"Ärksameelsus aitab meil õppida oma elusid süvitsi elama. Nii me ei raiska enda elu," ütleb filmis Thích Nhất Hạnh. "Minevikku enam ei ole ja tulevikku veel ei ole. On ainult käesolev hetk." Kolme aasta jooksul Prantsusmaal ja USA-s jäädvustatud meditatiivne linateos heidab pilgu vägagi eripärasesse maailma, kus kloostrielanikud oma tõelise mina ja eksistentsi sügava mõistmiseni jõuavad. Kohati peaaegu et mängufilmiliku pildikvaliteediga ekraniseeringule loeb kaadritagust teksti Benedict Cumberbatch.

"Ma teadsin juba väiksest saati, et tõe leidmine pole sama, mis õnne leidmine. Sa ihkad näha tõde, aga kui oled seda kord näinud, ei saa enam kannatust vältida. Muul juhul pole sa üldse midagi näinud," kõlavad Cumberbatchi sugestiivse häälega vaatajani toodud mõtted.

Originaalpealkirja "Walk with me" kandev film kestab 94 minutit ja linastub kinodes alates 16. veebruarist.

Filmi on tootnud Suurbritannia firma Westend Films. Režissöörid: Max Pugh ja Marc J. Francis. Eestis levitab filmi Estinfilm.

Vaata treilerit!

Vaata kirjastuse Pilgrim kodulehelt ka filmi peategelase, meelerahu meistri Thích Nhất Hạnhi raamatuid "Meelerahu igas sammus" ja "Hirm".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid