Siin on sulle 8 head põhjust, miks tasub kaalust alla võtta:

1. Jalavalud vähenevad. Mida vähem kaalud, seda vähem koormad teisi kehaosi, eriti aga jalgu. Liigne kaal tekitab nii üleliigset pinget kui ka liigeseprobleemie.

2. Näonahk on kaunim. Ülekaalulisus mõjutab sinu nahka mitmel erineval moel. Naha elastsus ja värvus võivad vale toitumise tõttu muutuda. Kõrge suhkru- või süsivesikusisaldusega dieedid võivad lõppeda akneprobleemide või kahvatu nahaga. Tumedad ringid silmade ümber võivad märku anda puudulikust raua- või proteiinisisaldusest veres, diabeedist või stressist.

3. Vähem piinlikke olukordi. Liigne kehakaal võib põhjustada probleeme ja piinlikkust nii hobidega tegelemisel, sportimisel teistega sammu pidades kui ka rõivapoes.

4. Enesehinnang tõuseb. Kuigi paljud väidavad, et kehakaal ei mõjuta nende arvamust endast, on fakt see, et kaalust alla võtmine parandab nii enesetunnet kui ka tõstab enesehinnangut. Samuti teeb kindlasti meele heaks see, kui kuuled enda kohta tehtud komplimente.

5. Parem tuju. Kui sa oled ülekaalus, siis on kogu sinu organism tasakaalust väljas, s.h ka need hormoonid, mis mõjutavad otseselt sinu tuju. Seega paraneb kaalust alla võttes sinu tuju ning raskekujulist depressiooni esineb vähem.

6. Energiat on rohkem. Ülekaal mõjub sulle nagu pidevalt seljakotiga asjade kaasas tassimine - sa väsid kiiremini, kui see inimene, kellel pole liigset koormat kanda.

7. Väiksem risk haigestuda. Normaalkaalus inimese keha on paremini hapnikuga varustatud, samuti on enamasti ka immuunsüsteem tugevam. Ülekaal on samuti soodustavaks faktoriks paljude tõsiste tervisehädade tekkeks, alated diabeedist lõpetades vähiga.

8. Suurem valik riidepoes. Ülekaalulistel on tihti keeruline leida endale sobiva suurusnumbriga rõivast ning isegi kui see leidub, siis pole kindel kas see just hästi istub. Kaalu alanedes on lihtsam leida endale ilusaid ja hästi istuvaid rõivad ning olla rahul oma peegelpildiga.

.