Olles vahetus kontaktis sureva inimesega, omab see kainestavat mõju ja võib inimesi inspireerida elama suurema tänutunde ja inspiratsiooniga. Palun loe seda artiklit ja neid nõuandeid surevalt 24-aastaselt mehelt, kes postitas need sõnad inimeste hüvanguks ja õnnestus oma ülesandes, kui tema sõnad levima hakkasid.

"Ma olen kõigest 24 aastat vana, kuid olen juba välja valinud oma viimase lipsu. See on lips, mida ma kannan oma matustel mõni kuu pärast käesolevat hetke. See ei pruugi kokku minna mu ülikonnaga, kuid ma arvan, et see on antud sündmuse jaoks ideaalne.

Vähidiagnoos tuli liiga hilja, võttes isegi lootuse pikaks eluks, kuid ma mõistsin, et kõige olulisem aspekt surma juures on see, et sa lahkuksid siit maailmast, jättes selle natuke paremasse seisu, kui see oli enne, kui sa oma panuse sinna andsid. Viis, kuidas ma olen oma elu varem elanud, siin eksisteerinud, ei loe, sest ma olen elanud midagi märkimisväärset tegemata.

Varem oli mu ümber palju asju, mis mu mõtteid hõivasid. Mõistes, kui vähe aega on mul jäänud, sai mulle selgeks, mis on päriselt tähtis. Seega, ma kirjutan isekal põhjusel. Ma soovin anda tähenduse oma elule, jagades sinuga, millest olen aru saanud.

- Ära raiska oma aega töö peale, mida sa ei naudi. On ilmselge, et sa ei saavuta edu, tehes midagi, mis sulle ei meeldi. Kannatlikkus, kirg ja pühendumus tulevad kergelt, tehes seda, mida armastad.

- On rumal karta teiste hinnanguid. Hirm nõrgestab ja halvab sind. Kui sa annad sellele voli, siis see kasvab hullemaks iga päevaga kuni sinust ei jää midagi järele peale sinu kesta. Kuula oma sisehäält ja mine sellega kaasa. Mõned võivad sind kutsuda hulluks, kuid mõned võivad sind pidada legendiks. Võta kontroll ja vastutus sündmuste üle, mis sinuga toimuvad. Limiteeri halbu harjumusi ja proovi elada tervislikumalt. Leia sporditegevus, mis su õnnetundele kaasa aitab. Eelkõige, ära viivita. Las sinu elu vormivad sinu tehtud otsused, mitte otsused, mida sa ei teinud.

- Hinda inimesi enda ümber. Su sõbrad ja sugulased on alati lõpmatu armastuse ja tugevuse allikaks. See on üks põhjus, miks sa ei tohiks neid iseenesest mõistetavalt võtta.

Mul on raske täielikult oma tundeid nende lihtsate arusaamiste kohta väljendada, kuid ma loodan, et sa kuulad kedagi, kes on kogenud, kui väärtuslik on aeg.

Ma ei ole pahane, sest ma mõistan, et mu viimased päevad siin ilmas on omandanud mõtte. Mu ainuke kahetsus on see, et ma ei ole siin nägemas palju lahedaid asju, mis lähiajal aset hakkavad leidma. Näiteks mõni tulev Elon Musk'i äge projekt. Samuti loodan, et sõjad Süürias ja Ukrainas leiavad peagi oma lõpu.

Me hoolime oma keha tervisest ja väärikusest niivõrd, et kuni surmani me ei pane tähele seda, et keha pole miskit muud kui pakend, mis kannab endas meie iseloomu, mõtteid, uskumusi selle maailma sees. Kui selles kastis pole midagi, mis võiks maailma muuta, siis ei ole vahet, kui see kaob. Ma usun, et meis kõigis on potentsiaal, kuid võtab ka palju julgust, et seda mõista.

Sa võid hõljuda läbi elu, mis koosneb juhustest, magades maha päev päeva järel. Või sa võid võidelda oma uskumuste eest ja elada oma elu täisrinnal. Ma loodan, et sa langetad õige otsuse.

Jäta endast siia maailma märk. Ela eesmärgipõhist elu, mis iganes moodi see end sinu jaoks ei defineeriks. Liigu selle poole. Koht, mille me endast maha jätame, on imeline mänguväljak, kus kõik on võimalik. Samas me ei eksisteeri siin igavesti. Meie elu on lühike säde sellel ilusal planeedil, mis lendab mööda imekiirelt suurde ja pimedasse universumi tundmatusse. Seega, naudi oma aega siin kirega. Ela see huvitaks. Ela nii, et see loeks! Aitäh!"

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Ewao.com

Loe lisaks kirjastus Pilgrim poolt välja antud Bronnie Ware'i raamatut "5 levinumat surmaeelset kahetsust. Muutunud elu tänu kallitele lahkunutele".