Seetõttu on kohustuslik lasta lahti tahtest olla keegi, saada kellekski. "Terviklikkuse tunne on midagi muud kui enda unikaalsuse tunnetamine. Inimesed räägivad koguaeg depressioonist. Erinevus depressiooni ja kurbuse vahel on see, et kurbus on juhtumuslikkuse vorm - mis iganes sinuga juhtus või ei juhtunud, olgu see lein või midagi muud.

Depressioon on sinu keha, mis ütleb sulle ''Keri põrgu, ma ei soovi enam see tegelane olla, ma ei taha enam seda maski üleval hoida, mis sa oled selle maailma jaoks loonud. See on mulle liiast."

Pidades silmas, et kõik inimesed vajavad sügavat puhkust, ei peaks keegi tundma end depressioonis. On eluliselt tähtis lasta lahti identiteedist, millega sa oled loonud kogu oma senise elu ja liikuda edasi avatud südamega, pannes rõhku endale ja maailmale sinu ümber.

Carrey sõnul ei loe tegelikult mitte miski, mis peaks olema lohutav. "Mu elus ei eksisteeri depressiooni, sõna otseses mõttes mitte mingisugust. Mul on kurbus, rõõm, ülendatus, rahuldatus ja lõputu tänulikkus. Kuid see kõik on kui ilmastik, mis tiirleb ümber planeedi. See ei püsi minuga nõnda pikalt, et see mind koormama hakkaks. Need kõik on lihtsalt ideed."

Carrey on põnevalt öelnud:" Ma olen budist, moslem, kristlane. See kõik taandub ühele - sa kas tuled armastusest või vihkamisest."

On imetlusväärne, kuidas Carrey on suuteline nõjatuma oma seisukohtadele nii paljudes erinevates kultuurilistes ja elulistes aspektides ja veelgi üllatavam on asjaolu, kui õiged ja läbinägelikud tema sõnad alati tunduvad.

Viimaseks, Carrey esitab väite, et apteegiravimid peaksid olema välditavad kui selleks on väiksemgi võimalus. Ta tunneb, et nende kõrvalmõjud ei ole lubatud tulemust väärt. "Tundub nagu see madalatasemeline ja üksluine elu, mis ei anna sulle vastuseid, on normaalne, sest sa elad ''okeilt'' ja suudad kontoris näole manada naeratuse, kuid see on ikkagi madal ja üksluine elu.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Eweao.com