuta üles, millele tahaksid unes keskenduda. Sa võid küsida: "Millele peaksin oma elus tähelepanu pöörama?" või "Millise olukorra (või tunde) peaksin endale selgeks tegema?" Sa võid esitada ka taotluse, näiteks: "Ma näen nüüd unes, millisele eluvaldkonnale peaksin tähelepanu pöörama" või "Ma näen unenägu, mis aitab lahata mu tundeid seoses mu suhtega" (või karjääriga vms).

2. Pärast seda heida pikali, korda oma taotlust või küsimust mitu korda ja visualiseeri neid sõnu, mille sa kirja panid.

3. Sa võid enda lähedale, näiteks öökapile, asetada visuaalse sümboli, mis esindab seda olukorda või unenägu, millele tahad keskenduda.

4. Kui sulle on oluline haistmismeel, siis pane oma padjapüüri, öökapile või padja alla ürte, mis esindavad inkubeeritavat unenägu.

Näiteks leevendab roos emotsionaalset seisundit, kaitste sõudusunenägude eest. See võib tuua ka unenägusid, mis on seotud suhete ja südameasjadega. Lavendel, teisest küljest, lõdvestab närve ja võib avada kolmanda silma, aidata kaasa selgeltnägemisele ning prohvetlike unenägude nägemisele. Puju puhastab ja valmistab ette ruumi unenägemiseks, kui kasutad seda lõhnaküünlana. Samuti aitab see kaasa eredate unenägude meelespidamisele ja stimuleerib teadlikku unenägemist. Võilill toob probleeme lahendavaid unenägusid. Nõges kaitseb unenägijat ja aitab kaasa peegliunenägudele ning probleemilahendavatele unenägudele. Õunapuuõied aitavad unenäokehal reisida iidsetesse paikadesse nagu näiteks Avalonile. Viirpuu tekitab unenägusid, mis on seotud ürgse ja looduslikuga. Kortsleht toob tervendamisunenägusid - kõigil tasanditel - ja inspiratsiooni tekitavaid unenägusid.

5. Igal hommikul kirjuta oma unenäopäevikusse üles kõik, mis sul on meeles, kaasa arvatud see, kuidas sa end ärgates tundsid. Korda kõiki neid samme, et saavutada soovitud tulemusi. Sa võid unenägusid inkubeerida mõne päeva, mõne nädala või isegi kuu, sõltuvalt sellest, kui palju informatsiooni sa enda ja oma teejuhtide arvates vajad. Ole kannatlik ja lõõgastu seda tehnikat kasutades, sest see võib võtta mõne aja.

Koha inkubeerimine

Sa võid inkubeerida unenäo, kuhu sa rändad. Teatud kohad on laetud võimsast energiast ja elektromagnetilistest hoovustest. Neile kohtadele mõeldes võtad ühenduse nende energiaga. Näiteks kui vaatad viis minutit iga päev pilti Newgrange'ist (iidne monument Iirimaal), võid seda lõpuks "valida" samamoodi kui telefoninumbrit. Newgrange muidugi vastab ja ühendab su oma energiaga. See toimib alati, kui inkubeerid mis tahes püha või suure väega kohta.

See tehnika võib toimida ka tuttavate kohtade puhul, milleks on näiteks su lapsepõlvekodu, kool või mis tahes muu koht, mis tundub sulle oluline või eriline. See võib olla isegi koht, mis sulle eriti ei meeldi, aga kindlasti peab sellel olema sinu jaoks tähendus. Vastupidiselt pühapaikadele, kus on laeng kõigi jaoks, on isiklikes kohtades laeng vaid nendele, kellel on olnud selle kohaga isiklik kokkupuude.

Tehnika on lihtne. Vaata püha (või isiklikult sulle olulise) koha pilti, enne kui magama lähed või voodis lamad. Keskendu sellele vähemalt viis minutit. Seejärel sulge silmad ja näe pilti vaimusilmas. Nüüd oled valinud pühapaiga. Unne vajudes tea, et selle kohaga on loodud side. Sa võid inkubeerida unenägusid nii kaua, kui tahad. Kui su unenäoteejuht ja inglid arvavad, et pead keskenduma sõnumitele, mis on sulle kasulikud, siis juhatavad nad su sinna. Pea meeles, et sa saad alati selle, mis on su kõrgeimaks hüvanguks, isegi kui sa seda kogemust pole otsinud. Naudi seda huvitavat teekonda.

Ilmsi unenägemine

Nii nagu on võimalik luua öiseid unenägusid, võid neid esile kutsuda ka ärkvel olles. Ilmsi unenägemine (või unelemine) on meeldiv viis lõdvestumiseks ja oma peidetud loovuse ning potentsiaali leidmiseks. Paljude menukate raamatute, filmide, näidendite ja teiste kunstiteoste loomiseks on saadud inspiratsiooni ilmsi unenägemise seisundis.

Räägitakse, et Mark Twain, Mozart, Beethoven, Albert Einstein ja Isaac Newton said uusi ideid just ilmsi und nähes. Thomas Edisoni õpetaja kaebas, et poiss tunni ajal muudkui uneleb. Arthur Fry, 3M insener, mõtles, kuidas vältida märkme teväljakukkumist lauluraamatu vahelt, ning ühel päeval, kui ta mõtetel rännata lasi, meenus talle kolleeg, kellel oli eriline liim. Ta viis oma unelemise tulemused otsekohe praktikasse ja leiutas liimäärisega märkmepaberid.

Teaduslikud uuringud, milles on kasutatud magnetresonantstomograafiat, näitavad, et aju aktiivsus, mis on seotud keeruliste probleemide lahendamisega, suureneb ilmsi unenägemise ajal. Teise uuringu järgi on üliõpilased, kes pidevalt unelevad, empaatilisemad kui teised - ilmselt seetõttu, et see äratab empaatiaga seotud intuitsiooni. Ühest 2010. aastal Harvardis tehtud uurimusest selgus, et inimesed mõtlevad 47 protsenti ajast muudele asjadele kui sellele, millega nad parajasti tegelevad.

Kui lõdvestud ja lased mõtetel omasoodu rännata, siis lõdvestub ka su teadvus. See laseb su kujutlustel filmina pinnale tõusta. Seda nimetatakse ka "teadvuse vooluks". Kui lubad endal vabalt selles "tsoonis" viibida, võivad sulle pähe tulla uued ideed ja plaanid, mis on pärit su loovusest. Eric oli koreograaf, kellel paluti luua tants televisiooni auhinnatseremoonia tarvis. Ta oli natuke stressis, püüdes välja tulla uue ideega. Millestki jäi puudu ja miski ei tundunud olevat õige. Pärast nädalatepikkust tööd läks ta kohvikusse, et lõdvestuda. Lõdvestudes hakkas ta mõte rändama ning ta sattus visioonide, mõtete ja ideede vabasse voolu. Ta lubas endal selles tsoonis viibida ning ta mõtteis hakkasid formeeruma inspireerivad kujundid. Peaaegu transis olles võttis ta pastaka ja kirjutas üles kõik, mida ta nägi: kostüümid, tantsusammud, muusika, teemad. Ta oleks neid justkui kanaliseerinud või kasutanud automaatkirjutamist. Ta nägi selgelt kujundeid, mis üksteisega segunesid. Mõne tunni pärast hakkas see vool kaduma ning Eric teadis, et tal on koreograafia olemas. Ilmsi unenägemine kandis vilja - esimest korda sai ta töö laialdase tunnustuse osaliseks.

Vahel esineb ilmsi unenägemist siis, kui oskad seda kõige vähem oodata. Pööra tähelepanu informatsioonile, mis sa sellest saad. Sa võid kasutada järgmist tehnikat, et olla ilmsi unenägemisele avatud.

  • Lõdvesta oma keha ja meel.
  • Ära keskendu millegi vaatamisele, vaid lõdvesta pilk.
  • Kutsu endale appi oma unenäoteejuht ja veel keegi, näiteks peaingel, lahkunud meister või spirituaalne teejuht.
  • Kui kujundid hakkavad voolama, lase oma mõtetel vabalt rännata.
  • Võib-olla tahad midagi küsida. Kirjuta üles sõnum, mille saad. Ilmselt saad sa vastuse visuaalsel teel, värvide ja sümbolite kaudu.
  • Jätka küsimuste küsimist või lihtsalt lase visioonidelvabalt voolata.
  • Pärast kujundite kadumist pane need päevikusse kirja.

Meie inglid ja spirituaalsed teejuhid tahavad, et võtaksime aega ilmsi unenägemiseks, sest saame seda kaudu sageli jumalikke sõnumeid.

Autor: Doreen Virtue

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid