Hawaii iidne andestamispalve kõlab:

Palun anna mulle andeks.
Mul on kahju.
Ma tänan sind.
Ma armastan sind.

Hoʻoponopono hääldatakse ho-o-ponopono. Tükikesteks võetuna tähendab see: hoʻo - midagi esile kutsuma ja pono - tasakaalu, headust, õiglust, korda, joondumist, harmooniat ning kokku - tooma harmooniasse, tasakaalu või taastama harmoonia, tasakaalu. Pono kordamine rõhutab kõike veel topelt.

Hoʻoponoponot sobib kasutada absoluutselt iga inimese ja olukorra puhul, olgu see suhe, tervis, raha, töö, mure, valu, haigus, hirm, äng... mis iganes. Tee rahunemiseks ja praegusesse hetke kohaletulemiseks esmalt paar sügavat hingetõmmet ning loitsi siis neid nelja rida kas vaikselt oma meeles või häälega, üks kord või rohkem, armastusega ja siiralt.

Hoʻoponopono maailmas tuntuks teinud Hawaii arst dr Ihaleakala Hew Len räägib tolle palve olemuse lahti nii: see, mis sinus mingi reaktsiooni käivitab, on alateadvuses olev mälestus kunagisest kogemusest, olgu see viha, ärritus, eemaletõukamine, hirm või muu. Hoʻoponopono eesmärk on kustutada see info alateadvusest, kus asub su mälupank, mis dikteerib, mida ja kuidas sa inimesi ja olukordi näed, tunned, käitud ja neid koged. Et sul oleks võimalik end sellest kogemusest puhastada ja vabastada. Kõik on sinu sees, mitte sinust väljaspool. Inimesed ja sündmused tulevad su ellu selleks, et saaksid neist, enda alateadvuses olevatest halbadest kogemustest vabaneda.

Hawaii põliselanikud usuvad, et Ho'oponopono vägi kiirgab rahu ja tasakaalu taastavat energiat, et harmoonilised suhted sinust väljaspool saavad alguse harmooniast sinu enda keha, vaimu ja hinge vahel, et nii mõte, sõna kui tegu peavad olema tasakaalus ning kasulikud perekonnale, kuhu kuuluvad lisaks sulle endale nii su eelkäijad kui järeltuljad, nii su inimsoost sugulased kui loodus.

Mida, keda ja kuidas tänada?

Vihatunne. Kui tunned kellegi vastu viha, on see tegelikult su mälus olev kogemus vihast. Ho'oponoponoga palud sa andeks kõige selle eest enda sees, mis aitab kaasa, et sa seda viha koged. Sa tänad seda vihatunnet, et ta andis oma ilmumisega sulle veelkord võimaluse see endast vabastada. See, millest vabaned sina, vabanevad ka kõik teised.

Kui sul on kellegagi kana kitkuda. Küsi endalt: mis on minu sees niisugust, et see inimene mind ärritab? Palu andeks selle, iseendas oleva eest, mis sinus niisuguse tunde üles kergitab. Sul on kahju, et su alateadvus selle tunde on loonud. Kuskohast ja millal see tulnud on, ei oma mingisugust tähtsust. Ja siis täna armastuses, et see kõik sinus puhastatud saab.

Rahaprobleemid. Mälestused võivad sust eemal hoida ka raha. Universum annab sulle raha, kui oled seda valmis vastu võtma, kui oled puhastunud rahaga seotud piiravatest ja negatiivsetest mõtetest enda sees. Sest kui oled vaba, puuduvad piirangud ja siis saab ka raha su juurde tulla.

*

Seal, kaugel Peruus, algas Katariina Helena hinge areng, tema kõikide alguste algus.

Katariina Helena lugu: kõikide alguste algus

"Kui ma kaks ja pool aastat tagasi lahkusin suhtest, mis kestis poolteist aastat, olin täiesti tükkideks," puistab iluteenindaja ametit pidav Katariina Helena (39). Tegelikult ei paita tema puudutus mitte ainult klientide käsi ja jalgu, vaid ka hinge. "Tulin ise ära, sest ei jaksanud enam. Ja kukkusin nii sügavasse auku, kui üldse saab. Füüsilise keha ülesütlemisest kuni vaimse ja hingelise murdumiseni. Vaid mu lapsed olid need, kes mind veel vee peal hoidsid. Mul oli ägedale aneemiale lisaks ka positiivse vastusega naistehaigus. Mõtlesin, et las olla, arsti juurde ma rohkem ei lähe, ongi hea viis vaikselt ära kustuda. Tagantjärele mõistan ma, kui vajalik see õppetund mulle oli. Inimesed meie elus on ju meie endi peegeldus. Sa saad seda, kes sa oled, sest sarnane tõmbab sarnast."

Hea tuttava soovitusel läks ta perekonstellatsiooniteraapiasse, kus alustatakse algusest, lapsepõlve tervendamisest. Katariina Helena on ilusast, korras ja mitmelapselisest kodust. Kuigi suurest perest, oli ta hingelt üksi. Töökatel vanematel polnud aega, sügav klapp vendade-õdedega puudus, koolis koges ta kiusamist - tüdruk tundis, et ei sobi maailma üldse... ja mõtles enda kõrvale nähtamatu hea vanaema, kes oli ta jaoks alati olemas.

Juba esimesel konstellatsioonil tuli šokk. Selgus, et mees, keda ta teadis olema oma isa, polegi ta pärisisa! "Helistasin õhtul tädile, ema õele, kes ütles, et kui isa on nõus tegema DNA-testi, võime edasi rääkida. No ma ei lähe ju isa juurde sellise jutuga!" tähendab naine. "Jätsin asja sinnapaika ja püüdsin olukorraga lihtsalt leppida, harjuda, seda tunnetada."

Kolme kuu pärast järgmisel konstellatsioonil küsisid seal osalenud kaks terapeuti ühtäkki otsekui ühest suust: miks sa arvad, et su ema on su pärisema!? Mida!? Teraapiaringis osalejad olid rabatud, Katariina Helenale oli see aga suur selginemine. Korraga sai ta aru, miks ta end lapsena üksikuna ja isapoolse suguvõsa kokkutulekutel võõrkehana tundis. Miks tädi emapoolsest suguvõsast teda ja teisi tädide-onude lapsi vaadates korrutas: sa oleksid nagu sünnitusmajas vahetusse läinud, nii teistsugune oled.

Konstellatsioonil tui välja, et tema pärisema suri sünnitusel ning suri ka praeguse ema sünnitatud laps. "1978. aastal võis ju juhtuda, et sünnitusmajas anti orb naisele, kelle laps siitilmast just lahkunud oli," kostab ta. Kinnituse, et tal pole oma vanematega tõepoolest veresidemeid, ning ka soovituse asja mitte torkida, sai ta hiljem mitmelt teadjanaiselt. Üks neist paotas selle aasta alguses ka, et sul oli väga raske haigus, mis nüüdseks läinud on.

Pool aastat intensiivset tööd iseendaga ning tervendamine perekonstellatsioonide, teetatervenduse ja rännakutega sai 2015 septembriks läbi. "Ja siis hakkasid juhtuma imed," rõkkab helge olemisega nääpsuke. "Inimene tänavalt kinkis mulle Peruu reisi! Sest mul oli vaja sinna minna."

Tolsamal septembrikuul tööle minnes kõndis ta ülekäiguraja taha seisma jäänud auto nina eest läbi. Ei midagi eriskummalist, eks? Vähem kui nädala pärast kodus olles tundis, et peab õue minema, ja jalutas kodust mitte kaugel olevale Vabaduse väljakule. "Järsku tuleb mu juurde tundmatu meesterahvas ja küsib, kas mina läksin sel päeval sel kellajal seal kohas üle tee. Ta oli tundnud, et me peame kohtuma, aga ma olin juba kadunud. Oli lasknud selle soovi siis vabaks, et kui peame, küll siis kohtume. Temagi oli väljakul juhuslikult, minemas alla autoparklasse."

Kui nad hiljem kokku said, küsis mees, kuhu Katariina Helena reisida tahaks, kui saaks. Ilma mõtlemata teatas naine: Peruusse! Kolm päeva hiljem saatis mees talle sõnumi, et loeb reklaami naiste spirituaalsest väereisist Peruusse. Pooleteise kuu pärast, hinnaga ligikaudu 5000 eurot. "Vastasin, et lähen kindlasti, aga ilmselt mitte seekord. Ja siis saan uue sõnumi: aga kui universum sulle selle reisi kingib, kas läheksid? Mina, kellel oli suhteliselt raske kingitusi vastu võtta, vastasin jah. Kolmas sõnum oli: palju õnne! Kui see poleks minu elu, ma ei usuks!"

Peruus algas tema hinge areng, tema kõikide alguste algus. Konstellatsioonid ja teraapiad olid tervendus justkui maisemas plaanis. Seal sai ta väekaid spirituaalseid kogemusi ning selginemisi, kes ta on ja mis on ta tegelik, praegune nimi, mille ta vanematelt loa saanuna ka ametlikult ära vahetas.

Naasnuna uuris ta neilt ääri-veeri ka, mis tema sündides juhtus. Ja sai emalt kuulda teiste laste loo, kellest üks sündis enneaegsena, teine vajas teisel päeval verevahetust ja kolmanda asemel toodi naisele järgmisel päeval vale laps. "Tead, peale Peruud ja rännakuid oma hingeruumis tunnen ma, et nad on mu vanemad ja mina nende laps. Ma olen näinud oma ema ja isa hinge. See armastus, mis mul nende vastu on, on nii teistsugune ja sügav!"

Ta neelatab. "See tänutunne ja mõistmine, kui raske elu on näiteks mu ema endale valinud. See, et ma olen just sellesse peresse ja suguvõssa sündinud, on tõeline kingitus ja õnnistus."

On see mõistmine ja andestamine tulnud sul lihtsalt? Jah, kostab Katariina Helena kõhklematult. Tänu usule iseendasse ja oma Valgusemeeskonna abile, nagu ta ütleb. Ja ka Hawaii andestamispalvele Hoʻoponopono, mis on ta suhteid tohutult paremaks muutnud. Kasvõi oma kahe lapse isaga, kellest ta üheksa aastat tagasi lahutas.

"Nende nelja lause vägi teeb imet. Kui neid öelda puhtast südamest, tervendad sa läbi nende iseennast ning kõiki ja kõike enda ümber.

Me teeme ju kõike ise, oskame kõike, kui ainult usume, et meis on killuke loojast. Võta enda jaoks aega, tee taotlus, ole voolamises, kohal - vaim, hing ja keha joondatud, ühenduses oma kõrgema minaga, valguse ja armastusega enda sees. Ja siis ongi kõik võimalik!"