Meie keha juhivad 7 suuremat energiapöörist ehk tšakrat, millest igal oma tähtis ülesanne. Kui kõik on tasakaalus, tunneme me end hästi ja harmooniliselt. Kui mõni neist on tasakaalust väljas, siis võib juba pelgalt oma käitumise põhjal arvata, mis osa kehast tahaks veidi tähelepanu.

Tšakrate avamine ja mõjutamine saab edukalt toimuda läbi meditatsiooni, toitumise, aktiivse liikumise, jooga ja kristallide mõjusfääri. Tšakrad on energiavibratsioon, mida annab edukalt tasakaalustada energeetiliselt - näiteks igale tšakrale vastab oma värvitoon ning ka kindel kristallide sagedus. Proovi järgi.

Juurtšakra on seotud stabiilsuse ja turvalisusega. Tasakaalust väljas tšakra väljendub tihtipeale surmahirmu tundmises, ebakindluses elus hakkama saamise osas, hirm finantsilise toimetuleku ees. Kui juur-tšakra on tasakaalus, siis tunned end turvaliselt, koduselt ja maandatult. Kui end ära tundsid, siis... Toetavad kristallid: Ahhaat, granaat, must oonüks, hematiit, tiigrisilm.

Seksuaaltšakra on seotud loovuse, kire, seksuaalsuse, väe ja tervete suhetega. Tasakaalust väljas seksuaaltšakra toob kaasa emotsionaalse tasakaalutuse - kas liiga palju emotsioone või võimetus neid välja näidata. Lisaks sellele võimetus tunda rõõmu, lustida, mängida, nautida seksuaalsust, tunda naudinguid. Tasakaalust väljas tšakra loob raskuse ka end suhetes pühendada, tekitab armukadedust, hirmu reetmise ees või hirmu impotentsuse ees. Tasakaalus seksuaaltšakra korral, oled valmis eluga mängima, võtma riske, olla loov, olla kirglik, seksuaalselt aktiivne. Tasakaalu toovad kristallid: Karneool, tsitriin, korall, kuukivi.

Nabatšakra on jõu, energia ja heaolu kese, mille tasakaal annab meile tugeva iseloomu, vitaalsuse ja võimu. Tasakaalust väljas tšakra puhul on inimene liiga allaheitlik ning enesekriitiline. Lisaks sellele ka hirm välise kriitika ees, oma välimuse pärast, hirm, et sind ei aktsepteerita. Või siis selle vastand, liialt enesekeskne, liialt eneseimetleja võimuahne. Kui tšakra on tasakaalus, tunned end enesekindla ja väärtuslikuna, oma elu üle kontrolli omanavana. Tasakaalu toovad kristallid: Tsitriin, malahhiit, topaas, rutiilkvarts.

Südametšakra on otseses seoses armastuse, sallivuse ja kaastundega. Kui südametšakra on tasakaalust väljas, siis väljendub see armukadeduses, armastamises kuni eneseohverduseni, hirm hüljatud saada,kibedus, hirm üksinduse ees. Kui südametšakra on tasakaalus, siis tunneme rõõmu, tänutunnet, tingimusteta armastust, kaastunnet, andestust ning usaldust. Tasakaalu toovad kristallid: Roheline oonüks, roheline turmaliin, roosa kvarts, jadeiit, krüsopaas, aventuriin.

Kõritšakra on seotud eneseväljendusega, oma tõega ning kõnega. Tasakaalust väljas oleva tšakra puhul on raskused enese väljenduses, hirm, et sul ei ole valikuid, tahtejõu puudumine. Tasakaalus tšakra puhul tunned, kuidas eneseväljendus (nii kirjalik kui ka suuline) voolab, saad ausalt oma arvamuse välja öelda, oled aus aga otsekohene. Ja suudad olla ka hea kuulaja. Tasakaalu toovad kristallid: Akvamariin, lasuriit, larimar, türkiis, sodaliit.

Laubatšakra (ehk kolmas silm) on seotud intuitsiooniga, visiooniga. Tasakaalust väljas olev tšakra väljendub tujukuses, labiilsuses, suure pildi puudumises ning ka väärastunud mina-pildis, kalduvuses elada illusoorses maailmas.Kui see tšakra on tasakaalus, siis on meil meel ja vaim selged. Me suudame vahet teha tõel ja illusioonidel ning meil on suur pilt, visioon, kõhutunne töötab täiega ning me märkame meile antavaid "märke". Tasakaalu toovad kristallid: Ametüst, must obsidiaan, fluoriit.

Kroontšakra on seotud meie kõrgema-minaga ehk üliteadvusega, vaimse arenguga. Tasaalust väljas tšakra väljendub kõhklustes vaimsuse suunal, enda mitte-usaldamises, segadus, eelarvamused.Kui see tšakra on avatud ja tasakaalus, siis elame praeguses hetkes ning meil on kõigutamata usk oma sisemise teadmise osas. Tasakaalu toovad kristallid: Ametüst, teemant, seleniit, ametriin, sinine pitsahhaat.

Autor: Meeri-Mall A.

Vaata lisa: www.wildwoman.ee - ehtsad poolvääriskivid väekates ehetes.

Külasta WildWoman'i Facebooki lehekülge

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid