Siiski on ka teistsuguseid eelmise elu uurijaid, on neid, kes saavad aru, et nende praegune elu on täpselt sellises punktis nagu ta on just eelmiste elude tõttu. Sedasorti inimestel on vajadus saada infot mineviku kohta selleks, et oma praegust elu muuta. Need inimesed on valmis vaatama oma minevikku hoolimata sellest, mis sinna peidetud on.

Selleks, et oma eelmisi elusid näha, on mitmeid võimalusi, võib minna mõne nõia juurde, võib pöörduda hüpnoterapeudi poole, võib rännata ringi unenäomaailmas või kasutada meditatsiooni info saamiseks. Kõige olulisem eelmiste elude uurimise puhul, on hinge valmisolek igasuguse info saamiseks, sest kui nüüd realistlikult mõelda, on inimesed Maa peal selleks, et õppida. Järelikult kehastutakse siia, sest midagi on jäänud õppimata, midagi olulist on jäänud märkamata või tegemata. Lühidalt öeldes, sa oled Maa peal, sest sa oled kuskil teinud mõne "vea", millest pead õppima. Tuleks meeles pidada seda, et alati ei ole võimalik ega ka vajalik oma vigu parandada, tuleb lihtsalt elada uuesti ja paremini. Alati ei ole vaja ka sügavalt oma eelmist elu analüüsida, vaid hoopis oma eelmisest elust täielikult lahti lasta ja kasutada infot selleks, et oma praegust elu paremaks muuta.

Enne kui asud oma eelmisi elusid uurima, siis mõtesta enda jaoks lahti see, mis põhjusel sa seda teed. Puhtast uudishimust eelmiste elude kallale minna ei tasu. Küll aga tasub oma eelnevaid elusid uurida, kui tunned, et sinu elus toimub mingis valdkonnas paigalseis hoolimata kõikidest sinupoolsetest jõupingutustest. Tasub uurida ka siis, kui tunned sama emotsiooni samades situatsioonides erinevate inimestega või siis kui tunned millegi või kellegi suunas sõnuseletamatut antipaatiat või sümpaatiat.

Suureks abiks minevikku vaatamisel on see, kui sul on keegi või miski, mis sind hoiab õigel kursil, pea meeles, miks sa üleüldse teekonda alustasid ning mis eesmärgil antud infot kasutad. Peamine taassünni eesmärk on areneda ja õppida, arene ja õpi, liigu edasi, ära jää millessegi kinni.

Ja ole valmis! Ole valmis kõigeks selleks, mida sa iseennast elu sees ei suudaks ette kujutada tegemas. Võimalik, et oled olnud eelmises elus mõrtsukas, lihunik, prostituut või timukas. Ole valmis meeletuks süütundeks, mis sind võib tabada, kui sulle meenub, et oled kellegi tapnud. Ole valmis mäletama asju, mida sa mäletada ei tahaks. Ole valmis uuesti läbi elama valusid, mida oled juba kogenud. Eelmistes eludes tuhnimine ei ole alati siidkleitides, karusnahkades ja kullasäras tuhnimine, vaid hoopis iseenda valatud veres ujumine...

Autor: Nõid Anete