Täna, 15. veebruaril kell 23.06 algab Hiina kalendri järgi Kollase Maa Koera aasta. Tänane päev on lisaks eriline ka selle poolest, et toimub Päikesevarjutus, mis küll pole Eestis nähtav ning oma mõjud annab algavale aastale kaasa ka Kuu loomine.

Jäär, Lõvi ja Ambur - mida toob Koera aasta tulemärkidele?

Armastus. Sind ootab ees aasta, kus sa oled valmis tegutsema ja härjal sarvist haarama, et oma armuelu käiku juhtida. Sul on olemas täiesti kindel nägemus sellest, mida sa tahad ning milline võiks olla sinu unistuste partner ja suhe. Selleks, et asjad ka nii läheksid, oled valmis pingutama. Sa suhtud oma südameasjadesse suure kirega ja kui oled midagi pähe võtnud, siis nii ka läheb. Sa võiksid kohati olla pisut spontaansem ja lasta ohjad lõdvemaks. Sul on suur soov ajada asju nii nagu sina soovid, kuid mõnikord näeb elu ette teisiti. Iga hinna eest ja hambad risti pingutamine võib sulle küll kätte tuua selle, mida oled tahtnud, kuid miks mitte lasta end elul ka üllatada. Nüüd soovid, et sinu suhtes oleks selgus ja ühised eesmärgid. Kui see puudub, siis on konfliktid ja lahkuminekud kerged tekkima. Sa ei soovi olla suhtes, kus ollakse lahku kasvanud või püsitakse üksteise kõrval mingil muul põhjusel kui armastus. Sel aastal on võimalik ka see, et lõpetad oma mittetoimiva suhte ja kohtad kedagi uut, kellega koos saad soovi korral alustada puhtalt lehelt.

Küllus. Töö- ja rahaasjad laabuvad üldiselt kenasti, kuid siiski tasub mõelda veidi ka raha kõrvale panemise peale. Väikesed säästud ei tee kellelegi paha. Tähelepanelikum pead olema suveperioodi, kuna siis võib ette tulla suuremaid ja ootamatuid väljaminekuid ning see võib panna sind pisut muretsema. Väldi suuri ja riskantseid finantstehinguid ja võimaluse korral lükka need sügise või lausa talve peale. Aasta teine pool peaks tooma taas stabiilsema aja ja kindlamad sissetulekud. Sel aastal üldisemalt tasuks aga vältida raha laenamist. Kui aga tõesti pead kusagilt finantsilist toetust hankima, siis mõtle enne hoolikalt oma võimalused läbi ja tegutse tõesti vaid siis, kui puuduvad igasugused riskid.

Tervis. Sind ootab ees tervise stabiliseerumine. Kui oled olnud varasemalt kimpus mõne probleemiga, mis sulle tervise seisukohast muret valmistas, siis nüüd hakkavad asjad paranema. Midagi ei muutu küll üleöö, kuid ka pisikeste sammudega edu poole liikumine on parem kui seisak. Kui sa pole enda eest hoolitsemisel väga tubli olnud, siis tasub nüüd tegutsema hakata, sest just tänaste tegudega lood sa endale tulevikku.

Armastus. Ees on ootamas muutusi täis periood. Aasta alguse poole on tõenäoline, et saad kogeda kas vastamata armastust, armukolmnurka sattumist või armub keegi sinusse, kellel pole isegi lootust sinu poolt õrnemaid tundeid kogeda. Aasta keskpaik võib kaasa tuua lahkuminekuid, suhete tormilisi ja ootamatuid arenguid ning keerdkäike, mis viivad sind suhtealaselt sinna, kuhu sa pole mõelnudki sattuda. Peaksid ise olema oma tunnete osas võimalikult konkreetne. Kui tunned armastust, siis lase seda välja paista, kui kõhkled, siis võta endale kindlasti mõtlemisaega. Kõik olulised sammud tuleb teha alles siis, kui sa oled endas täiesti kindel. Muidu teed haiget nii endale kui oma kaaslasele. Aasta lõpupoole tõuseb jõuliselt päevakorda mustrite murdmine ja kõige oma aja ära elanu minna laskmine. Pead endale teadvustama, et kui soovid saada teistsuguseid tulemusi, siis pead tõesti hakkama ka teistmoodi käituma. Vanaviisi toimides ei saa sa jõuda oma unistustele lähemale.

Küllus. Töö- ja rahaasjades ootab sind ees soodus periood. Eriti hästi õnnestuvad ettevõtmised siis, kus teed kaaslastega koostööd, konsulteerid targematega ning võtad nutikamate nõuandeid kuulda. Nii saad sa teiste vigadest ja elukogemusest õppida ja selle oma kasuks tööle panna. Suuri rahalisi sissetulekuid ja ootamatuid rikastumise võimalusi küll näha ei ole, kuid sellest olulisem ja kindlam on sind ees ootav stabiilne areng.

Tervis. Aasta alguses on sinu jaoks oluline saada enda eest hoolitsemisel joone peale. Stabiilsus ja järjepidevus on need, mis lõppkokkuvõttes tulemusi toovad. Sea oma heaolu ja tervis esimesele kohale ning võta endale teadlikult aega, et enda eest hoolt kanda. Aasta keskel pead tegelema oma meele ja emotsioonidega. Kui sinu vaim on tugev ja oled oma tunnetega sinapeal, siis on ka füüsise tervise eest hoolitsemine lihtsam. Aasta lõpupoole on oodata hüppelisi positiivseid muutusi. Sinu pingutused kannavad vilja ning tervis ja heaolu saavad olema kõvasti paremad kui aasta alguses.

Armastus. Suhete osas saab olema küllaltki mitmekesine aasta. Sa pead üle vaatama oma ootused ja unistused ning iseenda jaoks läbi mõtlema, kas praegune suhe rahuldab sind. Kui oled vallaline, siis võivad sinu nõudmised tulevasele partnerile vajada korrigeerimist. Nüüd on väga oluline just see, et lähtuks ainult tunnete tasandilt. See ei tähenda, et teeksid pööraseid ja hetkeemotsioonidel põhinevaid otsuseid, vastupidi - lase oma südamel rääkida ning liigu teadlikult sinna, kus sa tõesti tunned, et olema pead. Sel aastal võib sind oodata ees ka mitmeid erinevaid romantilisi valikuid või austajaid, kelle vahel sa pead oma otsuse langetama. Kui sa ei suuda otsustada, siis ehk pole kumbki neist päris see õige. Kuula oma sisehäält ja lase enda sellel juhtida.

Küllus. Aasta alguse poole võivad sind kimbutada finantsmured ja raha kipub alatasa väheks jääma. Katsu hoida madalat joont ning vähenda oma kulutusi. Kindlasti ei ole õige aeg laenu võtmiseks, kinnisvara soetamiseks või töölt ära tulemiseks. Pigem katsu tegeleda sellega, et saavutada stabiilsus. Aasta keskpaik toob positiivsemaid noote. Sinu rahaline olukord stabiliseerub ning võid saada ka mõne turgutava rahasüsti või lisaraha teenimise võimaluse. Aasta lõpp toob taas päevakorda selle, et pead oma rahalise olukorra üle vaatamise käsile võtma. Tee endale selgeks, mille peale sul raha kulub ning katsu seada sisse väike säästuhoius. Olgu seal peal raha kasvõi natuke, kuid ka see on abiks, kui tekivad rahalised raskused. Kui soovid sellel aastal töökohta vahetada või ise mõne ettevõtte käivitada, siis katsu see sihtida aasta keskpaika, siis on kõige suurem võimalus, et sind saadab edu.

Tervis. Sul tasub sel aastal oma tervise eest hoolitsemine tõsiselt kätte võtta. Aasta algul võib esineda perioode, kus tunned end väga hästi ning siis võid märgata mõne tervisemure esinemist. Käib pigem üles alla kõikumine ning sinu ülesandeks on selles leida tasakaal. Oluline on see, et leiaksid endale nõuandja või arsti, keda saad usaldada ning kes vajadusel teeks sulle tervisekontrolli ning annaks tõesti toimivaid nõuandeid. Hea on ka see, kui ise kuulad oma keha poolt saadetud signaale, väldid stressi ja ületöötamist ning samuti korrigeerid oma toidulauda. See aasta on tervise osas küllaltki muutlik ning kuna probleemid võivad kergesti tekkida, siis parem oleks neid mõistliku ja tasakaaluka käitumisega ennetada.

Armastus. Aasta algus toob sinu jaoks kaasa aja, kus tunned, et sinu veetlus on justkui suurenenud ning pakud inimestele palju rohkem romantilisel tasandil huvi kui tavaliselt. Ole ainult tähelepanelik, et sa seda teadlikult või ka alateadlikult enda heaks ära ei kasuta. Pole ju mõtet hakata kellegi südant purustama. Samas, kui oled otsimas oma ellu tõelist armastust, siis tasub nüüd küll silmad lahti hoida, sest just praegu on väga tõenäoline, et sinu ellu tuleb keegi väga eriline inimene. Aasta keskpaik toob armuasjadesse keerukamaid aegu. Kui oled teinud valed valikud ja oled suhtes, mis sind tegelikult ei rahulda, siis just nüüd on oodata lahkhelide ja probleemide tõsist üles kerkimist ning ka lahkuminekud ei ole harvad. Aasta lõpp toob aga sulle taaskord kaasa positiivsemaid uudiseid. Samas võid ka sattuda erinevate ahvatluste ja kiusatuste võrku. Enne kui lased end pead segi ajavast kirest kaasa tõmmata, vajuta korra pidurit ja mõtle järgi, kas oled ikka õigel teel. Kui mängus on ka kellegi kolmanda tunded, kes võivad sinu tegude tõttu kannatada, siis mõte enne hoolega järgi kui tegutsed.

Küllus. Aasta algus pakub sulle stabiilset edasiliikumist töö- ja rahaasjades. Väga hästi edenevad need projektid, mis on seotud kas meeskonnatööga või lihtsalt üheskoos partneritega toimetades. Kuula kaaslaste nõu ning kasuta pigem traditsioonilisi viise edasiliikumiseks. Väga riskantsed ja julged võtted ei pruugi praegu edu tuua. Alates aasta keskpaigast on oodata eriti head aega. Kui oled soovinud töökohta vahetada, siis tasub nüüd tegutseda. Sulle pakutakse midagi põnevat või alustad ise oma ettevõttega. Samuti peaks paranema rahaline olukord. Kui olid varasemalt maadelnud rahaprobleemidega, siis nüüd leiad võimaluse, kuidas end lõpuks stabiilsema pinna peale tuua. Selline soodus periood kestab sinu jaoks aasta lõpuni.

Tervis. Sel aastal tasub sul oma tervise eest eriliselt tähelepanelikult hoolt kanda. Toitu, puhka ja treeni teadlikult. Sinu keha on üks tervik ning just seda silmas pidades tuleb sul ka tegutseda. Leia enda jaoks kuldne kesktee, kuidas sinu keha ja vaim oleksid rahul ja õnnelikud. Eriti oluline on nüüd pöörata tähelepanu oma vaimsele tervisele. Kui sul on probleeme, allasurutud tundeid, väljendamata negatiivseid emotsioone või lapsepõlvest pärit hingehaavu, siis nüüd tuleks nendega tegeleda. Kui sellised asjad kogunevad, kuhjuvad ning ei leia vallandust, siis hakkavad need lõppkokkuvõttes mõjutama ka füüsilist tervist. Piirangutest, kompleksidest ja sõltuvustest vabanemine toob nii tervema meele kui ka keha. Eriti tähelepanelik tasub sul tervise osas olla aasta teises pooles.