Sodiaak koosneb 12 astroloogilisest märgist, mis paiknevad aasta lôikes ühe kuu pikkuses ajavahemikus. Leidub inimesi, kes astroloogiat vääraks peavad, aga on ka tôsi, et sodiaagimärkidel on omajagu väärtust.

Kas sa oled mõelnud, miks sodiaagimärke ei ole kunagi liigitatud pseudo-teaduse alla? Selleks on põhjus ja seetõttu ei ole seal mingit võimalust neid täielikult kõrvale jätta. Inimesed on kasutanud sodiaagimärke otseselt tuhandeid aastaid. Läbi planeetide asetuse uurimise on suutnud astroloogia meistrid maailma kohta teatud tõdesid taibata.

Astroloogia töötab samamoodi nagu ka kuu liikumine, mis kontrollib ookeanide tõuse ja mõõne. Ja näiteks, Marsi peetakse kire planeetiks ja Jupiteri peetakse ka õnne täheks.

Samas on põhjusi, miks saab astroloogiasse tõsisemalt suhtuda. Näiteks seetõttu, et astroloogia suhtes on on olemas nö "asitõendid". Inimesed veenduvad üha enam, et mida nad loevad oma horoskoobist, saabki tõeks. Ja seda juhtub liiga tihti, et sellest mööda vaadata.

Kuidas aga suhtuda ajalehes ilmuvatesse horoskoopidesse?

Igaüks saab luua horoskoobi. Kui sa tead, kuidas keel väljenditena töötab, võid sa luua sellist horoskoopi nagu sulle meeldib. Ja seetõttu on astroloogial kohati halb kuulsus. Seetõttu ajalehtedes olevad horoskoobid ei vasta tõele, kuna ajakirjanik kirjutab sinna mis iganes tal pähe tuleb.

Kui sa loed näiteks horoskoopi terveks aastaks ja võrdled neid, siis näed sa, et aegajalt kopeeritakse varasemate päevade horoskoope. Sellel ei ole aga mingit pistmist astroloogiaga ja ei näita veenvat arusaamist sodiaagimärkidest.

Selleks, et sodiaagimärke tõsiselt võtta, pead sa aga käima asjatundja juures. Nemad vaatavad asju oluliselt sügavamalt. Kasuta ainult astroloogia asjatundjaid iseenda elu uurimiseks. Probleem aga võib tihtipeale olla selles, et väga suur osa horoskoopidest ei ole tehtud professionaalide poolt.

Astroloogia tõeline väärtus on selle võime ligi pääseda meie meele nendesse osadesse, mis loomupäraselt tõmbuvad ligi igasugustele ennustustele ja selgeltnägemisele. Kui pääseda ligi sellisele sisemisele tähendusele, sunnib see meelt mõtlema teistsugusel moel. Ja see ainuüksi saab luua tähendusrikkaid sisevaatlusi.

Osad ütlevad, et astroloogia aitab neil mõista, mida sa juba tead. Ja see ei ole juhus, et erinevad edukad inimesed on kasutanud astroloogiat oma eraelu ja karjääri hüvanguks.

See ei ühti aga teadusliku lähenemisega. Kui üldse, on see täielik vastand teaduslikule lähenemisele, ja seetõttu mõned inimesed soovivad astroloogiat välja praakida koheselt. See on näide suletud meelest. Kui sa aga avad oma meeled, saad sa avada varjatud sisevaatlusi, millest sa varem midagi ei teadnud.

Kui täpselt peaksid sa sodiaagimärke järgima?

Sa pead mõistma, et nii nagu ka teadusel, on ka astroloogial omad piirangud. Sa ei peaks võtma sodiaagimärki kui üksikasjalikku teejuhti, kuidas oma elu eesmärke saavutada. Kui sa aga seda teed, ei võta sa eales oma elu üle initisatiivi. See on sama põhimõte nagu ka religioonil. Ära võta oma religioosset teksti kunagi täht-tähelt. Võta seda kui teejuhti, mis aitab sul oma elu elada.

Võta ka teatavaks, mida sinu horoskoop ütleb, kuid arene ka sellest edasi. Võta seda kui üleüldist teadmist elust. See on see võimalus, kuidas sa saad kasvada, kasutades astroloogiat.

Sodiaagimärgid omavad oma väärtust. Kui valid õige astroloogi, saad sa kasu oma horoskoobist, mis aitab sul sind läbi elu liikuda ja aitab sul leida elust uusi tähendusrikkaid võimalusi.

Toimetas: Triin Katriin

Vaata lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Igor Mangi raamatut "Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid